מותח ומתוק: הירוקים עם ניצחון חוץ חשוב בראשל"צ 78-82

מכבי Hunter חיפה יצאה למשחק חוץ קשה בראשון לציון וחיפשה להתאושש מההפסד הביתי להרצליה. מכבי בפתיחה מצויינת עלתה ליתרון 0-6 מהיר. לקראת סיום הרבע הראשון, המקומיים עלו ליתרון ראשון במשחק. שלשה אדירה של וארגס מחצי מגרש על הבאזר של סיום הרבע הראשון השוותה את התוצאה ל-20-20. הרבע השני המשיך להיות שקול, היתרון הלך כל פעם לצד אחר. לקראת סוף הרבע, דיברתולומיאו עם חמש נקודות רצופות העלה את הירוקים ליתרון חמש. ראשון לציון רצה ל-0-10, צ'וברביץ' הוסיף שתיים לירוקים ובסיום המחצית הראשונה 36-39 למקומיים.

ברבע השלישי המשחק המשיך להיות שקול, היתרון שוב נע ונד בין שתי הקבוצות. תוצאת הרבע- שיוויון 23-23, וראשון עדיין הובילה בשלוש נקודות לקראת הרבע האחרון. גם ברבע המכריע המשחק נשאר שקול וקצבי. לקראת סיום המשחק חמש נקודות רצופות של רוז'ו העלו את הירוקים ל-73-78. משם ראשון כבר לא הצליחה לחזור, ומכבי הצליחה לנצח משחק קשה וחשוב במאבק על המקום השלישי.

"זה ניצחון מאוד משמעותי. אחרי יום ראשון הרגשנו שסוגרים עלינו את הפער ואנחנו עוד יכולים לאבד את יתרון הביתיות בפלייאוף שעבדנו עליו קשה כל השנה. יש עוד משחקים קשים בדרך. אנחנו קבוצה מאורגנת ולוקח זמן ללמוד את המשחק ולירוי שחקן מנוסה ותרם לנו היום ועוד יתרום", אמר המאמן המנצח, רמי הדר. "בשני המשחקים הראשונים שהפסדנו לראשון, עשינו לחץ וזה פחות מתאים מולם, היום באתי בגישה אחרת והורדנו את הקצב ואני מרגיש שהתכנית הצליחה. את האופי של מכבי חיפה לאורך העונה רואים, יש אנשים עם אופי וחבר'ה קשוחים".

"אני חושב שבאנו מאוד ממוקדים היום, כי ידענו שאין לנו הרבה מקום לטעויות בגלל הצפיפות בטבלה. במצב הזה אנחנו בשליטה ואנחנו תלויים בעצמנו וצריכים לסיים במקום השלישי כדי להגיע טוב לסדרת רבע הגמר ואני מקווה שגם לפיינל פור בסופו של דבר", סיכם לירוי היקרסון.

קלעו למכבי: וארגס 14 נק'- 7 אס', רוז'ו 13 נק'- 2 אס', קולמן 9 נק'- 2 אס', דיברתולומאו 10 נק'- 4 חט', גרייבס 7 נק'- 1 אס'- 10 ריב', בלייזר 8 נק', היקרסון 9 נק'- 2 אס', צ'וברביץ' 12 נק'- 2 אס'.

מהלך המשחק:

את הרבע הראשון פתח רמי הדר עם גרגורי וארגס, חנן קולמן, רנה רוז'ו, וויל גרייבס ואלכס צ'וברביץ'. מכבי עלתה ראשונה על הלוח לאחר חטיפה של אלכס ושתי נקודות של רוז'ו. קולמן בחדירה יפה הוסיף שתיים. אסיסט של צ'וברביץ' לרוז'ו ומכבי עלתה ל-0-6. דאוסון עם סל ועבירה צימק ל-3-6. מכבי לא הספיקה לייצר זריקה תוך 24 שניות וראשון הענישה בצד השני עם שתיים קלות. עבירה של קולמן שלחה את ליונס לקו, שקלע אחת. גרייבס בשלשה גדולה העלה ל-6-9. בצד השני רייט עם שתי נקודות מחצי מרחק. רוז'ו החטיא, וצ'וברביץ' בטיפ שם עוד שתיים לירוקים. ליונס עם סל מחצי מרחק צימק לנקודה. רוז'ו נשלח לקו העונשין ודייק פעמיים. צ'וברביץ' הוסיף שתיים למכבי. ליונס מנגד עם חדירה ונקודות, ומהצד השני מסירה מהירה של ורגאס לרוז'ו ששם נקודות. ליונס שוב קיבל שתי זריקות והפעם קלע את שתיהן. פאלמר בשלשה השווה ל-17-17. זלמנסון הוסיף שתיים והעלה את ראשון ליתרון ראשון במשחק. בלייזר שלח את זלמנסון לקו, ששם אחת. וארגס בשלשה ענקית מחצי מגרש השווה את התוצאה ל-20-20 בסיום הרבע הראשון.

לרבע השני עלו הירוקים בחמישייה עם וארגס, דיברתולומיאו, בלייזר, גרייבס והיקרסון. בן שימול בסל מחצי מרחק העלה את ראשון ליתרון. בלייזר בשלשה מהפינה החזיר את היתרון לירוקים. מנגד, בן שימול בחדירה הוסיף שתיים לראשון. היקרסון בעצירה טובה, שלח את רייט לזריקות, שקלע רק את הראשונה. הירקסון נשלח לקו וקלע אחת. דאוסון מחצי מרחק הוסיף שתיים לכתומים. היקרסון גם כן מחצי מרחק, הוסיף שתיים משלו. בלייזר עם שלשה העלה ל-27-29. מונרו עם סל השווה. דיברתולומיאו בחדירה יפה שם עוד שתיים למכבי, ולאחר מכן עם עוד שלשה חשובה העלה את הירוקים ליתרון חמש. ראשון החזירה בשתי שלשות משלה. ליונס הוסיף שתיים לכתומים בחדירה. קולמן בעבירה על יאנגר שזרק לשלוש, דייק בשתיים מתוך שלוש זריקות העונשין. צ'וברביץ' עם שתי נקודות בסיום המחצית צימק ל-36-39.

לרבע השלישי מכבי עלתה עם וארגס, קולמן, גרייבס, היקרסון וצ'וברביץ'. היקרסון התחיל את הרבע עם ארבע רצופות שלו לזכות הירוקים, כשבתווך מונרו עם שתיים משלו, ולאחר מכן עם עוד אחת מהקו. ליונס עם שלוש נקודות, העלה את ראשון לחמש נקודות הפרש. וארגס עם חדירה נהדרת, הוסיף שתיים לציידים. מונרו נשלח פעם נוספת לקו, והפעם דייק פעמיים. גרייבס הלך לזריקות עונשין ודייק באחת. אלכס מחצי מרחק, לאחר אסיסט של היקרסון הוסיף שתיים למכבי. דיברתולומיאו בשלשה צימק לנקודה. ליונס החזיר בשלשה משלו, ודאוסון הוסיף עוד שתיים. צ'וברביץ'  נשלח לשתי זריקות עונשין ודייק פעמיים. ליונס הוסיף שתיים לכתומים. וארגס הוסיף שתיים משלו וקיבל עבירה, הכניס את הבונוס. פאלמר הלך לקו, וקלע רק את הראשונה. בצד השני, גרייבס קיבל שתי זריקות, ושם את שתיהן. שיוויון 55-55 בבית מכבי. בן שימול הוסיף שתיים לכתומים מהקו. רייט עם טיפ, העלה את ראשון ליתרון ארבע. וארגס שם שתיים לירוקים. פאלמר נשלח שוב לקו ודייק פעמיים. רייט החטיא פעמיים מהקו. לחץ מצויין של דיברתולומיאו ורוז'ו, גרם לראשון לא לעבור את החצי בזמן ולאיבוד כדור של המקומיים. היקרסון שם שתיים למכבי. זלמנסון נשלח לקו ושם אחת. סיום הרבע השלישי 59-62 לראשון לציון.

לרבע האחרון והמכריע שלח רמי הדר אתדיברתולומיאו, רוז'ו, בלייזר, היקרסון וצ'וברביץ'. צ'וברביץ' פתח את הרבע עם שתי נקודות. דאוסון הוסיף שתיים לכתומים. בלייזר נשלח לקו ודייק בשתי הזריקות. צ'וברביץ' עם חטיפה גדולה, ושתי נקודות של דיברתולומיאו העלו את הירוקים ליתרון. ראשון החזירו בסל ועבירה, והשלימו מהלך של שלוש נקודות. 67-65 למקומיים. דאוסון, מאסיסט של מונרו, העלה את ההפרש לארבע. ראשון הוסיפה עוד נקודה מהקו. קולמן בשלשה גדולה, צימק לשתיים. עוד שתיים של קולמן, והירוקים השוו את התוצאה ל-70-70. מונרו עם אחת מהקו לראשון. וארגס עם שלשה, ובצד השני דאוסון עם סל מחצי מרחק. גרייבס, עם מהלך נהדר, הזין את רוז'ו לשתיים קלות. יתרון שתיים לירוקים. רוז'ו, עם שלשה חשובה, העלה את הירוקים ל-73-78. פאלמר החזיר בשלשה משלו. צ'וברביץ' הוסיף אחת מהקו לירוקים. 14 שניות לסיום, קולמן נשלח לקו ודייק בשתי הזריקות. מונרו נשלח לקו גם הוא, וקלע שתיים. ראשון, בעבירה מכוונת שלחה את וארגס לקו, שקלע אחת וגמר את המשחק. 78-82 למכבי בסיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *