עידו קוז'יקרו ועוז בלייזר ביקרו בבית הספר אחווה בחיפה

"בעזרת הספורט, אני רוצה להטמיע בילדים ערכים של מוסריות, אחריות, חשיבה, איכפתיות, משמעת וכו'", אמרה מרי, מנהלת בית הספר כאשר הסבירה את חזונה.

בית הספר אחווה הממוקם בשכונת ואדי ניסנאס בחיפה, מכיל תלמידים משכונות מצוקה בעיר. שכונות אלו נחשבות לפחות טובות ברמה החברתית והסוציואקונומית, כאשר בבית הספר לומדים 270 תלמידים מכיתות א'-ח', 70% מהם מוסלמים והשאר נוצרים.

מרי עצמה גדלה בשכונה והגיעה בפעם הראשונה לבית הספר לפני 21 שנה, בו עשתה את שנת ההתמחות שלה במסגרת לימודי ההוראה. כשסיימה את ההתמחות הבטיחה לעצמה כי היא תחזור ושנים אחר כך היא קיימה את הבטחתה. מרי מונתה למנהלת בתחילת השנה, לפני כחמישה חודשים ושמה לעצמה למטרה לחולל בו שינוי. היא מאמינה שהדרך להשגת מטרותיה היא דרך שמירה על אורח חיים ספורטיבי בבית הספר, הכולל תזונה בריאה, לימודי ספורט, תחרותיות ועוד. כך, היא מאמינה שהיא תוכל להעניק לתלמידים, אשר באים מרקע בו הם רגילים לכשלונות ואכזבות, חוויות טובות וזכרונות מתוקים של הצלחה ונצחון.

אחד מהדברים שמרי עשתה, הוא לשתף פעולה עם מכבי Hunter חיפה ולהעניק לפני משחקי בית, כרטיס זוגי, לתלמיד שהתנהג יפה או הצטיין. מהלך שמאוד מדרבן את הילדים לשמירה על משמעת, על פי מרי.

מנהל הקבוצה, עידו קוז'יקרו (המשחק בקבוצת אחווה חיפה בליגה א') והפורוורד עוז בלייזר, הגיעו הבוקר (רביעי), לבית הספר, למפגש עם תלמידי כיתות ד'-ח', לשוחח איתם ולענות על שאלותיהם. התלמידים היו נרגשים לראות את הכוכבים בירוק ושיתפו פעולה בצורה יפה בשלב השאלות והתשובות. המפגש המשיך למשחק כדורסל קצר בין קבוצת בנים לבנות מבית הספר ולאחר מכן ניתן זמן לתלמידים להצטלם עם הירוקים.
הילדים היו באופוריה, אני שמחה מאוד שמכבי חיפה הגיעו ומקווה שהביקור הזה יעזור לי ביצירת דרך החיים החדשה שאני רוצה עבור התלמידים", סיכמה מרי את הביקור.
"אני תמיד שמח לקחת חלק בפעילות למען הקהילה של הקבוצה והיום ניתנה לנו הזדמנות לפגוש ילדים מהקהילה הערבית של העיר וקירוב הלבבות תרם לנו, לא פחות מאשר לילדים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *