קבוצת הנשים עם ניצחון בית מותח על אליצור רמלה 65-67

אליצור רמלה שנלחמת על יתרון ביתיות בפיינל פור (בו כמעט הבטיחה את השתתפותה), התארחה אצל מכבי חיפה שהגיעה מעודדת מהניצחון על אקדמית וינגייט בשבוע שעבר.
ברמלה חסרה מור בן ברק שלא הספיקה לחזור מחו"ל ואילו בחיפה חסרו שיר רביב (שבר באצבע) ויעל גולדברגר (סובבה את הברך במשחק מול וינגייט).

המשחק נפתח בקצב גבוה כאשר האורחות הלכו פנימה לפדולובה ואילו בחיפה היו אלה גרוסמן ותירוש עם הנקודות הראשונות שקבעו 6-6. חיפה נטלה את ההובלה עם שלשה של ירדן עיבל שקבעה 12-16 למארחות. מעין דגן החזיקה את האורחות במשחק עם רבע שכלל 8 אישיות וסל שלה קבע שוויון נוסף 16-16. סל ועבירה של בניטה מול סל של הרכש החדש ברמלה לירז קניג הורידו את הירוקות ביתרון קטן 20-23 בסיום רבע נטול הגנות.

הרבע השני היה שייך כולו לאורחות בכחול, למרות סל של עיבל בפתיחת הרבע שקבע 20-25, עברו האורחות לאיזורית שתקעה את החיפאיות. זריקות פשוטות לא נכנסו ורמלה רצה בראשות אופיר לביא ובעיקר בעזרת אינה גורביץ הבלתי נגמרת. שלשה בסוף שעון של עיבל (קליעה משוגעת עם יד אחת), נענתה בשלשה של נופית רוזנס, בתוספת שני סלים של לביא וסל של גורביץ על הבאזר וזה 30-42 במחצית לרמלה.

המקומיות שהבינו שהמשחק בורח להן, חזרו מההפסקה כמו מלוע של תותח והחלו לשמור חזק בהגנה, עדן כהן נדבקה לפדולובה והקשתה עליה מאד (4 חסימות עליה מתחת לסל) מה שגרם לעבירה טכנית נגד פדולובה. גרוסמן נדבקה לאופיר לביא והתקפת רמלה השתבשה. ירדן עיבל ניצלה זאת ל-5 מהירות צימקה ל44-35. מנצ'ל עם שלשה מול האיזורית ואסיסט לתירוש שדרכה על הקו וזה רק 40-44 לרמלה והמאמן האורח, עמיחי הרשקו, הקפיץ את הקבוצות לפסק זמן. שלשה מדהימה של לביא שני מטר מאחורי הקשת, יחד עם סל יפה של גורביץ ורמלה בורחת שוב 42-49.
5 רצופות של גרוסמן שלקחה אחריות ומכבי חיפה צימקה עד כדי 47-49. חדירה של מנצ'ל וחטיפה שלה שלחה את גרוסמן ל-2 קלות וקבעה שוויון 51-51. עוד סל של גורביץ מרחוק לקראת סיום הרבע שלח את השתי הקבוצות להפסקה בין הרבעים, כשרמלה נאחזת ביתרון בציפורניים 51-53.

הרבע האחרון היה צמוד ומותח כשאף קבוצה לא הוליכה ביותר מ-3 נקודות במהלכו. פדולובה וגורביץ מצד אחד מול סל של מנצ'ל מאסיסט יפה של גרוסמן ושלשה של תירוש קבעו 58-59 לרמלה. סל של ניר בהיר הפך לראשונה מאז הרבע השני את התוצאה 59-60. שתי הקבוצות נלחמו על כל כדור, עשו עבירות ופוצצו בלי חשבון, כמצופה ממשחק פלייאוף, עונשין של לביא קבע 60-63 כשבתווך מוסיפה גורביץ סל עם המון קור רוח וניסיון.
סל על הבאזר של שעון ה24 של גרוסמן, יחד עם אסיסט שלה לשלשה ענקית של מנצ'ל וזה 63-65 לחיפה עם דקה בדיוק לסיום.
רמלה הלכו לפדולובה שסחטה שמירה כפולה ומסרה לאפרת בן נחום שקלעה כמו גדולה מחצי מרחק. 65-65 עם 45 שניות לסיום. המארחות לא השכילו לסיים התקפה יפה ומצד שני גם רמלה לא מצאה את הטבעת ו-20 שניות לסיום כדור ירוק, גרוסמן כמעט מאבדת אך השיגה בנחישות את הכדור האבוד ומצליחה למצוא את עדן כהן שמצאה את ירדן עיבל חותכת לבד לטבעת והיא נעצרה רק בעבירה של אופיר לביא 6.7 שניות לסיום. עיבל בקור רוח שמה את שני הכדורים מהקו בפנים 65-67 חיפה. רמלה הלכה אחרי פסק הזמן לבידוד של אופיר לביא על גרוסמן שכפתה עליה זריקה קשה מאד ביד אחת שכמעט והלכה פנימה. 65-67 ענק לחיפה בסיום שמשיגה ניצחון שני ברציפות בהופעתה הראשונה בפלייאוף העליון.

קלעו לחיפה: ירדן עיבל 18 ( 6 אס', 5 חט'), יולי גרוסמן 15 (8 רב', 8 אס', 7-7 מהקו), רוני מנצ'ל 14 (8 רב'), ספיר תירוש 10, עדן כהן 4 (הגנה גדולה על פדולובה ו-4 חסימות), לורן בניטה וניר בהיר (6 רב') 3 כ"א.

קלעו לרמלה: אינה גורביץ 20, לנה פדולובה 14, אפרת בן נחום ואופיר לביא 9 כ"א, מעיין דגן 8 (כולן ברבע ה-1), נופית רוזנס 3, לירז קניג 2

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *