הירוקים מפסידים 68-79 לראשון לציון ומסיימים את חלקם בגביע ווינר

מכבי Hunter חיפה פגשה הערב (שני) את מכבי ראשון לציון, לרבע גמר גביע ווינר, שחזור רבע גמר הפלייאוף מהעונה שעברה.

הכתומים עלו ראשונים על הלוח, אבל לאחר גג אדיר של מיטשל ושלשה של וויל גרייבס, גם הירוקים קלעו נקודות. הרבע הראשון התאפיין בהגנה לא טובה של מכבי, לעומת התקפה מדויקת יותר של ראשון לציון שהובילו 13-22. ברבע השני המשחק התאזן, הירוקים החלו לצלוף מחוץ לקשת ואריק שיבק הקפיץ את חניכיו לפסק זמן ראשון. הכתומים ניסו שוב לפתוח פער, אבל הירוקים לא נתנו להם וירדו בפיגור מינימלי למחצית, 35-36 לראשון לציון.

ברבע השלישי ראשון לציון שוב השתלטו על המשחק ומהצד השני שחקני הירוקים לא הצליחו לדייק בהתקפה וגם לא לייצר עצירות בהגנה, תוך כדי הצגת עליונות של ראשון לציון בצבע ואיבודים רבים בשני הצדדים. הכתומים הצליחו לרוץ 0-12 וקבעו יתרון 46-60 בסיום הרבע. המגמה נמשכה ברבע השלישי ולקראת סיום המשחק ראשון לציון עלו כבר ליתרון 20, מי שמנע ממכבי תבוסה גדולה יותר היה אוון ראוונל שהתעורר ועלה ל-15 נקודות אישיות יחד עם שמחון בדרך להפסד 68-79.

"אני חושב שחסר בקבוצה איזון בין משחק הפנים למשחק החוץ ואפשר לראות את זה גם בסטטיסטיקה", אמר עופר רחימי. "אני חושב שפתחנו את משחקי ההכנה ללא חלק מהשחקנים ואני חושב שטוני מיטשל שיחק היום מתחת לרמתו".

"לדעתי היו חלקים שהיינו יותר במשחק וחלקים שפחות. התיאום בינינו הוא לא ברמה שאנחנו רוצים להגיע אליה כקבוצה, אבל אנחנו משפרים את זה ורואים התקדמות כל יום", הוסיף עמית שמחון שסיים עם 15 נק'. "אלו משחקי הכנה ואנחנו עובדים על הדברים שאנחנו יותר חלשים בהם ואני מאמין שאנחנו נגיע מוכנים למשחקים הראשונים בליגה".

 

 

קלעו למכבי Hunter חיפה: שמחון וראוונל 15 נק' כ"א, פרז 8 נק', מנדז-ולדז ודיברתולומאו 6 נק' כ"א, גרייבס, בלייזר (6 ריב' ו-3 חס') ו-וורקמן 5 נק' כ"א ומיטשל 3 נק' (9 ריב' ו-3 חס').

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. הכתומים עלו ראשונים על הלוח עם שתיים ולאחר גג אדיר של מיטשל, גרייבס רשם שלשה ראשונה. יתרון שתיים של הירוקים נענה בריצת 0-7 של ראשון שעלו ליתרון חמש, רחימי הגיב בחילוף כפול והכניס את שמחון ומנדז-ולדז. שמחון עצר את השטף עם שתיים יפות ומיטשל הוסיף נקודה מהקו (ירד לנוח במקום ראוונל). עד לסיום הרבע הראשון הכתומים ניצלו ריפיון בהגנה הירוקה ועלו ליתרון 13-22.

לרבע השני רחימי עלה עם: דיברתולומאו, מנדז-ולדז, וורקמן, בלייזר וראוונל. מנדז-ולדז פתח עם שלשה, ראשון פתחו עם שלוש קליעות מהקו. דיברתולומאו עם חמש נקודות ו-וורקמן מהקו הורידו את הפער משלוש והזעיקו פסק זמן אצל שיבק. שחקני מכבי נראו טוב יותר וצימקו עד כדי נקודה וכך גם נשמר עד המחצית שהסתיימה בתוצאה 35-36.

לרבע השלישי עלו: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. הסנטר הירוק עשה עבירה שנייה על מקריי והאחרון דייק בקליעה מהקו, שמחון ענה בשלשה והעלה את הירוקים ליתרון. לאחר חמש דקות צמודות ראשון כבר עלו ליתרון חמש, אבל שמחון היה במקום לשלשה פנויה ומצמקת. ראוונל עלה מהספסל ושם שתיים לאחר אסיסט של שמחון, זלמנסון עשה אותו הדבר בצד השני ולאחר איבוד של הירוקים גם רשם סל ועבירה (שניה של ראוונל). לאחר שלשה של בן-שימול שהעלתה את ראשון ליתרון 12, רחימי הזעיק פסק זמן. עד לסיומו של הרבע ראשון הצליחו להגדיל את הפער עוד קצת ובעזרת ריצת 0-12 בסך הכל ירדו להפסקה ביתרון 46-60.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, וורקמן, גרייבס ומיטשל. גרייבס פתח עם שתיים, אבל ראשון הגיבו בחמש רצופות ורק שלשה של מנדז-ולדז שמרה על פער 14. ראשון המשיכו להיות חדים הרבה יותר ועלו כבר ליתרון 20, ארבע דקות לסיום. פרז הוסיף שתיים למאזנו האישי לאחר סל ועבירה של ראוונל, שגם הוסיף דאנק במתפרצת. עד לתום המשחק הירוקים הצליחו לצמק את ההפרש, בעיקר בעזרת דקות טובות של ראוונל שעלה לדו ספרתי אישי, אבל זה כבר לא הספיק וראשון לציון ניצחו 68-79.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *