הירוקים מפסידים 75-90 בחוץ להפועל תל אביב במשחק לפרוטוקול לפני הפלייאוף

מכבי Hunter חיפה עלתה למשחק הערב (שבת) בדרייב אין בתל אביב, בידיעה שהמקום השלישי מובטח לה לקראת הפלייאוף ומנגד גם הפועל תל אביב התמקמקו במקום השמיני ומחכה להם סדרה מול האלופה מירושלים. חנן קולמן לא שותף במשחק בשל מחלה. המשחק החל טוב עם ריצת 2-7 בירוק, בעזרת נקודות של רוז'ו, בלייזר וגרייבס. בצד האדום היה זה רביב לימונד שפתח טוב ועלה מהר לדו ספרתי אישי. היקרסון שם שתיים מאסיסט יפה של קרני וקבע 19-20 לירוקים בתום הרבע הראשון. ברבע השני המשחק המשיך להיות צמוד וטל אבירם הצעיר עלה לקבל דקות ראשונות וגם קלע שתיים. אצל הפועל תל אביב לימונד וקונגר המשיכו להיות חמים, אבל דווקא גרגורי ורגאס תפר שלשה עם הבאזר וקבע יתרון 39-41 למכבי במחצית.

את הרבע השלישי המקומיים התחילו עם חמש רצופות, שמיד נענו בחמש רצופות של האורחת מהכרמל. צוף בן-משה הצעיר קיבל הזדמנות משרון אברהמי וניצל אותה עם שלשות מכל פינה שהעבירו את היתרון לאדומים. גם דניאל איידן היה חם, סיים עם דו ספרתי וקבע 59-63 לאדומים בתום הרבע. ברבע המכריע הפועל תל אביב התפוצצה על הפרקט (קלעו 27 נקודות) ומנגד הירוקים לא מצאו את הקצב. רוז'ו ובלייזר עוד ניסו להחזיר את האורחת לעניינים, אבל רמי הדר העלה שוב את קרני, אבירם וקופרברג (שגם קלע נקודה במחצית הראשונה) ובסיום הקפטן של הפועל תל אביב קבע 70-95 במשחק שנעל את העונה הסדירה של הקבוצות.

"שיחקנו לא טוב היום ואין שום תירוץ לעניין הזה. בתחושה שלי היינו בסוג של ירידת מתח, אבל צריך להתקדם הלאה לפלייאוף שמתחיל ביום חמישי", סיכם רמי הדר. "היום המשחק הזה עבר והיסטוריה. נפלנו בקצב ולא הצלחנו לחזור טוב במחצית השנייה".

קלעו לירוקים: רוז'ו 18 נק' ו-6 ריב', גרייבס 17 נק', בלייזר 10 נק' ו-6 ריב', ורגאס 8 נק' ו-6 אס', באקנר 6 נק', דיברתולומאו 5 נק' ו-6 ריב', צ'וברביץ' והיקרסון עם 4 נק' כ"א, אבירם 2 נק' בכורה בליגה וקופרברג עם נקודת בכורה. קרני שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

הירוקים עולים בחמישייה מול הפועל ת"א עם: ורגאס, רוז'ו, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. קפטן קולמן חולה ולא התלבש למשחק. מכבי פתחו בריצת 2-7, בעזרת 4 נקודות של רוז'ו, 2 של בלייזר ונקודת עונשין של גרייבס. ורגאס הוסיף שתיים לפתיחה הטובה בירוק, הפועל ענו בשתיים. רוז'ו סחט מאלן את השניה, לימונד ענה בשלשה. רובינסון חטף לצ'וברביץ' ולימונד רשם עוד שתיים במעבר ולאחר איבודים בשני הצדדים, כולל עבירה שניה של ורגאס, הרכז הוונצואלי תפר שלשה ראשונה. רוז'ו קלע שתיים מריבאונד התקפה, לאחר שתיים של לימונד ואז רובינסון הוסיף שתיים ראשונות מחצי מרחק. לימונד רשם עוד חדירה מוצלחת לסל, באקנר הוציא עבירה מאיידן וקלע שתיים מהקו. לאחר ארבע רצופות באדום (כולל לימונד שעלה לדו ספרתי), הפועל עלו ליתרון ראשון, עד שהיקרסון שם שתיים יפות מאסיסט של קרני. בהתקפה האחרונה הפועל לא קלעו והרבע נגמר בתוצאה 19-20 לירוקים.

לרבע השני רמי הדר עלה עם: דיברתולומאו, קרני, היקרסון, בלייזר ובאקנר. לאחר שתי דקות של בצורת, גרייבס תפר שלשה על השמירה ולאחר איבוד של רובינסון, גרייבס שם עוד שתיים. נקודה ראשונה של הפועל נענתה בעוד שלשה של גרייבס, אבל בלאט מיד איזן עם אחת משלו. טל אבירם עלה לקבל דקות וקלע נקודות ראשונות בליגה. הפועל צימקו מעט עם ארבע רצופות, עד שצ'וברביץ' שם שתיים ראשונות והחזיר את היתרון ל-4, 2:30 דקות למחצית. שתיים נוספות של הענק הירוק, נענו בשלשה של קונגר והורידו את הקבוצות לפסק זמן. שלשה של בלאט העלתה את האדומים ליתרון נקודה. בהתקפה האחרונה שלשה של ורגאס על הבאזר קבע היתרון 39-41 למכבי Hunter חיפה במחצית.

לרבע השלישי עלו: וארגס, דיברתולומאו, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. הפועל קלעו 5 רצופות, מכבי השיבו בחמש משלהם ולימונד השווה את המשחק עם שתיים מהירות בצבע. רובינסון שם שתיים ושוב החזיר את היתרון לאדומים, ורגאס סידר לגרייבס אלי-אופ יפה. בלייזר וגרייבס צלפו והחזירו את היתרון למכבי, האדומים צימקו עם עוד שתיים. גרייבס עשה עבירה רביעית והוחלף על ידי דניאל קופרברג הצעיר, לימונד המשיך את המשחק המצוין שלו וקלע עוד שתיים מהקו, לקופרברג הייתה הזדמנות לנקודות ראשונות בליגה והוא קלע נקודה מהקו. שתיים של קונגר המשיכו את הנדנדה בין הצדדים ושלשה של דיברתולומאו החזירה את היתרון למכבי שמיד עבר שוב להפועל ת"א עם שתיים של נאור. בלאט רשם סל ועבירה והעלה את המקומיים ליתרון חמש. באקנר שם שתיים, אבל איידן ענה בשתיים מצד שני וקבע את תוצאת הרבע, 59-63 לאדומים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: דיברתולומאו, היקרסון, רוז'ו, בלייזר ובאקנר. היקרסון תיקן החטאה של באקנר. לימונד עם נקודה ושלשה של בן-משה הצעיר העלו את האדומים ליתרון 6 ואילצו את רמי הדר לקחת פסק זמן. בן-משה קלע עוד שלשה, מכבי ענו עם שתיים מהירות, אבל גם עם העבירה הרביעית של באקנר, כאשר גם גרייבס היה על המגרש עם 4 עבירות אישיות. בלייזר הוסיף שתיים מהקו, דיברתולומאו תיקן החטאה של בלייזר ורשם עוד שתיים, אבל שוב בן-משה היה שם עם שלשה וקונגר הוסיף אלי-אופ בדרך ליתרון 8 באדום. הפעם באקנר תיקן החטאה של דיברתולומאו ורוז'ו הוסיף עוד שתיים למשחק טוב. מנגד, בלייזר גם הוא חטף מהשופטים את הרביעית שלו. המארחת רשמה 2/4 מהקו וחזרה להוביל ב-5, לאחר איבוד של ורגאס, גם לחובתו של דיברתולומאו נשרקה הרביעית, אותה לימונד ניצל ל-2 קלות ול-20 אישיות. לימונד הוסיף עוד שתיים והעלה את האדומים ליתרון 9, 2:30 לסוף וקונגר הוסיף שתיים יפות בדרך ליתרון דו ספרתי. הדר הקפיץ מהספסל את קרני, אבירם וקופרברג, רוז'ו צימק עם עוד שתיים. שלשה של נאור רק הגדילה את הפער ובסיום 70-95 לאדומים, במשחק לפרוטוקול בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *