הירוקים מפסידים 71-89 וכעת עומדים על פיגור 2-0 בסדרה מול ראשון

מכבי Hunter חיפה עלתה הערב (שני) למשחק השני של סדרת רבע הגמר מול ראשון לציון ורצתה לנצח בכדי להשוות את הסדרה ולהחזיר את הביתיות לחיפה. המשחק התחיל טוב בצד הירוק ובלייזר ובאקנר היו חמים מהפתיחה שהעלתה את מכבי ליתרון. ראשון נכנסו למשחק וקלעו שבע רצופות שנתנו להם יתרון ראשון, בלייזר קבע את תוצאת הרבע, 19-23 לראשון לציון. גם הרבע השני היה דומה, כאשר הירוקים רדפו אחרי הכתומים ושמרו על הפרש קטן, בעיקר בעזרתם של באקנר ובלייזר שרשמו מחצית טובה שהסתיימה בתוצאה 37-41 למקומיים.

ראשון החלו טוב יותר את המחצית ועלו ליתרון משמעותי יותר של 8 נקודות, הדר הזעיק פסק זמן, אבל הכתומים עלו ליתרון דו-ספרתי. מכבי לא הורידה את הראש והמשיכה להילחם, עם ריצת 0-7 שאילצה את שיבק להזעיק טיים אאוט משלו. ורגאס עוד הוסיף עוד שתיים, אבל ליונס תפר שלשה חשובה וגם חימם עניינים מול רוז'ו ובתום הרבע, 56-63 לכתומים. הרבע הרביעי התאפיין בניסיון של הירוקים להפוך את המשחק, אבל הכדורים לא נכנסו מרחוק וראשון לציון התחילו לרוץ ולחגוג על הפרקט ובסיום 71-89 לראשון ויתרון 0-2 מבטיח בסדרה.

ביום שישי בשעה 16:30 הקבוצות יחזרו להיכל רענן כץ ומכבי תנסה להאריך את הסדרה ולא לסיים את העונה בסוויפ.

"חסרים לנו אחוזי קליעה בשלוש בשני המשחקים האחרונים ואני מקווה שזה יגיע במשחק הבא, קשה לנצח ככה", סיכם רמי הדר. "הפנים שלנו כבר למשחק ביום שישי. אני כל כך מאמין בקבוצה שלי ואני עדיין מאמין שאנחנו יכולים לעשות את זה. אנחנו נופלים בדברים קטנים, ההפרש נראה גדול אבל המשחק היה צפוף לגמרי".

"קשה לשים את האצבע בדיוק על הנקודה, אלו דברים קטנים ששינו את המשחק. הם קלעו באחוזים מצוינים ומגיע להם קרדיט על זה", אמר הפורוורד עוז בלייזר. "אבל הם זרקו זריקות פנויות והיינו צריכים להקשות עליהם יותר, אז צריך להגיע ביום שישי ופשוט לנצח. אני חושב שאנחנו עדיין משקיעים הכל בהגנה, נותנים את הכל ונלחמים, אבל אנחנו צריכים להיות יותר מרוכזים לדעתי".

קלעו למכבי: באקנר 17 נק' ו-8 ריב', ורגאס 16 נק' ו-6 אס', בלייזר 14 נק' ו-6 ריב', קולמן ורוז'ו 8 נק' כ"א, דיברתולומאו 5 נק' וגרייבס עם 3 נק'. היקרסון, שריד וצ'וברביץ' שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו עם: ורגאס, קולמן, בלייזר, גרייבס ובאקנר. בלייזר פתח עם שלשה פנויה, רייט ענה בשתיים. בלייזר שם עוד שתיים ובאקנר הוסיף סל ועבירה, גרייבס שלח את רייט אל הקו והכתום קלע נקודה. גם גרייבס קלע נקודת עונשין, ראשון ענו בחמש רצופות וצימקו לנקודה בלבד. באקנר שם שתיים על דאוסון, המקומיים ענו בשבע רצופות ועלו ליתרון ראשון. ורגאס קלע שתיים ראשונות ממצב קשה, מונרו קלע שתיים על באקנר שעשה אותו דבר בצד שני וגם סחט עבירה שנייה מהסנטר. לאחר דקות ללא נקודות בשני הצדדים בלייזר קלע שתיים מהעונשין. בתום הרבע 19-23 למקומיים.

לרבע השני הדר עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, קולמן, רוז׳ו וצ׳וברביץ׳. רוז׳ו קלע ארבע רצופות ולאחר בלתי ספורטיבית על ורגאס הרכז רשם שתי קליעות עונשין ושלשה של קולמן השלימה ריצת 0-9 בירוק, שדאוסון עצר עם דאנק. רייט קלע נקודה מהקו ולאחר שלשה של פאלמר שהחזירה את היתרון לכתומים, הדר הזעיק טיים אאוט ראשון. בלייזר תפר שלשה ובאקנר הוסיף שתיים בצבע. עד למחצית הקבוצות בעיקר הציגו הגנות טובות, אבל שלשה של חנוכי ושתיים של דאוסון על הבאזר קבעו 37-41 למקומיים במחצית.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, קולמן, גרייבס, בלייזר ובאקנר. האחרון פתח את הרבע עם אלי-אופ יפה, רייט ענה עם סל ועבירה (שלישית של גרייבס). דאוסון הוסיף עוד שתי נקודות במבצע אישי יפה מהבייס-ליין, בלייזר לקח ריבאונד התקפה ותיקן החטאה של באקנר. רייט רשם דאנק אופייני, לירוי היקרסון עלה לקבל דקות בירוק ולאחר עוד שתי נקודות של רייט שהעלו את ראשון ליתרון 8, רמי הדר לקח פסק זמן. ראשון המשיכו לרוץ ועד שדיברתולומאו קלע שלשה, יאנגר מחק אותה מהצד השני עם אחת משלו. ורגאס רשם סל ועבירה וצימק את ההפרש לתשע, אך אלי-אופ של דאוסון החזיר את היתרון הדו ספרתי לכתומים ומונרו שחטף לדיברתולומאו רץ לדאנק וקבע 47-60 לכתומים, 2:19 לתום הרבע השלישי. באקנר עם דאנק נתן קצת אנרגיה למכבי וקולמן הוסיף שלשה ולאחר שגם דיברתולומאו דייק מחצי מרחק, שיבק לקח פסק זמן, ביתרון 6 כתום. ורגאס הוסיף שתיים לאחר חטיפה של רוז'ו, עד שליונס מצא את עצמו פנוי לשלוש ודייק. בתום הרבע השלישי 56-63 לכתומים. העניינים התחממו והחלה קטטה בין הצדדים שנמשכה עמוק לתוך הפסקת הרבע וגררה עבירה טכנית לשני הצדדים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: ורגאס, דיברתולומאו, קולמן, רוז'ו ובאקנר. שתי הקבוצות לא קלעו, עד שגרייבס שרק נכנס שם שתיים בצבע. מונרו קלע מחצי מרחק, ורגאס ענה בשלשה שמיד נמחקה על ידי ליונס. ורגאס הוציא מרייט את הרביעית והאחרון ירד לנוח, ורגאס סידר לבאקנר עוד שתיים בצבע ובלייזר שעלה מהספסל קלע גם הוא וצימק לשלוש בלבד לראשון. ליונס שוב היה שם להרגיע את המצב אצל ראשון, הפעם עם שתיים מהירות, באקנר ענה מיד בשתיים משלו. באקנר הלוהט חטף שתי עבירות תוקף וירד לספסל עם ארבע עבירות אישיות, דאוסון ניצל זאת לשתיים בצבע וגם גרייבס קיבל מהשופטים את הרביעית שלו. הגנות טובות בשני הצדדים מנעו נקודות, הפעם בן-שימול היה שם עם שלשה שהעלתה את ראשון ליתרון 67-75, שלוש דקות לסיום ורמי הדר הוריד את השחקנים לפסק זמן. הקפטן הירוק לקח אחריות ורשם עוד שתיים, אבל גם עשה עבירה על ליונס שלא נלחץ ורשם שתי קליעות עונשין. בלייזר לקח את שחקני ראשון לטבעת והוציא עבירה, אבל בניגוד לליונס הוא לא עמד בלחץ ולא הצליח לקלוע מהקו. ורגאס עוד ניסה להציל את המשחק, אבל זה לא הספיק וראשון התחילו שואו-טיים אופייני וניצחו 71-86.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *