ככה פותחים סיבוב! הירוקים רושמים ניצחון ביתי 67-81 על הפועל חולון

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (ראשון) את הפועל חולון, למשחק הראשון של הסיבוב השלישי. לאחר שכל קבוצה ניצחה בסיבובים הקודמים בביתה, מכבי רצתה להתחיל סיבוב ברגל ימין עם ניצחון. המשחק היה קשוח מההתחלה, כאשר קלייברן היה חד מהרגע הראשון ויחד עם אדם אריאל הצטיין אצל האורחים. בצד הירוק היו אלה קולמן וגרייבס שפתחו טוב את המשחק וגם רוז'ו שעלה מהספסל התחמם וקלע נקודות. המשחק קצת התחמם, בעיקר בצד של רוז'ו שהתמודד עם קלייברן, שבסופו של דבר סיים רבע אישי אדיר וקבע 24-24. הירוקים ידועים ברבע השני החזק שלהם וגם במשחק הזה המגמה המשיכה. גרייבס קלע שתיים חשובות שעצרו ריצת 0-6 בסגול ודיברתולומאו חימם את הידית עם שתי שלשות. צ'וברביץ' הראה הרבה אגריסיביות מתחת לסלים, סחט עבירות ודייק יפה מהעונשין. במחצית יתרון 40-48 ירוק.

אם הרבע השני ידוע כרבע טוב של מכבי, הרבע השלישי הוא חלש לאורך העונה וחולון הצליחו לאט אלט לצמק, בעיקר בעזרת יזראעלי וקלייברן. ורגאס תפר שלשה שעצרה ריצה של האורחים, אבל את הרבע שוב חתם וויל קלייברן עם שלוש רצופות וקבע 58-61 למכבי Hunter חיפה. ברבע המכריע הירוקים השתלטו על המשחק, כאשר כל פעם שחולון ניסו לחזור, היה שחקן בירוק שיקלע נקודות חשובות. דיברתולומאו המשיך לצלוף מבחוץ ובעיקר ורגאס עם הרבה אחריות בדקות האחרונות, נתנו את הניצחון הביתי 67-81 למכבי.

"היה לי ברור שזה יהיה משחק קשה. חולון עם אופי בלתי רגיל וניצחונות רצופים, כולל כמה משחקים מרשימים וכולל אותנו", אמר רמי הדר על היריבה. "אני חושב שבסיבוב הזה כל משחק יהיה קשה, לכל קבוצה יש מטרות וכל קבוצה נלחמת. אני מאוד שמח על הניצחון הזה, קודם כל בגלל האופי וגם בגלל שידענו לעשות את ההתאמה לאזורית בפעם הראשונה העונה".

"זה היה משחק מאוד קשה וחולון הם מתחרים קשוחים. המפתח היה כרגיל בהגנה, זה הנשק שלנו וברגע שנכנסו לקצב אז המשחק זרם", סיכם ג'ון דיברתולומאו. "היה לי משחק טוב יותר מהמשחק הקודם והצלחתי להגיע לזריקות טובות שגם נכנסו בזכות ההגנה".

קלעו לירוקים: דיברתולומאו 16 נק', גרייבס 15 נק', ורגאס 14 נק' (6 ריב' ו-5 אס'), קולמן 13 נק', צ'וברביץ' 12 נק', רוז'ו 6 נק', בלייזר 5 נק'. באקנר (5 ריב') וקרני שיחקו אך לא מצאו את הטבעת.

מהלך המשחק:

מכבי Hunter חיפה עלתה בחמישייה עם: ורגאס, קולמן, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. הקפטן התכבד בשתיים ראשונות ולאחר שלשה של חולון, גרייבס ענה גם הוא בצליפה מבחוץ. הירוקים היו מדויקים יותר והובילו ב-4, אבל קלייברן הלוהט עלה ל-7 אישיות מהר מאוד וצימק לנקודה בלבד עם שלשה. שתי נקודות של אריאל שהחל גם הוא טוב את המשחק העלו את חולון ליתרון נקודה, רוז'ו שעלה מהספסל שם שתיים על קלייברן וצ'וברביץ' הוסיף עוד שתיים. קלייברן הוסיף עוד שתיים בצבע, רוז'ו חפר עליו בצבע והוסיף שתיים משלו. קלייברן לא עצר ולאחר שהוציא עבירה מרוז'ו קלע שתיים מהקו ועלה לדו-ספרתי אישי, רק שבע דקות במשחק. המשחק קצת התחמם, בעיקר מבחינת רוז'ו שהתמודד עם הגנה חזקה של חולון וסחט עבירות, לאחר השנייה שעשו עליו הוא קלע שתיים מהקו ודיבתרתולומאו הוסיף שלשה ראשונה בדרך ליתרון ארבע, אבל קלייברן מיד ענה עם שלשה משלו. באקנר הלך אל הקו, אבל החטיא את שתי הזריקות. בתום הרבע הראשון 24-24.

לרבע השני עלו: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, גרייבס ובאקנר. הסגולים פתחו חד יותר ועלו ליתרון שש מהיר וגם טכנית שנשרקה לחובת הספסל של מכבי לא הוסיפה. גרייבס שם שתיים חשובות וקצת עצר את השטף ולאחר הגנה מצוינת שהובילה לסוף שעון, ורגאס שם עוד שתיים לאחר ריבאונד התקפה. חולון חזרו מטיים אאוט עם שתיים של רוזפלט, גרייבס הגיב בשלשה שניה במשחק ועלה ל-8 אישיות ולאחר עוד מהלך הגנתי טוב, דיברתולומאו התפנה לשלשה במעבר והוריד את הסגולים לפסק זמן. דיברתולומאו ניצל מהלך הגנתי קבוצתי בשביל עוד שלשה, רוזפלט הגיב בדאנק לאחר החטאות בשני הצדדים. בלייזר רשם סל ועבירה לאחר אסיסט של ורגאס, רוזפלט הלך אל הקו ורשם אייר בול וקליעה. צ'וברביץ' הלך גם הוא אל העונשין וקלע שתיים, לאחר עצירה בהגנה גרייבס הלך גם הוא אל הקו וקלע שתיים משלו. שולמן תפר שלשה, צ'וברביץ' שוב הלך אל הקו בצד השני ושוב דייק בשתי הזריקות. במחצית 40-48 לירוקים.

לרבע השלישי רמי הדר עלה עם: ורגאס, קולמן, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. חולון פתחו עם ארבע מהירות ובמאבק על הריבאונד נשרקה עבירה לחובתו של צ'וברביץ' שגם החליף מילים עם קלייברן, שולמן ניצל את העצירה לעוד שתיים קלות וצימק לשתיים בלבד. גרייבס קלע שלשה חשובה על השמירה וגם סייע לקלייברן לאבד כודור מיד לאחר מכן וצ'וברביץ' הוסיף עוד שתיים. קולמן שם שתיים יפות בחדירה, יזראעלי ענה בשתיים וצימק ל-7. המשחק המשיך להיות חם, אבל מכבי הצליחה לשמור על הפרש משמעותי של 8 נקודות, בעיקר בזכות הגנה טובה. ראדונוביץ' צימק עם סל ועבירה (שניה של באקנר) ולאחר עוד דאנק של קלייברן שלא קלע במשך כל הרבע, הדר הזעיק פסק זמן כאשר קבוצתו מובילה בשלוש. ורגאס תפר שלשה שעצרה ריצה בסגול ועד לסיום הרבע קלייברן עוד הספיק להוסיף שלוש וצימק ל-58-61.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. שתי הקבוצות היו מאוד מפוזרות ובמשך שלוש וחצי דקות רק מכבי קלעה שתיים, עד שקלייברן השתלט על ריבאונד התקפה ושם שתיים ומיד עשה זאת שוב, סחט את העבירה הרביעית מרוז'ו וקלע נקודה שצימקה לשתיים בלבד. קולמן שם שתיים קשות בחדירה ועלה לדו ספרתי אישי, לאחר חטיפה של קלייברן הלוהט גרייבס עצר אותו בעבירה ושלח אותו שוב אל הקו (קלע 2) ודיברתולומאו ענה בחדירה משוגעת. שלשה אדירה של דיברתולומאו הקפיצה את חולון לפסק זמן בפיגור 63-70, 3:11 לסיום. גרייבס סחט מרוזפלט עבירה במאבק על ריבאונד ושם שתיים מהקו, רוזפלט בעצמו עשה את אותו הדבר בצד השני אבל קלע רק נקודה. ורגאס שם שתי נקודות בעזרת חסימה טובה של באקנר. לאחר פסק זמן של שמיר, יזראעלי קלע שלשה אופיינית, ורגאס ענה מיד בשתיים ולאחר מכן נשרקה עבירת תוקף לרוזפלט. ורגאס משך שעון עד הסוף ותפר שלשה אדירה ושתיים של קולמן סגרו סיפור, 67-81 לירוקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *