ראיתם פעם קרמבו עף? גרגורי ורגאס וטל אבירם ביקרו בפעולה של "כנפיים של קרמבו"

את הממתק הטעים קרמבו כולם מכירים, אבל האם כולם מכירים את תנועת הנוער המיוחדת "כנפיים של קרמבו"? תנועת הנוער הייחודית הזו, היא התנועה היחידה בעולם, המשלבת חניכים עם צרכים מיוחדים, יחד עם חונכים מהחינוך הכללי. הערב (שלישי), ביקרו שחקני הירוקים, גרגורי ורגאס וטל אבירם, בפעולה של התנועה, שעסקה בנושא "הקבוצה ואני".

לכל חניך בעל צרכים מיוחדים מוצמדים לפחות שני חונכים, בגילאי תיכון, אשר נפגשים כקבוצה פעם בשבוע לפעולה בת שעה וחצי. הפעילות המשותפת תורמת להגברת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית, תוך מתן מענה לצרכיהם הרגשיים והחברתיים והשתלבותם בחברה הישראלית של אנשים עם צרכים מיוחדים.

סניף חיפה מונה כ-40 חניכים בעלי צרכים מיוחדים שונים, מגילאי 8 ועד 21 ועוד כ-80 חונכים בגילאי תיכון. החניכים מגיעים בהסעות מחיפה והסביבה למתנ"ס רמות בגין, כאשר לכל פעולה בת כשעה וחצי, מוקדש נושא שהפעולה סובבת סביבו. הפעילויות נערכות ללא ליווי ההורים והחניכים מתחלקים לשתי קבוצות, על פי רמת התפקוד והתקשורת שלהם.

בפעולה הערב, בהשתתפות שחקני מכבי חיפה, שתי הקבוצות התחלקו לתחנות שונות, בהן קליעה לסל, באולינג וריקודים, כאשר השחקנים עוברים בין החניכים והחונכים ומשתתפים בפעילויות השונות.

צפו בגרגורי ורגאס וטל אבירם לומדים כמה מילים בשפת הסימנים

"זו הפעילות הקהילתית הראשונה שלי עם הקבוצה ומאוד נהנינו עם החברים מכנפיים של קרמבו", סיכם טל אבירם. "השיתוף פעולה בין החונכים, שהם בני נוער המתנדבים בעצמם, לבין החניכים שלהם, נתן לנו הרבה השראה והראה לנו מה זו נתינה מהלב".

החונכים, בהיותם בני נוער, הם חלק בלתי נפרד מהתנועה ולמעשה הם גם חניכים שלה, כאשר הם עורכים פעולה מקדימה לפני כל פעילות ולוקחים חלק בפעילות משלהם, לאחר הפעילות עם החניכים.

"אנחנו מאוד שמחים על שיתוף הפעולה עם מכבי חיפה. אני חושבת שלחניכים זו הגשמת חלום וגם לחלק מהחונכים", סיפרה אור, חונכת בסניף חיפה. "כאלה שיתופי פעולה מאוד משמחים אותנו וכשהם קורים אני מרגישה שגם בשביל החונכים וגם בשביל החניכים, הפעילות טובה יותר ומעצימה יותר, מפעילות רגילה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *