הביתיות הובטחה: הירוקים מנצחים את אילת 58-71 ומבטיחים את המקום השלישי

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (ראשון) את הפועל אילת למשחק ה-32 של ליגת ווינר סל, בידיעה שניצחון יבטיח לה את המקום השלישי בתום העונה הסדירה ואת יתרון הביתיות ברבע גמר הפלייאוף. המשחק נפתח מצוין בצד של המארחת ולצד הגנה טובה והרבה עצבים בצד של אילת שקיבלו טכניות מהירות (וויאט וקיין), ורגאס ורוז'ו דייקו בהתקפה ושלשה של דיברתולומאו, לאחר אסיסט יפה של היקרסון קבעה 13-22 לירוקים בתום הרבע הראשון. אילת היו חדים יותר בפתיחת הרבע השני וריצת 2-7 שלהם צימקה את הפער. ורגאס ובאקנר התעוררו ויחד עם דקות טובות של קולמן ודיברתולומאו הצליחו הירוקים לרדת למחצית ביתרון משמעותי, 29-45.

בפתיחת המחצית השנייה הירוקים איבדו לחלוטין את הקצב ואילת עשו ככל העולה על רוחם במגרש ורצו 0-14, כולל אלי-אופ יפה של אמינו שהיה דומיננטי מאוד בדקות אלו. באקנר שבר בצורת של 7 דקות בירוק עם שתיים בצבע והיקרסון הוסיף שתיים לאחר חטיפה של גרייבס. עד לתום הרבע דיברתולומאו רשם עוד חדירה משוגעת וקבע 43-54 לירוקים. לרבע המכריע אילת שוב עלו חדים יותר ושתי שלשות מאותה הפינה של וויאט ושמחון הוריד את הפער לחמש בלבד ואת חניכיו של רמי הדר לפסק זמן ועל הדרך גרייבס, שהתווכח עם השופטים קיבל טכנית אותה שמחון ניצל לנקודת עונשין. באקנר רשם סל ועבירה בדיוק בזמן ולמרות שנפצע במהלך המשיך לשחק. צ'וברביץ' שעלה במקומו לאחר שתי דקות רשם סל חשוב ושלשות של ורגאס וגרייבס סגרו סיפור, 58-71 לירוקים ומקום שלישי בתום העונה הסדירה.

"שיחקנו נגד קבוצה מצוינת שחזרה למשחק נהדר. המשחק לא התהפך בשום שלב ואני חושב שיש לזה משמעות", אמר המאמן המנצח, רמי הדר." אני מאוד מרוצה מהמשחק, למעט מהשבע דקות בתחילת המחצית השנייה. אנחנו רוצים לנצח גם בשבוע הבא ואני חושב שזו הצלחה שלנו שסיימנו במקום השלישי ועכשיו אנחנו צריכים לעבור סדרת רבע הגמר בהצלחה".

"היה משחק קשה מאוד היום ואנחנו מכבדים מאוד את הפועל אילת. אנחנו מאוד שמחים שניצחנו", אמר ג'ון דיברתולומאו. "אנחנו נמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים כל העונה וזה להגיע לכל משחק בכל הכוח ולעבוד מאוד קשה, כדי להציג את הכדורסל שלנו גם בפלייאוף".

קלעו למכבי: ורגאס 17 נק' (5 ריב' ו-4 אס'), דיברתולומאו 12 נק' (5 חט'), רוז'ו ובאקנר 10 נק' כל אחד, גרייבס 8 נק', קולמן (5 ריב') וצ'וברביץ' 6 נק' כל אחד והיקרסון 2 נק'. בלייזר שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

מכבי Hunter חיפה פתחה את המשחק עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. כדיר קלע שתיים ראשונות, לאחר שתי דקות ללא נקודות ורגאס שם שתיים במתפרצת. אילת עברה עבירת חצי, וויאט לא אהב את זה והטיח את הכדור בשלטים וקיבל טכנית (קולמן קלע נקודה). גרייבס קלע שתיים קשות, אבל לא הצליח לעצור את קיין בהגנה. ורגאס נעזר בחסימה של צ'וברביץ' לשלשה ראשונה במשחק, כדיר ענה בפלואטר מוצלח. היקרסון עלה במקום גרייבס, סחט עבירה מרוס, אך לא קלע מהקו ומיד לאחר מכן רשם בלוק נאה בהגנה. קולמן איבד כדור וירד לנוח, דיברתולומאו עלה לקבל דקות ראשונות. רוז'ו חסם בהגנה וגם שם שתיים יפות בצבע, וארגס חטף לקיין כדור שהתעצבן וגם חטף טכנית מהשופטים, אך גם הוא בדומה להיקרסון החטיא מהקו. רוז'ו חפר על שמחון, הוציא עבירה והלך אל הקו ובניגוד לאחרים הצליח לדייק בשתי הזריקות, היקרסון לקח ריבאונד הגנה וגם סידר לצ'וברביץ' עוד שתיים מחצי מרחק. בלייזר ובאקנר עלו במקום צ'וברביץ' ורוז'ו שהיו טובים וירדו לנוח, ורגאס לקח זריקה משלוש בסוף שעון וצלף. באקנר עשה עבירה על אמינו שרשם שתיים ראשונות ובצד השני עשה גם צעדים ואיבד כדור. גם כדיר עשה צעדים בצד השני אבל באקנר שהלך חזק אל הסל נחסם ואמינו נעצר במתפרצת בעבירה של בלייזר (קלע נקודה מהקו). בהתקפה האחרונה של הרבע היקרסון סידר עוד אסיסט יפה, הפעם לשלשה של דיברתולומאו שקבע 13-22 לירוקים.

לרבע השני רמי הדר עלה עם: קולמן, דיברתולומאו, רוז'ו, היקרסון ובאקנר. אילת היו חדים יותר בפתיחה ורצו 2-7. באקנר סידר לרוז'ו שתיים קלות מחצי מרחק וגם סחט תוקף מכדיר, ורגאס ניצל זאת לעוד שתיים ועלה לדו ספרתי אישי. אמינו רשם סל ועבירה (רוז'ו) וצימק לחמש בלבד. ורגאס עם אסיסט יפה לרוז'ו עזר לו להוסיף עוד שתיים למאזנו האישי. קולמן ניסה את מזלו מהפינה, יצא לו אייר-בול, אבל באקנר עשה ממנו אסיסט, קלע שתיים וגם הוציא עבירה וקבע יתרון 23-33, חמש וחצי דקות למחצית. ורגאס המשיך להיות חם עם חטיפה וליי-אפ ובמשך ארבע התקפות שני הצדדים רשמו חסימות מרשימות, עד שבא וויאט ותפר שלשה ראשונה. קולמן ענה לו בשלשה משלו והשכיח את האיירבול, ורגאס הוסיף עוד שתיים במתפרצת והעלה את מכבי ליתרון 14. דיברתולומאו הלך חזק אל הטבעת ורשם עוד חדירה מוצלחת בירוק, קטש הזעיק עוד פסק זמן. הגנה חזקה של הירוקים המשיכה להחזיק את אילת מתחת ל-30 נקודות ובצד ההתקפי דיברתולומאו רשם שלשה פנויה. במחצית 29-45 למכבי.

למחצית השנייה עלו: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. אילת פתחו עם 7 רצופות, כולל אלי-אופ מרשים של אמינו במתפרצת, רמי הדר הקפיץ בתגובה את באקנר ובלייזר מהספסל. אילת המשיכו לנגוס בהפרש עם שלשה של שמחון והדר הזעיק פסק זמן. כדיר הוסיף ארבע נוספות ואילת כבר רצו 0-14. באקנר שבר בצורת של 7 דקות בירוק עם שתיים בצבע והיקרסון הוסיף שתיים לאחר חטיפה של גרייבס. באקנר הוסיף סל ועבירה והשלים מהלך של שלוש נקודות (עלה לדו ספרתי), מנגד היקרסון ודיברתולומאו חטפו כדור והרכז הירוק נעצר בעבירה שלישית של רוס. עד לתום הרבע דיברתולומאו רשם עוד חדירה משוגעת וקבע 43-54 לירוקים, למרות רבע לא טוב.

לרבע המכריע עלתה מכבי בחמישייה עם: קולמן, דיברתולומאו, היקרסון, גרייבס וצ'וברביץ'. דיברתולומאו הוסיף עוד שתיים למאזנו, אילת ענו בדאנק יפה. ווייאט התחמם עם שלשה מרשימה על השמירה של ורגאס והוריד את ההפרש לחד ספרתי (8) ולאחר החטאה של קולמן, שמחון תפר שלשה מאותה פינה של וויאט, הוריד את הדר לפסק-זמן, אבל גרייבס המשיך להתווכח עם השופטים וקיבל טכנית. שמחון ניצל את הטכנית לנקודה מהקו ובאקנר שחזר לשחק לאחר שנפצע וקיבל טיפול שלח גם את קיין אל הקו שצימק ל- 54-56 בלבד, 5:24 לסיום. קולמן לקח אחריות, הוציא בלתי ספורטיבית מכדיר (רביעית) וקלע שתיים מהקו, בהתקפה לאחר מכן גרייבס תפר שלשה מהפינה. אמינו שם שתיים על השמירה של באקנר ולאחר איבודים והחטאות בשני הצדדים, קיין קלע נקודה מהקו (שלישית של בלייזר) והוריד את הפער ל-4, 3:15 לסיום המועד החוקי. צ'וברביץ' חזר לשחק וקלע שתיים מחצי מרחק, דיברתולומאו שלח את קיין שוב אל הקו וגם הפעם הוא דייק פעם אחת. שלשה של ורגאס העלתה את הירוקים ל-8 הפרש ואת קטש לפסק זמן. שתי הקבוצות לא הצליחו לייצר נקודות, עד שבא וויל גרייבס ותפר שלשה גדולה, חטיפה של ורגאס סגרה סיפור ובסיום הירוקים עם ניצחון 58-71 ומקום שלישי בתום העונה הסדירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *