הטורניר לזכרו של אסף שטייר ז"ל התקיים בשבת

בשבת האחרונה, ה-15/10, התקיים טורניר שטייר המסורתי לזכרו של אסף שטייר ז"ל שהיה שחקן קבוצת הילדים של מכבי חיפה ונרצח בפיגוע המחריד במסעדת "מקסים" בחיפה, ב-4 באוקטובר 2003, ערב יום הכיפורים יחד עם סבו וסבתו, זאב ורות אלמוג ז"ל וכן עם דודו ובן דודו מושיק ותומר אלמוג ז"ל.

טורניר הנערים באולם "אסי" שבכרמל התקיים בהשתתפות הקבוצה המקומית מכבי "אסף" חיפה שנקראת על שמו של אסף שטייר ז"ל, בני הרצליה, מכבי "יהושע" ת"א ומכבי "יאיר" ראשל"צ ובסופו זכתה מכבי ראשל"צ אשר ניצחה בחצי הגמר את הקבוצה מת"א ובגמר גברה על החיפאים.

סיקור הטורניר:

בחצי הגמר הראשון ניצחה מכבי "אסף" חיפה את בני הרצליה.  המשחק היה צמוד לכל אורכו  כאשר בסוף הרבע הראשון הובילה חיפה 18-25, ו-32-40 במחצית. לוונברג, סבן ווינבאום בלטו בשורות המקומיים. הרבע השלישי היה הטוב ביותר של האורחים שבריצת 0-8 בסיומו צמצמה ל -47-50 והמשחק נפתח לחלוטין . הרבע הרביעי המשיך באותה מגמה והבליץ של הרצליה נמשך עד לכדי יתרון של 52-54 לאורחים. טל אריאלי עם 4 נקודות רצופות החזיר את היתרון למכבי והמומנטום נמשך, כאשר בשיאו גיא רסקין העלה את המקומיים ל 61-67 דקה וחצי לסיום. ו- 6-71 בסיום המשחק. השחקנים הבולטים בהרצליה היו- עידן גונן, יותם בן משה ואיתי שוריאן.

בחצי הגמר השני ניצחה ראשל"צ את  ת"א שלרשותה נרשמו כמה זכיות בטורניר זה בעבר. גם הפעם הציגו התל אביבים סגל טוב עם דן אבדיה המצוין בעמדת הרכז ויונתן אטיאס שהיה דומיננטי בצבע. למרות יתרון הגובה של התל אביבים הקבוצה מראשל"צ הציגה משחק מהיר וחכם כאשר דן ניקולאס הניע את ראשל"צ בצורה נהדרת לכדי יתרון בפתיחה שהסתיים ביתרון 10-12 בלבד בזכות סל עם הבאזר של בן מאירי בסוף הרבע הראשון. המגמה בהובלת ראשל"צ נמשכה ובחצי היתרון גדל ל 19-28. החצי השני המשיך במשחק לחימה והמון רצון בשני הצדדים אך התל אביבים לא הצליחו להפוך את התוצאה. הרבע האחרון היה המעניין ביותר והמשחק האיכותי המשיך במהפך אדיר של התל אביבים שהצליחו לעלות ליתרון של 4 נקודות. הגנה לוחצת של ראשל"צ עצרה את הריצה הצהובה ומהפך נוסף בתוצאה העלה את הכתומים לגמר בתום משחק מותח ואיכותי.

משחקי השלב השני נפתחו במשחק על מקומות 3-4 שהסתיים בניצחונה של מכבי "יהושע" תל אביב העדיפה על הקבוצה מהרצליה, והקבוצות סיימו במקום השלישי והרביעי בהתאמה.

משחק הגמר בין החיפאים לראשונים היה במעמד צד אחד. הקבוצה החיפאית פתחה לא טוב את המשחק אך יתרון מהיר של ראשל"צ ברבע הראשון נעצר עם מומנטום קטן של החיפאים שנראו נצמדים לאורחים. ריצה מקומית קצרה הסתיימה במתפרצת בה דרך עומר סבן על שחקן היריבה וסובב את קרסולו (פונה לביה"ח וסיים את הערב עם נקע בקרסול והרבה כאבים-החלמה מהירה לשחקן!). מנקודה זו ואילך ראשל"צ השתלטה על המשחק והציגה משחק מעבר משובח עם התקפות נהדרות שהסתיימו בסלים קלים והגנה חזקה שהותירה את החיפאים ללא תשובה, 8-22 בסוף הרבה הראשון- הקלעי הבולט בשורות אורחים היה אורן סורני.  ברבע השני החיפאים התאוששו קצת מהפתיחה הרעה, אריאלי  עם 7 נקודות ברבע  ומשחק לחימה מתחת לסלים של עמית ריבקין עצרו את המפולת, שלשות של הראשונים- דן וספיר מצד אחד נענו בסלים מהירים של החיפאים- לוונברג וגולדפלד, ותוצאה של 14-17 ברבע לאורחים עדיין הגדילה את ההפרש ל 22-39 במחצית.

המחצית השנייה הפכה מהר מאוד לגארבג' טיים עם פתיחה סוערת של האורחים שהציגו שוב סגל איכותי וקבוצתי כאשר סורני ממשיך להוביל את הקלעים אך כל הסגל משתתף בחגיגה. הרבע השלישי מסתיים בתוצאה 5-22 ולא משאיר לחיפאים סיכוי, עד ל 37-77 לזכות מכבי "יאיר" ראשל"צ בסיום וזכייה מכובדת בטורניר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *