ראיון ראשון עם שחקן הרכש קארוול אנדרסון

קארוול אנדרסון (1.88, 25) שחתם לשנתיים במדי הירוקים, בראיון ראשון לאתר הקבוצה.

קארוול, קראנו מספר ראיונות איתך בתקשורת האמריקאית, כולל ב-ESPN, בנוגע לקשיים שהתמודדת איתם בצעירותך ואיך התגברת עליהם ועל הנסיבות. תוכל לספר לנו על זה?

"כשהייתי צעיר היו לאמא שלי כמה בעיות אישיות ולכן היא הייתה צריכה להיכנס לכלא לכמה שנים. בנוסף, עד היום אני לא יכול לספר לך מי הוא אבא שלי. הרבה מהכתבות האלו הציגו את אמא שלי באור שלילי, אבל היא רק ניסתה להאכיל את הילדים שלה. היא הלכה לכלא באשמת סחר בסמים, פשוט כי לא היה לנו מה לאכול ולמרבה הצער היא נאלצה לשלם על זה. יש לי עוד שתי אחיות קטנות ומהרגע שאמא שלי עזבה היינו צריכים להסתדר לבד".

בהתחלה נשארתי בבית של חבר, שנתן לי להישאר אצלו תקופה מסוימת לפני שהייתי חייב לעזוב. הרבה מזה באשמתי, היה לי מקום להישאר בו, אבל כנראה לא התמודדתי עם המצב בצורה הכי טובה. הייתי צריך ללכת בין 3-5 ק"מ לבית ספר, כי שם הייתה לי את האפשרות להתקלח. לא היו לי הרבה בגדים או הרבה דברים לאכול, אבל הפארק היה ממוקמם מול בית חולים, שבו נתנו לי קצת אוכל".

"זו הייתה תקופה מאוד קשה, אבל אני לא חושב שהייתי האדם שאני היום אם לא הייתי מתמודד עם זה. לא הייתי רוצה שמישהו יתמודד עם הקשיים שאיתם התמודדתי, אבל זה עזר לי ללמוד איך להסתדר ולהבין שדברים לא באים בקלות. זה היה הזמן שלי להוכיח לכולם מה אני שווה. זה כאילו העולם היה נגדי ושאלתי את אלוהים 'למה אני?'. הבנתי שאם אני יכול להתגבר על זה, אז שום דבר לא יוכל לעצור אותי".

צפו באנדרסון במסר לאוהדי הירוקים:

מתי עשית את הפריצה שלך?

"בעונה השניה שלי בתיכון, העוזר מאמן שלי גילה שאני גר בפארק. באותו זמן הייתי מאוד חסר ביטחון והוא הקדיש זמן לדבר איתי והכניס אותי אליו הביתה. גם לא ממש ידעתי לזרוק כדור לסל, אבל המאמן הזה לימד אותי שבגלל שאני לא גבוה, אני חייב לפתח את הזריקה שלי. הוא הכריח אותי לזרוק 1,000 זריקות כל יום וזה שינה את הדרך שלי".

תאר לנו את התכונות הכי טובות שלך כשחקן כדורסל ואת הדברים הקטנים שאתה עושה כדי לנצח.

"יש הרבה אנשים עם כישורי כדורסל טובים יותר משלי, שחקנים גבוהים יותר וחזקים יותר, אבל למדתי איך לדרבן את עצמי ואת החברים שלי לקבוצה, כדי לנצח. אני איש של אנשים ואני מתגאה בזה שאני חבר מאוד טוב בקבוצה. אני גם מאוד גאה בזה שאני נותן את הכל בשביל החברים שלי לקבוצה ובשביל המאמן. אני לא מפחד מכלום, שום דבר לא משתווה ללחיות לבד מתחת לגשר. יש לי הרבה תכונות טובות ואיכויות במשחק, אבל הלב שלי זה מה שעושה אותי למה שאני".

למה אנחנו יכולים לצפות ממך בעונה הקרובה? מה המטרות שלך?

"את שתי העונות הראשונות שלי כמקצוען העברתי באותו מועדון באיטליה ואני מחפש התחלה חדשה. מכבי חיפה זה המועדון הגדול הראשון שלי ובלי לזלזל במועדון הקודם שלי, אימולה, אני מאוד מתרגש לראות איך הכל יעבוד בחיפה. אני מתרגש להגיע לקבוצה עם שאיפות שרוצה לזכות בתארים ותהיה לי הזדמנות לשחק נגד חלק מהשחקנים הכי טובים באירופה. אני מצפה לראות מה הרמה שלי ביחס לאחרים".

"בשנים קודמות היו לי מטרות אישיות, אבל אני מרגיש שהשנה הכל סובב סביב הקבוצה וההצלחה שלה. אני רק רוצה לנצח וליהנות על המגרש עם שאר החברים לקבוצה. אני מקווה שנשחק מספיק טוב ושמכבי ירצו אותי גם לעונה השנייה, זו בעצם המטרה, להרוויח את הזכות להמשיך לעוד עונה בקבוצה".

איך היה באיטליה? איך היה הכדורסל שם? נהנית מהאוכל?

"התרבות באיטליה הייתה לא רעה בכלל. חברה שלי, שפגשתי בקולג', היא 100% איטלקיה, אז היא די הכינה אותי לזה. האוכל האיטלקי היה הכי טוב שאכלתי בחיים ואני מקווה שהאוכל בישראל יוכל להתחרות בו. בקשר לכדורסל, משחק מחוץ לארה"ב הוא מאוד שונה. באיטליה הם ממש משחקים כדורסל. יש הרבה תנועה, כולם מעורבים במשחק וזה לא רק אחד על אחד. בארה"ב וב-NBA הרבה פעמים זה פשוט משחק של אחד על אחד. באיטליה כולם מעורבים ואי אפשר להחביא שחקנים. יש גם שימוש רחב בחסימות באיטליה, מה שאנחנו לא עשינו בקולג'. בעונה הראשונה שלי שרקו לי איזה מיליון פעם צעדים, אבל למדתי ועשיתי התאמות. ההתאמה הכי גדולה שעשיתי באיטליה הייתה השפה. אני חי ברשות עצמי מאז שהייתי בן 15, אבל להוסיף לזה גם אי ידיעת שפה, זה כבר סיפור אחר. עכשיו אני במצב שבו אני מרגיש שאני מדבר 40% איטלקית שוטפת, אז זה מצב טוב".

מה התחביבים שלך? איך אתה מבלה בזמן הפנוי?

"אני כותב. אני חושב כבר הרבה זמן על הרעיון לכתוב ספר ילדים שעוסק בסיפור חיים שלי. אני רוצה שזה יהיה ספר עלילתי, לא ביוגרפיה. בזמן הפנוי שלי אני אוהב להיות עם המשפחה והחברים שלי ובגדול אני פשוט אוהב לשחק כדורסל. המשחק הזה הציל לי את החיים ואני מאוד אוהב אותו. אני גם רוצה לפתח מותג ספורט משלי".

מה היית רוצה לעשות אם לא היית שחקן כדורסל?

"אני רק רוצה להיות קשור למשחק איכשהו, אולי כמאמן או אנליסט ספורט. הייתי רוצה גם לטייל בעולם, לדבר עם ילדים שמתמודדים עם קשיים וללמד אותם שהם באמת יכולים לעשות מה שהם רוצים".

מה הזיכרון הכי טוב שלך מכדורסל?

"יש לי שניים. הלכתי לאוניברסיטת רוברט מוריס ובעונה הראשונה שלי ניצחנו את קנטאקי שהיו להם חמישה שחקנים שנבחרו בסיבוב הראשון בדראפט של ה-NBA. הזכרון השני הוא בעונה השניה שלי באיטליה, במשחק החמישי והמכריע בסיבוב הראשון של הפלייאוף, שבו רשמנו את הניצחון הכי גדול בהיסטוריה של העיר. זה מועדון קטן עם מעט מסורת ולפני שהגעתי לשם היה להם בקושי 2-3 ניצחונות, אבל סיימנו בטופ 4 בליגה ואפילו ניצחנו בדרך קבוצות גדולות כמו סיינה".

מי גיבורי הספורט האהובים עליך?

"השחקן הכי אהוב עליי היה אלן אייברסון. חלק מהאנשים אומרים שהוא אנוכי אבל אהבתי אותו בגלל הרצון והלב שלו ובגלל שהוא שיחק כל משחק כאילו הוא המשחק האחרון שלו. אולי הם לא ניצחו כל משחק, אבל לא יכלו לנצח את אלן אייברסון. הוא הרוויח כל דבר שהוא השיג, אז אני מרגיש שזה מישהו שאני מעריך. הספורטאי השני שאני רואה בו כגיבור הוא מוחמד עלי".

יש משהו מעניין שאתה יכול לספר שאנחנו לא יודעים עליך?

"אני אוהב נעליים. כנראה תראו אותי בכל משחק עם זוג נעליים שונה".

מה הסרט המועדף עליך? ואיזה מוזיקה או אמן אתה אוהב לשמוע?

"אני אוהב את הסרט "The Sixth Man" עם מרלון ויינס ואת "פני צלקת". הזמן האהוב עליי הוא J. Cole, הוא הציל לי את החיים ממש כמו שהכדורסל עשה. הוא ראפר שנתן לי תקווה והוא עושה מוזיקה לאנשים כמוני".

איזה דברים מעצבנים אותך בספורט ובכלל?

"על המגרש, הדבר שהכי מעצבן אותי זה שאנשים מתכופפים לכדור אבוד ולא צוללים על הפרקט כדי להשיג אותו. זה כנראה מעצבן אותי יותר מכל דבר אחר".

מה אתה יודע על ישראל ועל חיפה?

"עשיתי קצת בירורים על חיפה. אני יודע על הזכייה באליפות בשנת 2013 ועל ההצלחות בשנים האחרונות. בקשר לישראל אני עוד לא יודע מספיק, אבל מהתנ"כ אני יודע שיש שם המון היסטוריה. כרגע אני רואה את ישראל כאדמה מקודשת והעיר חיפה נראית מדהימה".

מה המסר שלך לאוהדי מכבי?

"אני גאה להיות ה'סוד השמור ביותר' והסוד הכי טוב שלי הוא הלב שלי. אני אתאבד על המגרש בכל משחק ואני אשתטח על הפרקט בכל משחק. אני לא יכול להבטיח כמה משחקים ננצח או נפסיד, או כמה נקודות אני אקלע למשחק, אבל כל משחק אני אהיה שם ואשחק עם כל הלב וזה יהיה כיף לראות. בכל משחק תראו אותי משחק על הפרקט כאילו זה המשחק האחרון שלי!".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *