רצף הניצחונות נעצר עם הפסד 77-85 בחולון

הירוקים יצאו למשחק חוץ קשה בחולון, כאשר שני שחקנים מרכזיים, רג'י באקנר (פציעה בעין) ו-וויל גרייבס (גב תפוס), לא היו לרשות רמי הדר, הערב (מוצ"ש), בהיכל טוטו בחולון. מכבי חיפה פתחה בסערה, כאשר אלכס צ'וברביץ' היה לוהט מהפתיחה וקבע יתרון שמונה, לאחר חמש דקות. בחולון, מוזר וקלייבורן התעוררו והאחרון שם שתיים מהקו בדרך ל-25-28 ירוק בתום הרבע הראשון. ברבע השני המגמה נמשכה, כאשר כל פעם שהירוקים הצליחו קצת לברוח, בעזרת ורגאס ודיברתולומאו, הסגולים צימקו ושמרו על עצמם במשחק. קלייבורן קלע סל מהיר לקראת המחצית, אבל אקורד הסיום היה שייך לגלעד קרני, שקלע שלשה ראשונה בירוק וקבע 43-52 במחצית.

גם ברבע השלישי האורחים ניסו וניסו לברוח, אבל אז רוזפלט נכנס לעניינים ושמר על חולון במשחק. צ'וברביץ' שם שתיים מחצי מרחק ושבר שיא קריירה אישי (סיים עם 20) ובתום הרבע הירוקים שמרו על יתרון קטן, 61-65. בפתיחת הרבע האחרון מכבי חיפה רצה עם שלשות של דיברתולומאו שהעלו כבר ל-12, אבל שולמן ורוזפלט נתנו אוויר לסגולים וקלעו 5 רצופות. מכאן ועד לתום המשחק ההצגה הייתה של חולון, עם ריצת 0-15 שנעצרה רק בשתיים של צ'וברביץ'. ורגאס לקח אחריות ושם שתיים בצבע, אבל יזרעאלי עם שלשת קלאץ' החזיר את היתרון לחולון ומכאן הירוקים כבר לא הצליחו לחזור והמקומיים רק הגדילו את הפער עד ל-77-85 בסיום.

"היינו קצרים היום וזה השפיע עלינו בסוף המשחק. שאלות לגבי שיפוט ושריקות יש להפנות לשופטים ולא אליי", סיכם רמי הדר. "אני חושב שאנחנו עושים הכי טוב שלנו ואני מרוצה מרמת המאמץ של השחקנים".

"במקום לשלוט בקצב בסיום, נקלענו לבאלגן ואני חושב שזה מאוד השפיע עלינו. לא ביצענו את הכדורסל שלנו וגם הכדורים לא נכנסו", אמר עוז בלייזר אחרי המשחק. "משמעותי מאוד שבאקנר שהוא כוח בצבע וגרייבס עם היכולות האתלטיות שלו, לא היו היום. אלו שני שחקנים ברוטציה, במיוחד במשחק כזה אגרסיבי וזה משמעותי ששניהם חסרים".

קלעו למכבי: צ'וברביץ' 20 נק' (8 ריב'), ורגאס 16 נק' (7 אס' ו-6 ריב'), בלייזר 13 נק' (7 ריב' ו-5 חט'), דיברתולומאו 11 נק' (5 אס'), קולמן ורוז'ו 7 נק' כל אחד וקרני 3 נק'. סלסטין שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ. באקנר שנפצע בעינו באמצע השבוע וגרייבס שנפצע באימון הבוקר, לא עמדו לרשותו של רמי הדר. ורגאס פתח את המשחק עם שלשה, בעזרת חסימה של צ'וברביץ', קולמן עשה מיד את אותו הדבר לאחר שלקח ריבאונד הגנה. צ'וברביץ' מצא את עצמו לבד וקלע מחצי מרחק, קלייבורן העלה את הסגולים על הלוח עם שלשה. קולמן סידר לצ'וברביץ' שתיים קלות, שולמן ענה בשלשה ושמר על יתרון ארבע לירוקים. בלייזר הוציא עבירה שניה מראדונוביץ' ורשם שתי נקודות מהקו. רוז'ו שם שתיים מחצי מרחק, מוזר ענה בשתיים בצבע. צ'וברביץ' חפר על רוזפלט ורשם עוד שתיים לזכותו ולאחר מכן שם שתיים מהקו וקבע 10-18, לאחר חמש דקות. גלעד קרני עלה לקבל דקות ראשונות, צ'וברביץ' עשה עבירה שניה וירד אל הספסל, מוזר קלע מהקו נקודה אחת. חולון שמו שתיים במתפרצת, רוז'ו הוציא עבירה ממוזר, אך קלע נקודה בלבד מהקו. קלייבורן קלע שלשה ולאחר מכן סל ועבירה של רוזפלט השוו את התוצאה. ורגאס חדר ושם שתיים יפות, רוזפלט קלע מחצי מרחק בתגובה. פאול על דיברתולומאו לווה בטכנית ליזרעאלי והירוקים ניצלו זאת לשלוש נקודות מהקו ולאחר מכן גם בלייזר הלך אל הקו וקלע גם הוא שתיים מהקו. סלסטין עלה במקום ורגאס, קולמן עשה עבירה על קלייבורן שרשם עוד שתי נקודות. רוז'ו לקח ריבאונד התקפה ושם שתיים, אבל עשה עבירה (שלישית) במאבק על הריבאונד וסידר לקלייבורן עוד שתי קליעות קלות מהקו. עד לתום הרבע הירוקים לא ייצרו נקודות וירדו ביתרון 25-28.

לרבע השני רמי הדר עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, קולמן, בלייזר וצ'וברביץ'. בלייזר חטף וסידר לורגאס שתיים במתפרצת, דיברתולומאו עשה אותו דבר מיד, אבל הירוקים לא ניצלו זאת לנקודות. ורגאס שם שתיים על רוזפלט, בלייזר עשה את העבירה השניה שלו על רוזפלט. קלייבורן עלה לדו ספרתי עם דאנק, בלייזר צלף מחוץ לקשת. מוזר שם שתיים על השמירה הירוקה, קולמן שם שתיים בחדירה, שולמן שם שתיים על השמירה של צ'וברביץ'. קולמן עם סל ועבירה קבע 31-39 לירוקים, ארבע דקות למחצית. צ'וברביץ' שם שתיים על רוזפלט וקלע עוד שתיים מחצי מרחק. בלייזר החטיא דאנק ושולמן ניצל זאת לסל ועבירה במתפרצת וצימק ל-10 הפרש. צ'וברביץ' רשם דאנק גדול אחרי אסיסט של דיברתולומאו, אבל המקומיים הוסיפו עוד סל ועבירה, אחרי שורגאס לא עצר את מוזר, שקלע מהקו ועלה גם הוא לדו ספרתי אישי. דיברתולומאו שם שתיים ולאחר שתיים של הסגולים, גם ורגאס שם שתיים מהירות. קלייבורן הוסיף עוד שתיים למאזן ולאחר איבוד של מכבי, חולון לקחו פסק זמן לפני המהלך האחרון. קלייבורן קלע סל מהיר והשאיר לירוקים זמן להתקפה, אותה גלעד קרני ניצל לשלשה ולנקודות ראשונות בליגה, 43-52 במחצית.

למחצית השנייה עלו: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. האחרון קלע שתיים והשווה את שיא הקריירה שלו, רוזפלט הוציא מקולמן עבירה שניה ושם שתיים מהקו. מוזר הוסיף ארבע רצופות שצימקו לחמש ושלחו את רמי הדר לפסק זמן. שתי הקבוצות לא קלעו, עד שקלייבורן תפר שלשה מהפינה והמשחק התחיל להתפזר. יזראעלי עשה עבירה שלישית על דיברתולומאו שרשם נקודה, אבל ורגאס הוסיף עוד שתיים, לאחר ריבאונד התקפה של בלייזר שגם שם שתיים יפות בצבע. מוזר תפר שלשה ושמר על הפרש ארבע בלבד ורוזפלט צימק לשתיים מיד לאחר מכן. בלייזר הוציא עבירה מאריאל וקלע שתיים מהקו. בלייזר שם עוד שתיים בצבע, קלייבורן עלה ל-21 אישיות עם שתיים מהקו לאחר שקולמן עשה עבירה רביעית. גם יזראעלי הלך אל הקו לאחר שדיברתולומאו עצר אותו במתפרצת והוא רשם שתיים שצימקו לשתיים. צ'וברביץ' שוב קלע מחצי מרחק ושבר שיא קריירה אישי, עד לסוף הרבע ראדונוביץ' החטיא וב-5 שניות שנותרו הירוקים לא ייצרו נקודות, 61-65 לירוקים.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. רוז'ו עלה על הלוח עם שתיים מחצי מרחק וחטיפה שלו הריצה את דיברתולומאו לשלשה במעבר ומיד רוז'ו הריץ אותו לעוד אחת שקבעה יתרון 12, שתיים וחצי דקות בתוך הרבע. רוזפלט הוציא סל ועבירה מרוז'ו (רביעית) ונתן הרבה אוויר למקומיים ולאחר שהירוקים לא יצרו נקודות בסוף שעון, שולמן תפר שלשה מהפינה וצימק לשש בלבד. שתי הקבוצות לא קלעו, עד שיזרעאלי שם שתיים בחדירה וקבע 69-73 לירוקים, חמש דקות לסיום. הירוקים חזרו מטיים אאוט ולא קלעו, חולון ניצלו זאת לחמש רצופות וליתרון נקודה. קולמן עשה את החמישית שלו, שלח את יזרעאלי אל הקו והאחרון שם שתיים והגדיל את הריצה של חולון ל-0-15. צ'וברביץ' שם שתיים חשובות מחצי מרחק, אבל דיברתולומאו עשה עבירה על שולמן, שלא קלע מהקו. איבוד קריטי של הירוקים שלח את חולון להתקפה ביתרון נקודה, אבל קלייבורן לא קלע, מצד שני ורגאס לקח אחריות ושם שתיים בצבע. יזרעאלי קלע שלשת קלאץ' וקבע יתרון שתיים למקומיים, 50:5 שניות לסיום. צ'וברביץ' החטיא זריקה מכרעת ועבירה על שולמן שלחה אותו לקו לשתי קליעות עונשין שסגרו סיפור. עד לסיום הסגולים עוד הגדילו את הפער, 77-85.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *