הירוקים מנצחים 70-73 את קריית גת בתום משחק חוץ קשה

הירוקים הגיעו למשחק בקרית גת, בידיעה שניצחון יקרב אותם צעד נוסף להבטחת המקום השלישי בסיום העונה הסדירה. מנגד, קרית גת הגיעה למשחק חשוב מאוד מבחינתה במאבק הירידה. מכבי פתחה את המשחק עם ריצת 0-8 בהובלת חנן קולמן. התקפת הירוקים נעצרה במספר התקפות רצופות, ו-4 נקודות רצופות של מרקו קילינגסוורת צימקו את הפער ל-2 בלבד לקראת סוף הרבע הראשון. קרית גת פתחה את הרבע השני בריצת 0-9, ומכבי החזירה בריצת 0-8 משלה. 2 שלשות רצופות של בלייזר וגרייבס לקראת סוף הרבע העלו את הירוקים ליתרון 6. במחצית 35-42 למכבי.

את המחצית השנייה הירוקים פתחו עם 7 נקודות רצופות. קריית גת צימקה, וצ'וברביץ' עם 4 נקודות רצופות העלה את הירוקים ליתרון שיא של 15 הפרש. דיברתולומיאו וצ'וברביץ' נשלחו לקו זה אחר זה והחטיאו פעמיים כל אחד, בערב קליעה רע מאוד של הירוקים מקו העונשין. ריצת 0-7 של קרית גת בסוף הרבע השלישי הורידו את הקבוצות ביתרון 6 בלבד לירוקים, 50-56. ברבע הרביעי הירוקים רצו ל-0-10 שהעלה אותם ליתרון 13, 4 וחצי דקות לסיום המשחק. קרית גת עם הגנה טובה ונקודות קלות בהתקפה הצליחו לצמק ל-3 הפרש, 30 שניות לסיום. וארגס נשלח לקו, החזיר את הפער ל-5, ואז שלשה של טפירו צימקה ל-2 בלבד, 7 שניות לסוף. וארגס נשלח שוב לקו, קלע אחת, וקרית גת ניסתה ללכת על שלשה שתכפה הארכה, אך ללא הצלחה והירוקים ניצחו 70-73.

קלעו למכבי: וארגס 5 נק'- 4 אס', רוז'ו 11 נק'- 2 אס', קולמן 18 נק', דיברתולומאו 8 נק'- 3 אס', גרייבס 6 נק'- 5, בלייזר 10 נק'- 4 אס', היקרסון 6 נק', צ'וברביץ' 4 נק', באקנר 5 נק'. כמו כן שותף: גלעד קרני.

"לא קל לשחק נגד קבוצות שנמצאות בסיטואציה כזו וראינו שהם חזרו מהפרש דומה וניצחו פה את אילת. בלי שום קשר אני מאוד שמח שניצחנו", סיכם מאמן הציידים, רמי הדר. "אנחנו נגיע טוב לפלייאוף וגם היום הגענו טוב, אבל השארנו הרבה נקודות על הקו וזה הלך קשה יותר. אני מאוד אופטימי. עם אנשים כאלה קשה לא להיות אופטימי".

"עשינו את המשחק הזה קשה. באנו חזק ושלטנו במשחק ואיכשהו עשינו טעויות, חרגנו מתכנית המשחק שלנו וככה הם חזרו למשחק, בעיקר בזכות המתפרצות שלהם", אמר קפטן הירוקים, חנן קולמן." הרגשתי טוב, זה האולם הראשון ששיחקנו בו בישראל ואני אוהב את הטבעות של הסלים פה".

מהלך המשחק:

את הרבע הראשון פתחו הירוקים עם גרגורי וארגס, חנן קולמן, עוז בלייזר, וויל גרייבס ורג'י באקנר. הירוקים פתחו בשתי שלשות רצופות של קולמן ובלייזר. קולמן עם חטיפה וחדירה הוסיף שתיים. קרית גת בשלשה צימקה ל-5-10. דילייני נשלח לקו וקלע פעמיים. התקפת הירוקים נעצרה עם מספר החטאות רצופות, ולאחר מכן שלשה של גרייבס החזירה את היתרון ל-6 נקודות הפרש. דאגלס עם סל מחצי מרחק צימק ל-11-15. קילינגסוורת עם 4 רצופות הוריד את ההפרש הירוק ל-2 נקודות והחזיר את המקומיים למשחק. היקרסון הוסיף שתיים למכבי. בסיום הרבע הראשון 15-19 לירוקים.

לרבע השני שלח רמי הדר את וארגס, דיברתולומיאו, גרייבס, היקרסון וצ'וברביץ'. טפירו פתח את הרבע עם חמש נקודות רצופות. דילייני הוסיף שתיים מאסיסט של טפירו ורמי הדר הזעיק פסק זמן. אלטיט הוסיף 2 לקרית גת בחזרה מפסק הזמן. מכבי רצה ל-0-8 משתי שלשות של קולמן ודיברתולומיאו ושתיים נוספות של רוז'ו. קרית גת לקחה פסק זמן כאשר הירוקים הובילו בשלוש נקודות הפרש. רוז'ו עם שתיים נוספות העלה את הירוקים ליתרון 5 וקרית גת החזירה בשלשה. חדירה גדולה של קולמן העלתה את מכבי ל-29-33. בלייזר הוסיף שלשה חשובה על השמירה, וגרייבס עם שלשה נוספת העלה את ההפרש ל-6. אלטיט הוסיף שתיים לקרית גת, ובסיום הרבע שלשה נוספת של דיברתולומיאו העלתה את ההפרש ל-7. סיום המחצית 35-42 למכבי.

לרבע השלישי עלתה מכבי עם וארגס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. רוז'ו עם קרש סל שם שתיים לירוקים בפתיחת המחצית השנייה. קולמן הוסיף שלשה. רוז'ו עם לחץ על הוצאת הכדור של קרית גת וחטיפה שם עוד שתיים. ריצת 0-10 של הירוקים. דאגלס צימק בשלשה, ומנגד צ'וברביץ' עם 4 מהירות בשתי זריקות מחצי מרחק הגדיל את היתרון ל-15. דאגלס תפר שלשה נוספת. עבירה בלתי ספורטיבית שלחה את רוז'ו לקו, שדייק בראשונה. דיברתולומיאו וצ'וברביץ' נשלחו לקו והחטיאו פעמיים. טישמן הוסיף שתיים למקומיים, 43-54 למכבי. הגנה מצויינת של הירוקים וחטיפת כדור, הובילו לשתיים קלות של היקרסון. ריצת 0-6 של המקומיים צימקה את התוצאה ל-49-56. בסיום הרבע קילינגסוורת נשלח לקו וקלע אחת. סיום הרבע השלישי 50-56 לציידים.

לרבע האחרון עלו קולמן, דיברתולומיאו, רוז'ו, גרייבס ובאקנר. קרית גת התחילו את הרבע עם סל מהיר. דיברתולומיאו החזיר בחדירה נפלאה ושתיים משלו. חטיפה של דילייני ושתיים קלות צימקו ל-3 נקודות הפרש. באקנר עם סל ועבירה השלים מהלך של 3 נקודות. קולמן הוסיף עוד שתיים בהתקפת מעבר ונתי כהן הזעיק פסק זמן. וארגס עם חדירה נפלאה העלה את מכבי ל-55-65. קולמן תפר עוד שלשה גדולה, 4 וחצי דקות לסיום המשחק. דילייני החזיר בשלשה משלו לזכות המקומיים. באקנר עם ריבאונד מזריקה של גרייבס בסוף השעון, שם שתיים נוספות. קרית גת החזירה ב-6 נקודות וצימקה ל-4 הפרש. רמי הדר ביקש פסק זמן, 1:19 לסיום המשחק. דאגלס נשלח לקו ושם אחת. 67-70 לירוקים, 30 שניות לסיום. וארגס נשלח לקו ודייק פעמיים. 67-72 למכבי, 14 שניות לסיום. טפירו עם שלשה למקומיים צימק ל-2 נקודות, 7 שניות לסיום. וארגס נשלח לקו לאחר עבירה מהירה של טפירו, ששם אחת. קרית גת ניסתה ללכת לשלשה להשוות את המשחק, אך כשלה. 70-73 לירוקים בסיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *