הירוקים רושמים הפסד בית ראשון לעונה 86-89 מול הפועל תל אביב

מכבי Hunter חיפה פגשה הערב (רביעי) את הפועל תל אביב, למשחק הביתי הראשון לעונת 2016-17, לעיני כ-2400 צופים ברוממה, כאשר היא מקווה לעשות חג סוכות שמח עם ניצחון בכורה. לפני המשחק ערך המועדון הירוק טקס לזכרו של אוהד הקבוצה, אור פארן ז"ל, שנפטר לפני כארבעה חודשים ממחלת הסרטן והוא בן 18 בלבד. תחילת הרבע הראשון התאפיינה בקצב מהיר של שתי הקבוצות שקלעו 40 נקודות יחד תוך 7 דקות. בדקות האחרונות הקצב נרגע והאורחים סיימו את הרבע עם יתרון מינימלי של 22-23. ברבע השני דברים נראו טוב יותר מבחינת הירוקים ואלכס פרז נכנס חזק מאוד למשחק (סיים את המחצית עם 16 נקודות). שלשות של פרז ושמחון העניקו לירוקים יתרון והקבוצות ירדו למחצית בתוצאה 41-48.

ברבע השלישי מכבי עם ריצת 0-8 כבר עלו ליתרון 14, אך האדומים רצו 0-8 משלהם. טוני מיטשל קיבל מהשופטים את העבירה השלישית שלו וירד אל הספסל, פיימוס שעלה במקומו קלע נקודות בכורה ברוממה, אבל אקורד הסיום של הרבע היה שייך לבנקס שקלע שתיים ממש על הבאזר וקבע 58-66 למארחים. ברבע הרביעי היוצרות התהפכו, הפועל תל אביב ניצלו התרופפות בהגנה הירוקה (קלעו 31 נקודות ברבע) וארבע דקות לסיום צליפה מרחוק של בנקס השוותה את התוצאה. הירוקים עוד הצליחו לחזור ליתרון שלוש, אך מפה והלאה הם שלחו פעמים רבות את שחקני האדומים אל הקו והאורחים ניצלו זאת היטב (קלעו ב-75%) וניצחו את המשחק 86-89.

"האחריות היא שלי ואם שחקנים לוקחים החלטות לא טובות במהלך המשחק אני זה שצריך לתקן אותן", אמר מאמן מכבי Hunter חיפה, עופר רחימי. "קבלת ההחלטות בהתקפה לא הייתה טובה לאורך כל המשחק, אבל היו לנו דקות מתות בהגנה וזה אסור שיקרה. אם אגיד שאין לחץ אני אשקר, זה לא מפריע לי לתפקוד, אבל יש לחץ. לא רציתי להתחיל עם הפסד בבית מול האוהדים שלנו וגם לא להתחיל את העונה עם שני הפסדי ליגה".

"התחושה לא טובה כרגע, בנינו מומנטום טוב ויתרון טוב וזה המשחק השני ברציפות שאנחנו מפסידים בסוף", סיכם וויל גרייבס. "זה שלב מוקדם בעונה, להפסיד זה אף פעם לא טוב, אבל אני מאמין שנלמד מההפסדים ונתקדם. ההגנה צריכה לבוא מהלב שלנו ואנחנו חייבים להאמין אחד בשני ובעצמנו וברגע שזה יקרה הכל יסתדר ויראה טוב".

קלעים בירוק: פרז 23 נק' (5 ריב' ו-4 אס'), גרייבס 14 נק' (5 ריב'), שמחון 13 נק', מיטשל 11 נק' (6 ריב' ו-4 חס'), בלייזר 7 נק', דיברתולומאו (7 ריב' ו-4 אס') ומנדז-ולדז 5 נק' כ"א, וורקמן ופיימוס 4 נק' כ"א.

מהלך המשחק:

מכבי Hunter חיפה עלו בחמישייה עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. גרייבס פתח את העונה בבית עם שתי נקודות מהירות, האוול עשה לו אותו הדבר בצד השני. המשחק נכנס לקצב קליעה גבוה מאוד ותוך שבע דקות שתי הקבוצות קלעו 40 נקודות ביחד ועמדו על שוויון 20-20. הפועל תל אביב רשמו שלשה ועלו ליתרון, עופר רחימי ערך מספר חילופים ורק דיברתולומאו נותר על הפרקט מהחמישייה המקורית. בתום הרבע האורחים ירדו ביתרון מינימלי של 22-23.

לרבע השני רחימי עלה עם: פרז, מנדז-ולדז, וורקמן, בלייזר ומיטשל. שתי הקבוצות שמרו על הקצב של הרבע הראשון, האוול קלע שתיים על השמירה ומיטשל עשה לו אותו הדבר מיד מחצי מרחק. המגמה השתנתה ושתי הקבוצות העלו אגרסיביות בהגנה והשיגו עצירות, ווילי וורקמן בא חד ורשם דאנק ועבירה ולאחר שתיים של דיברתולומאו מריבאונד התקפה, הירוקים עלו ליתרון שלוש. הפועל תל אביב עם ריצה משמעותית עלו ליתרון 4 והקפיצו את רחימי לפסק זמן, לאחר שתי נקודות של טאקר שעלה ל-15 אישיות. פרז לקח אחריות, שם שתיים על האוול ועלה לדו-ספרתי, טוני מיטשל קיבל ממנו כדור גדול ורשם דאנק מרשים. פרז הוסיף שלשה מהפינה ואחת נוספת של שמחון הקפיצה את האדומים לטיים אאוט. הירוקים רשמו עוד קליעה מוצלחת וירדו למחצית ביתרון 41-48.

למחצית השניה עלו: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. גרייבס כבר היה בדרך לדאנק, אך נעצר בעבירה שלישית של האוול (קלע 1/2), מיטשל רשם עוד בלוק, אבל הירוקים לא השתלטו על הכדור וברנדווין ניצל זאת לפלואטר מוצלח. שמונה רצופות של מכבי נתנו להם יתרון דו-ספרתי של 14 נקודות. האדומים רשמו ריצה משלהם עם 0-8 והורידו את הפער לשש. רחימי הגיב בפסק זמן. מיטשל עלה מהטיים אאוט עם דאנק, אך עשה את העבירה השלישית שלו וירד אל הספסל (וויליאמס קלע 2 מהקו). הקצב נמשך והקבוצות החלו לעשות יותר עבירות ולשלוח את היריבות לקו, פיימוס קלע נקודות בכורה ברוממה על איידן והעלה את מכבי ליתרון 10, אבל אקורד הסיום היה של בנקס עם שתיים על הבאזר שקבעו יתרון 58-66 לירוקים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, וורקמן, בלייזר ופיימוס. האדומים ניסו לצמק את הפער, אבל שלשות של הירוקים שמרו על פער דומה, עד שהאוול הניח שתיים וצימק ל-7 ורק חסימה ענקית של דיברתולומאו על וויליאמס מנעה ממנו לצמק עוד יותר ורחימי הקפיץ את מיטשל וגרייבס מהספסל. השופטים מיד שרקו לחובתו של מיטשל תוקף ואת הרביעית שלו, האוול ניצל זאת לעוד שתיים קלות והפער ירד לחמש בלבד. השטף נמשך ולאחר עוד שתיים של האדומים בצבע, רחימי קרא לפסק זמן. גרייבס גם קיבל תוקף מהשופטים ובנקס עם שלשה השווה את התוצאה ל-76-76, ארבע דקות לסיום. האורחים עלו ליתרון לאחר שלשה, גרייבס עם שתיים השווה מיד. פרז בא בזמן עם סל ועבירה לאחר נקודות של האדומים ולאחר עצירה הגנתית מיטשל נעצר רק בפאול (קלע נקודת עונשין). בלייזר שלח פעמיים את האוול אל הקו והסנטר האדום ניצל זאת מצוין לארבע קלות וליתרון שתי נקודות, 1:13 לסוף המשחק. הירוקים המשיכו לא לדייק בהתקפה ושילמו על זה בעוד שתי קליעות עונשין באדום, פרז קלע שתיים מהקו והוריד את הקבוצות לפסק זמן ביתרון 2 לאדומים, 10 שניות לסוף. השניות האחרונות של המשחק התארכו בגלל עבירות משני הצדדים, אך זה לא הועיל לירוקים שהפסידו לבסוף 86-89.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *