הירוקים מפסידים לעירוני נהריה 81-82 לאחר משחק צמוד נוסף בהארכה

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (ראשון), את עירוני נהריה לעיני כ-2000 צופים בהיכל רענן כץ, למשחק במסגרת המחזור ה-30 של ליגת ווינר. רג'י באקנר שסובל מפציעה בשריר הארבע ראשי נרשם למשחק, אך כצפוי לא שיחק ואילו בצד של נהריה היו אלה האוול וברקוביץ' שלא שיחקו בשל פציעות. האורחים קלעו ראשונים, כאשר קלארק היה דומיננטי מהפתיחה בצד הסגול ובצד הירוק רנה רוז'ו קלע את כל הנקודות שלו ברבע הפותח (10). צ'וברביץ' לא עלה בחמישייה ומרגע שעלה הוא היה טוב מאוד בשני צידי המגרש. בסיום הרבע הראשון 17-21 למכבי. הרבע השני היה צמוד והמשיך את המגמה של הרבע הראשון. צ'וברביץ' היה חם ונקודות שלו קבעו 32-37 ירוק במחצית.

גם המחצית השנייה המשיכה ללכת צמוד והמשחק היה יחסית מפוזר ולא התעלה לרמה גבוהה. רוז'ו, ורגאס ובלייזר הסתבכו עם עבירות וקמרון קלארק המשיך להיות טוב בצד של הסגולים. צ'וברביץ' המשיך להיות האיש שמקבל כדורים בצד הירוק והוא היה קרוב לשבור את שיא הקריירה שלו (20 נקודות). בתום הרבע היתרון הירוק נשמר, 51-55. נהריה הפכו את התוצאה ורוז'ו קיבל את החמישית וסיים את חלקו במשחק. גרייבס תפר שלשת קלאץ' חשובה ושמר על מכבי במשחק, אבל הרכש החדש של נהריה, וואהן התעורר ויחד עם ברנדווין כפה פיגור על הירוקים. בהתקפה האחרונה דיברתולומאו לקח ריבאונד התקפה ענק, סחט עבירה, קלע 2 מהקו ושלח את המשחק להארכה בתוצאה 75-75.

בהארכה היתרון עבר מצד לצד, כאשר בסופו של דבר נהריה היו אלו שהיו חדים יותר והצליחו לחסום זריקות קריטיות של מכבי. בסיום, הפסד ביתי שלישי מארבעת המשחקים האחרונים  לירוקים, 81-82.

"אני לא אוהב להפסיד. אני חושב שהיה לנו קשה קצת עם הליין-אפ של הגארדים של נהריה ונכשלנו בכך וזה הפסיד לנו את המשחק", סיכם רמי הדר את ההפסד. "אנחנו לא מנצחים מספיק ולא מנצחים מספיק משחקי בית בתקופה האחרונה. אנחנו צריכים לנצח את קריית גת בשבוע הבא וצפויים לנו משחקים קשים בהמשך".

קלעו למכבי Hunter חיפה: צ'וברביץ' 19 נק' (8 ריב'), ורגאס 15 נק' (8 אס'), דיברתולומאו 14 נק', רוז'ו 10 נק' (5 ריב'),  גרייבס 8 נק' ובלייזר 5 נק' ( 7 ריב'). היקרסון וקרני שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר וגרייבס. קלארק עלה על הלוח ראשון עם נקודה מהקו ולאחר איבודים בשני הצדדים במשך מספר התקפות, רוז'ו שם שתיים במתפרצת, אך קלארק מיד השיב מחצי מרחק. ורגאס התכבד בשלשה ראשונה מהפינה ולאחר נקודות של נהריה רוז'ו שם דאנק לאחר הטעיה יפה. בראון צלף שלשה ראשונה לאורחים ולאחר עוד שתיים של קלארק האורחים עלו ליתרון 7-10, חמש דקות במשחק. בלייזר החטיא, לקח ריבאונד וסידר לרוז'ו שתיים קלות, בראון עשה אותו הדבר בצד השני וגם סחט עבירה מגרייבס, אך החטיא את הבונוס. צ'וברביץ' הוקפץ מהספסל לדקות ראשונות. רוז'ו שוב השתלט על ריבאונד התקפה ושם שתיים ולאחר איבוד של נהריה שם שתיים מחצי מרחק ועלה ל-10 אישיות (מתוך 13 של מכבי). דיברתולומאו ניצל חטיפה לקליעה מחצי מרחק והחזיר את היתרון למארחת, אך אסנטי בשלשה מטר מהקשת השווה מיד. ורגאס הלך אל הקו, שם שתיים וירד לנוח, גרייבס חזר ומיד סידר לצ'וברביץ' שתיים בצבע, לאחר שהסנטר הירוק רשם חסימה גדולה על אקס מכבי, אורי קוקיה. קוקיה השיב בשתיים ומיד קיבל דאנק על הראש של צ'וברביץ' שקבע 17-21 למכבי Hunter חיפה בתום הרבע הראשון.

לרבע השני רמי הדר עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, היקרסון, גרייבס וצ'וברביץ'. הרבע התחיל טוב מבחינת מכבי עם שלשה של דיברתולומאו במתפרצת, לאחר חסימה יפה בהגנה של היקרסון, נהריה השיבו בשתיים, אבל היקרסון סידר לצ'וברביץ' אסיסט יפה בדרך לדאנק נוסף. נהריה קלעו 6 וצימקו לשלוש בלבד, עוד קודם לכן צ'וברביץ' הוסיף עוד קליעה מחצי מרחק, עלה ל-8 אישיות וירד לנוח. קלארק קלע נקודת עונשין לאחר דקות של חוסר דיוק בשני הצדדים, בראון הוסיף דאנק על הראש של רוז'ו והשווה 28-28, 3:30 למחצית, אבל דיברתולומאו עם חדירה גדולה החזיר את היתרון לירוקים. בלייזר הסתבך עם עבירה שלישית מהירה ושלח את אסנטי אל העונשין (החטיא את שתיהן), גם קולמן עשה עבירה (בלתי ספורטיבית) ושלח את אומה אל הקו שלא נלחץ וקלע שתיים ובמהלך לאחר מכן רוז'ו עשה את השלישית שלו גם הוא ונהריה קלעו עוד שתיים ועלו ליתרון. דיברתולומאו שוב הלך אל הטבעת ושם שתיים יפות ושלשה של קולמן הורידה את נהריה לפסק זמן בפיגור שלוש, 1:18 למחצית. צ'וברביץ' הלך חזק על קוקיה והוציא עבירה (קלע נקודה) ומיד הוציא עוד פאול מאומה וביקר שוב על הקו וגם הפעם קלע נקודה. במחצית 32-37 למכבי.

לרבע השלישי עלתה החמישייה: ורגאס, קולמן, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. שתי הקבוצות החליפו קליעות, וארגס התכבד בעוד שלשה וגם צ'וברביץ' שם שתיים מריבאונד התקפה ועלה לדו ספרתי. ורגאס קלע עוד שלשה, אך גם נהריה. קולמן שם שתיים מחצי מרחק וקבע יתרון שש למארחת. נהריה קלעו ונגסו ביתרון, בלייזר הגיע בזמן, קלע שתיים, סחט עבירה והשלים שלוש נקודות, צ'וברביץ' הוסיף שתיים נוספות והעלה ליתרון 8. אסנטי קלע שתיים במתפרצת ולאחר שהשופטים שרקו לורגאס את השלישית, קלארק קלע שתיים מהקו. רוז'ו חטף את הרביעית וירד אל הספסל, היקרסון עלה במקומו. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה ושתי הקבוצות איבדו לא מעט כדורים, היקרסון סידר לצ'וברביץ' מצב נוח מתחת לסל, אך הוא שוב נעצר בעבירה ורשם נקודה בלבד מהקו. דיברתולומאו חטף יפה ושלח את בלייזר אל הטבעת, הפורוורד הירוק נעצר בפאול וקלע שתיים מהקו. שלשה של נהריה קבעה את תוצאת הרבע, 51-55 לירוקים.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, היקרסון, גרייבס וצ'וברביץ'. נהריה פתחו עם 4 רצופות וזה הקפיץ את הדר לפסק זמן. גרייבס קלע שתיים ראשונות מחצי מרחק ומנגד קולמן שלח את הרכש החדש של נהריה, וואהן, אל הקו והוא שוב השווה עם שתיים. וואהן המשיך להיות דומיננטי, חטף כדור וניסה לשים שתיים, אבל דיברתולומאו עצר אותו בעבירה, אך הוא ניצל את הכדור מהצד לשלשה. ורגאס מצא את קולמן לשלשה במסירה אדירה, קלארק העניש בצד השני עם דאנק יפה. ורגאס הלך עד הטבעת ונעצר בעבירה, על הקו הוא לא התבלבל וקלע שתיים שהשוו את המשחק ל-62-62, 5:55 לסיום הזמן החוקי. בראון נעצר בעבירה של קולמן וקלע נקודה, השופטים שרקו לרוז'ו את החמישית וגרייבס הוקפץ אל המגרש במקומו, נהריה הוסיפו עוד שתיים ממש על הבאזר ועלו ליתרון שלוש ולאחר עוד שתיים של נהריה, רמי הדר הזעיק פסק זמן, 3:27 לסיום. ורגאס רשם חדירה מוצלחת בדיוק בזמן, הירוקים היו צריכים עצירה בהגנה וקיבלו צעדים מנהריה, צ'וברביץ' הוסיף עוד שתיים וקבע 66-67 לנהריה, אלפסי לקח פסק זמן, 2:07 לסוף המשחק. צ'וברביץ' שלח את ברנדווין אל הקו והגארד הסגול קלע שתיים, הסנטר הירוק החזיר עם שתיים על אסרא ועלה ל-19 אישיות, אבל נהריה השיבו בסל ועבירה ועלו ליתרון 4. ורגאס חדר והוציא החוצה כדור יפה לגרייבס שתפר שלשת קלאץ', אלפסי שוב לקח פסק זמן. קולמן עשה את הרביעית שלו על ברנדווין שקלע נקודה מהקו. ורגאס החטיא כדור קריטי בפיגור שתיים, אבל חטף כדור ושלח את קולמן שהשווה. ברנדווין לקח אחריות ושם שתיים, 6.7 שניות לסיום, רמי הדר לקח פסק זמן. ורגאס חדר אל הסל אבל החטיא, דיברתולומאו לקח ריבאונד, סחט עבירה והשווה את המשחק שהלך להארכה בתוצאה 75-75.

להארכה עלו: ורגאס, דיברתולומואו, גרייבס, בלייזר וצ'וברביץ'. ברנדווין קלע שתיים מהקו, דיברתולומאו תפר שלשה במאני טיים בתגובה. וואהן הלך אל הקו לאחר עבירה של דיברתולומאו ושוב השווה את התוצאה, שלוש דקות לתום ההארכה. גרייבס צלף מחוץ לקשת וגם לקח ריבאונד הגנה, אך ורגאס החטיא ולא הגדיל את ההפרש ובתגובה ברנדווין תפר שלשת קלאץ' משלו והשווה שוב את המשחק. גרייבס החטיא וקולמן עשה את החמישית שלו על בראון שהלך אל הקו וקלע נקודה. בסיום ורגאס עוד ניסה לזרוק משלושת רבע מגרש, אבל מה שהלך בראשון לציון במוצ"ש לא הצליח הערב והירוקים מפסידים בפעם השלישית בארבעה משחקים בבית, 81-82.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *