הירוקים רושמים הפסד ביתי 89-95 לירושלים לאחר הארכה

הירוקים אירחו הערב (שני), את הפועל ירושלים בהיכל רענן כץ וקיוו לסיים עם ניצחון ביתי נוסף ושלישי העונה על ירושלים. המשחק החל באופן מאוזן מאוד, כאשר גפני ובלייזר היו טובים בפתיחה והאדומים נטלו יתרון 4. באקנר התעורר גם הוא, אבל הסתבך בעבירות בשלב מוקדם ובסופו של דבר היה זה בלייזר הדומיננטי שקבע 23-26 לירושלמים ברבע הראשון. הרבע השני היה שייך כולו לירושלים ולאיליי הולמן שנכנס חזק לעניינים, בצד הירוק היו אלה גלעד קרני ולירוי היקרסון שקיבלו דקות, אבל לא קלעו ורמי הדר גם קיבל טכנית שסייעה לירושלמים לעלות להפרש דו ספרתי. בסיום רבע חלש של מכבי, הקבוצות ירדו למחצית בתוצאה 42-52 לאדומים.

הרבע השלישי כבר היה סיפור אחר לגמרי. הירוקים הציגו את הגנת הברזל הידועה שלהם ונגסו אט אט ביתרון האדום. צ'וברביץ' היה מעולה, הלך חזק אל הסל והוציא הרבה עבירות מהאורחים וגם שלט בריבאונד (סיים עם שיא קריירה של 17). בסופו של הרבע רוז'ו התחמם ושם שתיים שהורידו את הקבוצות ביתרון מינימלי להפועל, 63-64. ברבע הרביעי המגמה נשמרה, ורגאס וצ'וברביץ' היו חמים וגם דיברתולומאו, בהיעדרו של קולמן (נקע בקרסול) כמעט ולא ירד מהמגרש והחזיר תפוקה בשני הצדדים. ורגאס קלע זריקה חשובה בדקה האחרונה והעלה את מכבי ליתרון, אבל חסימה של גפני על דיברתולומאו סידרה לסמית' דאנק שהשווה את המשחק שהלך להארכה בתוצאה 82-82.

בהארכה העייפות נראתה בשתי הקבוצות ובעיקר אצל צ'וברביץ' ו-ורגאס (לא ירד מהמגרש לשניה). מנקו קלע לבסוף שלשה של משחק ממנה מכבי כבר לא חזרה ובסיום ירושלים הגדילה את הפער מהקו וניצחה 89-95, לאחר עוד משחק דרמטי בין הקבוצות בהיכל רענן כץ.

"במחצית השניה היינו יותר קרובים לכדורסל שלנו ולקצב שלנו ואלה החיים במקצוע הזה לפעמים זה הולך לפה ולפעמים לפה", אמר רמי הדר. "אני חושב שאנחנו מוציאים די הרבה מעצמנו ברמת הכישרון, אבל זאת אומרת באופן יחסי ברמת הכישרון אני חושב שצריך לכבד את השחקנים שלי העמידות הנפשית היא יוצאת דופן. אני הולך עם החברה האלה למלחמה זה פשוט כייף כל יום מחדש. המחמאות צריכות ללכת קודם כל לשחקנים. המוכנות שלהם ללכת עד הסוף בכל אימון ובכל משחק זה הסיפור של מכבי חיפה השנה".

"קיבלנו קצת החלטות לא טובות בסיום ואנחנו צריכים לבדוק את עצמנו בוידאו", סיכם הקלע המצטיין בירוק, עוז בלייזר. "נתנו להם קצת יותר מדי חופשיות בחצי הראשון, שם הרגישו בנוח ולרדוף אחריהם היה הרבה יותר קשה. אנחנו לא משחקים פעמיים או שלוש בשבוע ותהיה לנו את המנוחה שאנחנו צריכים ובשבוע הבא זה משחק חדש. אין שום קשר לעייפות או כוחות שנגמרו. נגיע בשיא המוטיביציה לשבוע הבא".

קלעו למכבי Hunter חיפה: בלייזר 19 נק' ו-5 ריב', ורגאס 18 נק', 7 אס', 6 ריב' ו-6 חט', גרייבס 15 נק' ו-8 ריב' דיברתולומאו 12 נק', 6 אס' ו-5 חט', צ'וברביץ' 11 נק' ו-17 ריב' (שיא קריירה), באקנר 9 נק' ו-5 ריב' ורוז'ו 5 נק'. היקרסון וקרני שיחקו אך לא קלעו.

 

מהלך משחק:

מכבי Hunter חיפה עלתה בחמישייה עם: ורגאס, רוז'ו, גרייבס, בלייזר וצ'וברביץ'. גרייבס עלה ראשון על הלוח עם שתיים, ורגאס הוסיף עוד שתיים בחדירה יפה, דונטה סמית' השיב בחמש רצופות. אליהו הוסיף עוד שתיים וגרייבס סחט עבירה מגפני שזיכתה אותו בשתי נקודות מהקו. בלייזר גם הוא דייק מהקו והחזיר את היתרון למכבי, עד שגפני שם שתיים מתחת לסל של האדומים ולאחר מכן גם הוסיף שלשה בדרך ליתרון 8-12. גפני המשיך להיות לוהט ורשם סל ועבירה (ראשונה של באקנר), בלייזר ענה עם שתיים בצבע. הלפרין הוסיף שתיים, באקנר ענה בשתיים על אליהו. גרייבס צלף מחצי מרחק, רולנד ענה בחדירה מוצלחת ואליהו הוסיף דאנק במעבר. דיברתולומאו סידר לבאקנר עוד שתיים ומהצד השני בלייזר עשה עבירה על גפני שהלך אל הקו שקלע נקודה. הכדורים המשיכו ללכת לבאקנר שרשם סל ועבירה (שניה של גפני שירד לנוח) והשלים מהלך של שלוש נקודות ודונטה סמית' ענה בשתיים מהקו. ורגאס שוב חדר וקלע, אבל רולנד עשה לו את אותו דבר בצד השני. עד לסיום הרבע שתי הקבוצות איבדו כדורים בזכות הגנות חזקות, אקורד הסיום היה של בלייזר שדחק מהריבאונד וקבע, 23-26 לאדומים.

לרבע השני עלו: ורגאס, דיברתולומאו, גרייבס, בלייזר ובאקנר. הירוקים פתחו עם שתיים של בלייזר ונקודה של דיברתולומאו, אבל האדומים קלעו גם הם שש ושמרו על יתרון. גלעד קרני קיבל דקות, בעוד שקולמן ישב על הספסל עם נקע בקרסול, דיברתולומאו הוציא מבר טימור את השלישית שלו, גרייבס ניצל זאת לשתיים. באקנר גם הוא הסתבך עם עבירות לאחר שנשרקה לחובתו השניה, אבל גם סידר לורגאס סל ועבירה יפים (קלע את הבונוס), בעוד שהיקרסון עלה לקבל דקות. הולמן קלע שתיים והוסיף עוד שתיים לאחר שחטף לורגאס. שוב דיברתולומאו הוציא עבירה, הפעם את השניה של רולנד וקלע שתיים מהקו. קולנד שם שתיים בעוד מתפרצת ולאחר מכן השופטים שרקו לצ'וברביץ' תוקף (עבירה שניה). היקרסון סידר לצ'וברביץ' דאנק אדיר וגם עבירה שניה של אליהו, הסנטר החטיא את הבונוס, אבל תיקן עם שתיים בהתקפה לאחר מכן והשווה 38-38, 4 דקות למחצית. הולמן רשם סל ועבירה (שלישית של צ'וברביץ') וגם הוא החטיא את הבונוס. הולמן עלה לדו ספרתי עם דאנק, באקנר קטף ריבאונד התקפה ושם שתיים. רמי הדר קיבל טכנית ורולנד ניצל זאת לשלוש קלות מהעונשין ובכדור לאחר מכן באקנר רשם חסימה לא חוקית והאורחים עלו ליתרון 7. המשחק המשיך להיות חם ובאקנר חטף גם עבירה וגם טכנית וירד בארבע עבירות, ירושלים ידעו לנצל זאת לשלוש מהקו ולשתיים רגילות. רמי הדר לקח פסק זמן 50 שניות למחצית, כאשר ירושלים ביתרון 12. ורגאס סידר לרוז'ו שתיים ועד למחצית 42-52 לאדומים.

למחצית השנייה רמי הדר עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. ירושלים היו מדויקים יותר בפתיחה ושלשה של הלפרין העניקה להם יתרון 15. דיברתולומאו שם שתיים במתפרצת, צימק וגם הוציא תוקף מאליהו (שלישית). צ'וברביץ' קלע מחצי מרחק, הלפרין עשה אותו הדבר בצד השני. ורגאס רשם עוד חדירה אל הסל ומיד לאחר מכן הוסיף סל ועבירה שהוריד את ירושלים לפסק זמן ביתרון 9. צ'וברביץ' הלך עם המון נחישות אל הסל ונעצר בעבירה של סמית', אבל לא דייק מהקו. גרייבס הדביק לסמית' את השלישית לאחר חסימה של צ'וברביץ' וקלע שתיים מהעונשין שצימקו ל-7 בלבד, הולמן שם שתיים לאחר ריבאונד התקפה, בלייזר היה שם כדי לצמק שוב עם שלשה. דאנקן קלע נקודה מהקו, צ'וברביץ' מהצד השני הוציא עוד עבירה מסמית' (רביעית) וקלע נקודה מהקו שצימקה ל-6. רוז'ו חטף וצ'וברביץ' שוב הוציא עבירה ששלחה אותו אל הקו (קלע 2) ומיד הלך שוב אל הקו לאחר חטיפה של ורגאס, אבל דייק רק בשנייה. הירוקים שוב חטפו ורוז'ו קלע שתיים וקבע 63-64 בלבד לירושלים, בתום רבע אדיר.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. הפתיחה שוב הייתה שייכת לאדומים שקלעו ארבע רצופות, רוז'ו הוציא מטימור את הרביעית והלך אל הקו (קלע נקודה) וגם עשה עבירה בצד השני ששלחה את רולנד לנקודה משלו מהעונשין. גרייבס צלף שלשה על השמירה של הלפרין ולאחר החטאות בשני הצדדים הקבוצות ירדו לפסק זמן טלוויזיה. באקנר רק עלה מהספסל והשופטים שרקו לו את החמישית, צ'וברביץ' מיד הוקפץ שוב. דיברתולומאו חטף כדור ושלח את בלייזר לשתיים קלות, שהעלו את מכבי ליתרון נקודה, אבל סמית' הוציא מהפורוורד הירוק את הרביעית שלו והחזיר את היתרון לאדומים. ורגאס מצא את עצמו לבד וקלע מחצי מרחק, רולנד עשה אותו דבר ולאחר שהלפרין קבר שלשה מהפינה, רמי הדר הזעיק פסק זמן בפיגור 4, 4:35 לסיום.  דיברתולומאו מצא את בלייזר בפינה שרשם עוד שלשה, רולנד שוב היה שם כדי לעשות אותו הדבר. ורגאס במבצע אישי רשם סל ועבירה ושלח את בר טימור אל הספסל עם חמישית, החטיא את הבונוס, אבל הכדור נשאר אצל הירוקים ושוב ורגאס היה שם עם שלשה אדירה. גרייבס לקח את סמית' עד הטבעת והעלה את הפער לשלוש וצ'וברביץ' שוב עם המון נחישות הוציא עבירה וקלע נקודה מהקו, שהעלתה את מכבי ליתרון 4, דקה וחצי לסוף. דיברתולומאו עשה עבירה על שלשה של הלפרין, שקלע שתיים מהקו וצימק לשתיים בלבד. ורגאס החטיא זריקה חשובה אבל גם רולנד. חסימה של גפני על ורגאס שלחה את סמית' לדאנק קל ושלחה את מכבי לפסק זמן בשוויון, 6 שניות לסוף. מכבי לא קלעו והמשחק הלך להארכה בתוצאה 82-82.

להארכה עלו: ורגאס, דיתברתולומאו, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. שתי הקבוצות איבדו כדורים מיד בפתיחה, עד שסמית' רשם שתיים במתפרצת. בלייזר חטף ושם שתיים חשובות, מנקו ענה בשתיים לאחר איבודים בשני הצדדים. דיברתולומאו קבר שלשה גדולה, אבל עבירה של ורגאס על רולנד שלחה אותו לנקודת עונשין ששוב השוותה את המשחק. שני הצדדים לא דייקו בהתקפות הבאות, עד שבא מנקו וקלע שלשה של משחק והחטאה של דיברתולומאו סידרה לגפני דאנק קל בצד השני. דיברתולומאו שם שתיים יפות וצימק ל-3, 23.7 שניות לסוף. בלחץ על הכדור, השופטים שרקו לחובתו של צ'וברביץ' ודונטה סמית' הלך אל הקו, קלע נקודה וסגר משחק בצורה מעשית. בסיום, 89-95 לירושלמים לאחר מותחן.