ממשיכים לשחק! הירוקים ניצחו 66-83 את ראשון לציון במשחק השלישי בסדרה

מכבי Hunter חיפה הגיעה למשחק מול ראשון לציון, כשהיא ידעה שאין ממנו דרך חזרה. לאחר שני הפסדים בפתיחת הסדרה, הירוקים היו חייבים לנצח את המשחק הביתי ולהשאיר לעצמם סיכוי להעפיל לארבע הגדולות. הירוקים עשו את העבודה, ניצחו 66-83 ויקוו לנצח ביום שני ולהחזיר את הסדרה לחיפה למשחק חמישי.

הקבוצה עלתה בחמישייה עם גרגורי וארגס, חנן קולמן, עוז בלייזר, וויל גרייבס ואלכס צ'וברביץ'. מכבי פתחה טוב את המשחק עם ריצת 0-7. הכתומים התעשתו מהפתיחה הרעה ורצו ל-4-17. ריצת 0-10 של הירוקים החזירה את היתרון ובסיום הרבע הראשון יתרון 6 לקבוצה הביתית. היקרסון פתח מצוין את הרבע השני עם חמש נקודות רצופות, קולמן וגרייבס תפרו 2 שלשות חשובות שקבעו יתרון 15. מכבי כבר הצליחה לעלות ליתרון של 21 הפרש, ובסיום המחצית 33-50 לקבוצה מהכרמל.

ראשון לציון רצה ל-0-8 בתחילת הרבע השלישי וחזרה למשחק. המשך הרבע היה יחסית שקול ובסיומו הירוקים הובילו ב-11 הפרש. בתחילת הרבע הרביעי, הצליחה ראשון לצמק את היתרון ל-7 בלבד, לאחר עבירה חמישית של באקנר. שלשה של גרייבס קבעה 58-70 ממנו הכתומים כבר לא הצליחו לחזור. 66-83 לירוקים בסיום.

"משהו השתחרר בקבוצה, שיחקנו כמו שמכבי חיפה שיחקה לאורך רוב העונה ואני מקווה שזה הכיוון למשחק הבא", אמר רמי הדר. "אפשר לנצח ביום שני. נהניתי מהאינטסיביות הרגילה שלנו, וזה המפתח מבחינתנו".

"אנחנו הולכים לעשות הכי טוב שאפשר ביום שני, לשחק חזק ופיזי ולחזור לפה למשחק חמישי", אמר ג'ון דיברתולומאו. "אני חושב ששיחקנו כקבוצה, בעיקר בהגנה ואז רצנו להתקפות מעבר, זה הכדורסל שלנו. אני לא ממש חושב על עצמי אלא על הקבוצה, אני שמח שהצלחתי ומקווה שאצליח שוב ביום שני".

קלעו לירוקים: דיברתולומאו 21 נק'- 4 אס', גרייבס 19 נק'- 2 אס', היקרסון 15 נק'- 1 אס', וארגס 9 נק'- 4 אס', בלייזר 7 נק'- 2 אס', רוז'ו 5 נק', קולמן 5 נק'- 3 אס', באקנר 2 נק'. כן שותפו: אלכס צ'וברביץ' ואופק אביטל.

מהלך המשחק:

ברבע הראשון פתחו גרגורי וארגס, חנן קולמן, עוז בלייזר, וויל גרייבס  ואלכס צ'וברביץ'. הירוקים פתחו את המשחק בריצת 0-7 (וארגס עם חמש רצופות ובלייזר עם דאנק אדיר). ראשון לציון הצליחה לחזור ל-7-7.  עם ריצה כוללת של 4-17 עלו הכתומים ל-11-17. באקנר נשלח לקו, והחטיא פעמיים. גרייבס ודיברטולומיאו עם שתי שלשות חשובות השוו את התוצאה. בלייזר עם מתפרצת ונקודות קלות העלה את הירוקים ליתרון. באקנר הוסיף עוד שתיים לירוקים. מונרו נשלח לקו ל-4 זריקות וקלע את כולן. דיבטולומיאו עם שתיים קלות ושלשה של גרייבס החזירו את הירוקים ליתרון חמש. ראשון קיבלה שתי זריקות עונשיןף וקלעה את שתיהן. בלייזר עם מהלך של סל ועבירה, השלים מהלך של 3 נקודות. בסיום הרבע הראשון 23-29 למכבי.

לרבע השני עלו קולמן, דיברטולומיאו, גרייבס, בלייזר והיקרסון. היקרסון פתח את הרבע עם שתי נקודות עבור הירוקים, בצד השני דאוסון החזיר בדאנק. היקרסון עם עוד מהלך נפלא, השלים 3 נקודות בסל ועבירה. קולמן הוסיף שלשה שהעלתה את הציידים ל-25-37, ושיבק הזעיק פסק זמן. גרייבס תפר שלשה נוספת, שקבעה יתרון 15. קולמן קיבל עבירה בלתי ספורטיבית, שנשרקה לחובתו של ליונס, ודייק פעמיים. דאוסון עם סל ועבירה הוסיף 3 לאורחים. דיבטולומיאו עם חדירה נהדרת הוסיף שתיים למכבי. היקרסון נשלח לקו ודייק באחת, 27-45 לירוקים. היקרסון עם דאנק גדול לאחר אסיסט של דיברטולומיאו הקפיץ את ההיכל והעלה את מכבי ל-29-48. דיברטולומיאו עם סל מחצי מרחק הגדיל את היתרון. ראשון לציון רצה ל-0-4 ובסיום המחצית 33-50 למכבי.

לרבע השלישי עלה רמי הדר עם וארגס, דיברטולומיאו, גרייבס, בלייזר וצ'וברביץ'. דיבטולומיאו נשלח אל הקו, ודייק פעמיים. ראשון לציון רצה ל-0-8 וצימקה את התוצאה, רמי הדר הזעיק פסק זמן. גרייבס סחט עבירה, וקלע פעמיים מהקו. מונרו עם זריקה מתוך הצבע צימק את ההפרש לעשר בלבד. בצד השני, רוז'ו החזיר עם שתי הנקודות הראשונות שלו במשחק, ודיברטולומיאו עם סל נוסף מחצי מרחק קבע 46-60 לירוקים. חנוכי ביצע עבירה בלתי ספורטיבית על רוז'ו, שדייק באחת.    ראשון קברה שלשה, ובצד השני החזיר קולמן עם שתיים למכבי. מונרו הוסיף שתיים לאורחת, ובסיום הרבע השלישי, 52-63 לירוקים. 

לרבע המכריע עלו הירוקים עם וארגס, קולמן, דיברטולומיאו, גרייבס ובאקנר. רוז'ו עם קרש סל הוסיף שתיים למכבי. חנוכי תפר שלשה לכתומים, מונרו הוסיף אחת מהקו לאחר עבירה חמישית של באקנר, והיתרון קטן ל-7 נקודות הפרש. דיברטולומיאו נשלח אל הקו, ודייק בשתי הזריקות. שלשה חשובה של גרייבס, קבעה 58-70, ואריק שיבק קרא לפסק זמן. גרייבס והיקרסון הוסיפו עוד 4 נקודות, ושיבק כינס פסק זמן נוסף. דאוסון קבר שלשה, ומנגד גרייבס החזיר באחת נוספת משלו. היקרסון עם סל נוסף קבע 20 הפרש וסגר את המשחק. בסיום 66-83 למכבי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *