הירוקים מפסידים 69-71 לראשל"צ במשחק הבית הראשון בפלייאוף

הירוקים הגיעו למשחק מספר 1 ברבע גמר הפלייאוף נגד מכבי ראשון לציון (מאזן עונתי 1-2 לכתומים) במטרה לשמור על הבית ולעלות ל-0-1 בסדרה. הבעלים, ג'ף רוזן הגיע היישר מארה"ב לצפות במשחק, ובפלייאוף כולו. בסיום, הירוקים לא עמדו במשימה והפסידו 69-71.

הכתומים פתחו טוב את המשחק ועלו ליתרון 1-7 מהיר. גרייבס, עם רבע ראשון נהדר שמר את הירוקים בעניינים. באקנר עם חמש נקודות לקראת סיום הרבע, צימק, אבל 4 נוספות של ראשון הורידו את הקבוצות בתוצאה 16-22 בסיום הרבע הראשון. הרבע השני, היה יחסית שקול, וארבע דקות לסיום המחצית, עלו הירוקים ליתרון ראשון במשחק, 31-32. לקראת סוף הרבע תפר טוני יאנגר שלשה, שהורידה את הקבוצות למחצית בתוצאה 36-39.

במהלך הרבע השלישי ראשון לציון כבר עלתה ליתרון 10, רמי הדר לקח פסק זמן, והירוקים ניסו לחזור למשחק. וארגס עם שלשה, צימק לחמש נקודות הפרש, ראשון לציון הוסיפה שתיים, ובסיום הרבע שבע נקודות יתרון לאורחת. ברבע הרביעי ראשון שוב עלתה ליתרון 10. הירוקים חזרו לאט לאט למשחק, ושלשה של גרייבס, פלוס 2 של וארגס מהקו השוו את התוצאה ל-64-64. ראשון עלתה ל-66-70, דקה לסיום. קולמן צימק ל-2, לאחר מכן הלך לזריקה על הבאזר לשתיים בניסיון להשוות את המשחק והחטיא. 69-71 לראשון לציון בסיום, ו-0-1 בסדרה. ביום שני יצאו הירוקים לבית מכבי לנסות ולהשוות את הסדרה.

"היינו קרובים להפוך את המשחק, היה חסר לנו עוד סל אחד. הסדרה בתחילתה ואנחנו צריכים לבוא ביום שני לראשון לציון ולקחת את המשחק", סיכם רמי הדר. "אני חושב שקצת מוקדם לי לסכם, אבל היו דקות שנתקענו בהתקפה. התחלנו לא טוב הגנתית וזה השתפר וברבע השלישי נתקענו התקפית והם הובילו ב-12 הפרש, בסוף הצלחנו לחזור וצריך לכבד את המאמץ של השחקנים עשו ולהמשיך הלאה".

קלעים בירוק:  גרייבס 20 נק'- 3 אס', וארגס 10 נק'- 2 אס', דיברתולומאו 9 נק'- 4 אס', באקנר 9 נק', רוז'ו 8 נק', קולמן 5 נק'- 2 אס', צ'וברביץ' 4 נק'- 1 אס', בלייזר 2 נק', היקרסון 2 נק'.

מהלך המשחק:

את הרבע הראשון פתחו הירוקים עם גרגורי וארגס, חנן קולמן, רנה רוז'ו, וויל גרייבס  ואלכס צ'וברביץ'. ראשון לציון פתחה טוב את המשחק ועלתה ל-1-7 מהיר. רוז'ו עם 2 מהקו צימק ל-4 הפרש. גרייבס עם חמש רצופות שלו צימק ל-8-12. רייט הוסיף שתיים משלו, ולאחר מכן גרייבס עם נקודות נוספות מחצי מרחק. באקנר הוסיף 2 מתחת לסל, לאחר ריבאונד מזריקה של גרייבס, נשלח אל הקו והשלים מהלך של 3 נקודות. באקנר הוסיף עוד שתיים וצימק ל-15-18. ראשון לציון עם 4 רצופות הגדילה את היתרון. בסיום הרבע 16-22 לאורחים.

לרבע השני עלו קולמן, דיבטולומיאו, גרייבס, באקנר והיקרסון. ליונס פתח את הרבע עם שלשה לזכות הכתומים. באקנר הוסיף שתיים, ומיד לאחר מכן נשרקו לחובתו עבירה ועבירה טכנית, ראשון קלעה פעמיים מהקו. דיברטולומיאו קיבל 3 זריקות עונשין לאחר זריקה לשלוש ושם 2 מתוכן. חנן קולמן תפר שלשה, ואריק שיבק הזעיק פסק זמן כאשר התוצאה הייתה 23-27 לקבוצתו. בחזרה מפסק הזמן מונרו נשלח לקו העונשין ודייק פעמיים, בצד השני החזיר דיבטולומיאו בשלשה חשובה. וארגס עם סל ועבירה הוסיף 3 לירוקים. דיברטולומיאו נשלח לקו, דייק פעמיים והעלה את הירוקים ליתרון ראשון, 4 דקות לסיום המחצית, 31-32. רוז'ו נשלח פעמיים ברציפות לשתי זריקות עונשין, ודייק בכולן. בן שימול עם חמש נקודות רצופות השווה את התוצאה. יאנגר תפר שלשה, ורמי הדר קרא לפסק זמן. לאחר פסק הזמן לא היו עוד נקודות. במחצית 36-39 לאורחת.

לרבע השלישי עלו וארגס, דיברטולומיאו, גרייבס, בלייזר ובאקנר. ראשון לציון פתחה את המחצית עם 4 רצופות. בלייזר וגרייבס צימקו בחזרה עם 4 נקודות לירוקים. יאנגר עם שלשה העלה את הכתומים ל-40-48. סל שדה נוסף של האורחת פתח פער של 10 נקודות הפרש, ורמי הדר הזעיק פסק זמן. דיברטולומיאו עם חדירה יפה, וצ'וברביץ' הוסיפו 4 למכבי. מונרו נשלח לקו ודייק פעמיים, בצד השני וארגס עם שלשה חשובה צימק ל-47-52. רייט סחט עבירה וקלע את שתי הזריקות. בסיום הרבע 47-54 לראשון לציון.

לרבע האחרון והמכריע עלה רמי הדר עם וארגס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. רוז'ו נשלח לקו וקלע אחת, לאחר מכן נשלח גרייבס שדייק פעמיים. דאוסן עם חדירה, ובן שימול עם סל מחצי מרחק העלו ל-50-60. צ'וברביץ' עם סל מחצי מרחק, היקרסון עם סל ועבירה (החטיא את הבונוס) ווארגס עם הריבאונד וסל צימקו את התוצאה. גרייבס עם סל ועבירה, השלים מהלך של 3 נקודות שצימקו את התוצאה ל-59-62. ראשון הוסיפה סל שדה, וגרייבס החזיר בשלשה על באזר שעון ה-24. וארגס נשלח לקו, 2 וחצי דקות לסיום המשחק, דייק בשתיהן והשווה ל-64-64. ליונס עם שלשה העלה את האורחים ליתרון 3, בצד השני גרייבס עם סל מחצי מרחק הוריד לנקודה. ראשון עם שלשה נוספת עלתה ל-66-70, 1:08 לסיום המשחק. קולמן עם חדירה נפלאה, קלע וקיבל עבירה, והחטיא מהקו. באקנר נשלח לקו, וקלע אחת. שיבק לקח פסק זמן, 22 שניות לסיום. דיברטולומיאו ובאקנר ביצעו 2 עבירות מהירות, ליונס קיבל זריקות, וקלע אחת. קולמן לקח זריקה לשתיים על הבאזר, בניסיון לשלוח את המשחק להארכה וכשל. 69-71 לראשון לציון בסיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *