חנן קולמן ואלכס צ'וברביץ' ביקרו בבית הספר הניסויי רגבים שבקריית חיים

התמודדות עם אכזבות, עייפות אחרי משחקים ועבודה קשה כדי להיות שחקן טוב יותר, הם רק חלק מהאתגרים שעומדים בפני שחקני כדורסל. אבל הבוקר (רביעי), שחקני מכבי חיפה, חנן קולמן ואלכס צ'וברביץ', באו לבקר את תלמידי בית הספר הניסויי ברגבים, להם כל יום הוא אתגר שונה.

בית הספר, הממוקם לחופה של קריית חיים, הוא חטיבה של חינוך מיוחד (כיתות ז'-י"ב) בו לומדים מתבגרים בעלי צרכים מיוחדים. בבית הספר לומדים כ-130 תלמידים בגילאי 12-21, אשר נקלטים מכל איזור חיפה והצפון. מטרתו של בית הספר הוא לספק מסגרת לתלמידים ולהכינם לקראת שילוב בקהילה.

שני (שם בדוי), לקויית שמיעה, למדה בבית ספר במסגרת החינוך הרגיל, אבל לא מצאה את מקומה ועברה ללמוד ב"רגבים". "פה זה ממש משפחה. שם לא הרגשתי שייכת, היו צוחקים עליי לא מעט ולא היה לי נוח. אני בת 17 ופה נותנים לי את היחס הנכון ובגלל זה הדבר הבא שאני רוצה לעשות זה להתגייס לצבא".

רכזת כיתת כבדי השמיעה, אירית, היא כבדת שמיעה בעצמה וגם היא סבלה בתחילת דרכה כמורה, כאשר לא קיבלו אותה לעבודה. "היא כמו אמא בשבילי", מספרת שני, "בהתחלה לא הסתדרנו, אבל זה השתנה והיא ממש מבינה אותי ועוזרת לכולנו".

צמד השחקנים של מכבי חיפה הגיעו לבית הספר כדי לשוחח עם התלמידים ולענות על שאלות (כאשר השיחה תורגמה באופן סימולטני לשפת הסימנים). אחד התלמידים מהשכבה הבוגרת שאל על החשיבות של המגרש הביתי ועל כך השיב הקפטן, "אני מאוד אוהב את האולם הביתי שלנו וכיף שיש מקום כזה שבו אתה מרגיש שייך ובבית. אני חושב שאפשר לראות את זה טוב מאוד כי אנחנו ממשיכים לנצח בבית".

את צ'וברביץ' שאל אחד התלמידים על היחס לשחקנים זרים בישראל בכלל ובמכבי חיפה בפרט והסנטר ענה: "הזרים מרגישים פה טוב מאוד. הם נהנים לבוא לישראל ובתור מישהו ששיחק כזר בספרד, אני יכול להגיד שבמכבי חיפה מתייחסים מעולה לשחקנים הזרים ועושים את המקסימום כדי לתת תנאים טובים לשחקנים".

המפגש הסתיים לאחר שהתלמידים הצטלמו עם השחקנים, זרקו איתם לסל במגרש בית הספר ואף נתנו לכל שחקן עציץ למזכרת מהמשתלה הקטנה בשטח בית הספר. "הביקור של השחקנים נותן הרגשה טובה לכל הילדים וממש עוזר להם להרגיש שייכים, ככה לפחות אני מרגישה עם זה", סיכמה שני את הביקור המוצלח.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *