ראיון ראשון עם אלכס פרז

הרכז החדש של מכבי Hunter חיפה התפנה לתת לנו ראיון ראשון מביתי שבסן-דייגו.

היי אלכס, אנחנו מצפים לראות אותך במדים של מכבי. יש לך סיפור מעניין, על הדרך בה הפכת לשחקן כדורסל מקצוען. תוכל לספר לנו קצת על הרקע שלך בכדורסל?

"שיחקתי כרז פותח בתיכון שלי בכל 4 העונות ששיחקתי בקבוצה. בעונה השניה הייתה לי מעידה עם הציונים שלי ופיספתי 25 משחקים בגלל זה. זו הייתה נקודת מפנה בחיים שלי, כי הרגשתי שאכזבתי את כולם והתרכזתי ועשיתי את העבודה כמו שצריך והתרחקתי מאנשים מסוימים. הייתה לי עונה אחרונה מצוינת והיינו הקבוצה הראשונה שסיימה את הליגה בלי הפסד".

"משם עברתי לקולג' קהילתי – פרזנו סיטי – שבו קבוצת כדורסל מצוינת בקליפורניה. זה היה המקום הראשון שאיתגר אותי כל יום, על המגרש ומחוצה לו וזה פיתח אותי כאדם. הייתה לי עונה טובה וזכינו באליפות בקליפורניה, אבל הציונים שלי שם לא היו מצוינים ולמרות שהיו לי הצעות מיוטה ומ-UCLA, לא יכולתי לקבל מילגה ולכן פשוט החלטתי להתחיל לשחק כדורסל מקצועני, מה שגם עזר לאמא שלי כלכלית".

זכית באליפות במקסיקו בגיל צעיר והיית קרוב מאוד לאליפות שניה בעונה שעברה. מה למדת מהניסיון הזה?

"אני מרגיש שלמדתי הרבה במקסיקו. בעונה החולפת רציתי לעשות עוד התקדמות ולהיות יותר מנהיג לפני הצעד הראשון באירופה. התחלתי בגיל 19 לשחק בליגה ושנתיים אחר כך כבר זכיתי באליפות. למדתי הרבה על עצמי וסך הכל זו הייתה חוויה מעולה".

תאר לנו את התכונות הכי טובות שלך כשחקן ואת הדברים הקטנים שאתה עושה כדי לנצח.

"אני מערב את כל השחקנים כי אני רכז שמוסר הרבה. אני עושה לחץ טוב על הכדור והגנה. יכולת המסירה זו כנראה התכונה הכי טובה שלי. אני מעדיף שיהיו לי 15 אסיסטים מאשר 20 נקודות".

שיחקת יחד או נגד הרבה שחקנים ששיחקו בישראל?

"שיחקתי נגד פול סטול ורנה רוז'ו במקסיקו. רג'י באקנר היה בקבוצה שלי לפני שנתיים בתחילה העונה, לפני שהוא נפצע. דיברתי עם רנה הרבה והוא חלק איתי את המחשבות שלו על העיר ועל הליגה. שמעתי שחיפה זו אחת הערים הכי גדולות בישראל".

מה הסיפור עם השם הנוסף שלך, קאופמן? נשמע יהודי. יש לך שורשים יהודיים?

"זה שם הנעורים של אמא שלי, אבל אני לא נקרא כך ביומיום. אין לי בעיה עם השם הזה, אני פשוט לא ממש משתמש בו. למיטב ידיעתי אין לנו שום שורשים יהודיים במשפחה".

למה אתה הכי מצפה בעונה הקרובה?

"אני רואה את העונה כאתגר, זו הפעם הראשונה שלי באירופה ואני רוצה לתת את הטון, לבנות את השם שלי ורק לנצח כמה שיותר משחקים. לנצח זה הדבר הכי חשוב בשבילי".

מה התחביבים שלך ומה היית עושה אם לא היית שחקן כדורסל?

"חוץ מכדורסל אני אוהב לשחק עם הכלב שלי או להיות עם המשפחה. אני כל כולי כדורסל, אם לא הייתי שחקן הייתי עוסק בפיתוח שחקנים".

מה אתה יכול לספר לנו עליך שרוב האנשים לא יודעים?

"ההתנהגות שלי רצינית ואנשים חושבים שאני יהיר או סתם רשע, אבל אני מאוד נחמד. אף פעם אל תפחדו לדבר איתי… אני מאוד תחרותי על המגרש, אבל אני לא ככה מחוץ למשחק".

איזה ספורטאים אתה אוהב במיוחד?

"אני מאוד אוהב את לברון ג'יימס. ג'ייסון קיד היה השחקן האהוב עליי בילדות והוא ממש השפיע עלי. לבשתי מספר 5 שהייתי קטן. הוא היה גארד גדול, חזק, שיחק הגנה טוב וארגן את ההתקפה. הוא כנראה אחד האהובים עליי בכל הזמנים".

מה הסרט האהוב עליך?

" Through the Fire, זה סרט כדורסל דוקומנטרי על סבסיטיאן טלפייר".

מה אתה הכי לא אוהב שאנשים עושים?

"שאנשים לא מדברים לעניין. אני מעדיף שיגידו לי בדיוק מה שהם חושבים".

מה המסר שלך לאוהדי מכבי חיפה?

"אני מאוד מתרגש להגיע למועדון. עקבתי אחרי הקבוצה בשנתיים האחרונות ושמעתי רק דברים טובים עליה ועל האוהדים. אני לא יכול לחכות ולהגיע".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *