תבוסה כואבת לירוקים 63-103 מול מכבי תל אביב

שתפו את החברים

הירוקים ספגו תבוסה כואבת מול מכבי תל אביב הערב (ראשון) מול מכבי תל אביב, ביד אליהו. מהפתיחה היה ניתן לזהות שלא מעט שחקנים בירוק לא הגיעו למשחק, כאשר רק אלכס צ'וברביץ' הצליח לספק נקודות בהתחלה, אבל בסופו של הרבע דווקא ההפרש היה נמוך, 24-30 לצהובים. הרבע השני כבר נראה אחרת, כאשר המקומיים צולפי מחוץ לקשת, כאשר פארמר ורוצ'סטי הגיעו למשחק. דווקא הקפטן הירוק קבע את תוצאת המחצית אחרי מתפרצת נאה, 35-51 בהפסקה.

המחצית השנייה הייתה לפרוטוקול, כאשר הירוקים לא מצליחים לספק את משחק ההגנה הרגיל שלהם והצהובים מדייקים באחוזים גבוהים (45% לשלוש). בסיום המשחק ורגאס קצת התעורר, אבל ההפרש פלירטט עם 50, כאשר בסופו של דבר המשחק הסתיים בתבוסה כואבת, 63-103 ביד אליהו. בשבוע הבא הירוקים יארחו שני משחקים, בשני ב-19:40 את נס ציונה ומשחק השלמה ביום שישי ב-14:00 מול האלופה מירושלים.

קלעו לירוקים: צ'וברביץ' 14 נק' (7 ריב'), בלייזר 10 נק' (9 ריב'), ורגאס 8 נק', גרייבס 7 נק', קולמן, זיו ודיברתולומאו עם 5 נק' כ"א, באקנר 2 נק' וסלסטין נקודה, כאשר גם ארצי שותף בסיום ולא קלע.

"לא הבאנו למגרש את המאמץ שנדרש מאיתנו", אמר וויל גרייבס. "פשוט לא שיחקנו את הכדורסל שלנו ונתנו למשחק לברוח".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. הצהובים פתחו חזק עם ארבע, צ'וברביץ' השיב בשתיים אחרי אסיסט של ורגאס. שלשה של רוצ'סטי העלתה את הצהובים ליתרון שבע מהיר, צ'וברביץ' שם שתיים מחצי מרחק וצימק. שלשה של פניני כבר הקפיצה את היתרון לעשר לאחר שלוש וחצי דקות. הסנטר הירוק שם עוד שתיים ובלייזר הוסיף סל ועבירה וצימק ל- 9-14. פניני תפר שלשה צהובה נוספת ורוז'ו שלח את צ'וברביץ' לעוד דאנק בצד השני. הצהובים המשיכו לצלוף מבחוץ (עוד שלשה של פניני), דיברתולומאו עלה מהספסל ומיד ענה עם שלשה משלו. שתי קליעות של צ'וברביץ' צימקו כבר לשלוש והעלו אותו לדו ספרתי, אבל באנדר עם עוד שלשה העלה שוב את ההפרש. לקראת סוף הרבע הצהובים היו מדויקים יותר ושתיים מהקו של שגב העלו אותם ליתרון שש וקבעו את תוצאת הרבע 24-30.

לרבע השני רמי הדר עלה עם: זיו, דיברתולומאו, רוז'ו, גרייבס ובאקנר. הצהובים פתחו עם ארבע רצוף, דיברתולומאו שם שתיים וסחט עבירה, אך החטיא את הבונוס. שתיים של רוצ'סטי קבעה יתרון והירוקים קיבלו טכנית שעזרה למכבי תל אביב לעלות ליתרון 12 לאחר שש רצופות של רוצ'סטי. פארמר שם עוד שתיים, רוז'ו שבר בצורת ושם שתיים בצבע. פארמר הוציא מזיו סל ועבירה (החטיא את הבונוס), אבל הירוקים המשיכו לאבד ועזרו לצהובים להגדיל את הפער ושלשה של פניני קבעה כבר 16 הפרש. רוז'ו שם נקודה מהקו, לנדסברג מיד מחק את זה עם שתיים מהקו. צ'וברביץ' שם עוד דאנק יפה, אבל שגב עשה את אותו הדבר בצד השני. קולמן חטף יפה ורץ טוב עד הסוף ולמעשה קבע את תוצאת המחצית, 35-51 למכבי תל אביב.

ברבע השלישי עלו: ורגאס, קולמן, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. קולמן פתח את המחצית עם שלשה על הבאזר ועל השמירה, אבל יבזורי עשה את מה שהוא יודע וענה בשלשה משלו. פניני המשיך את המשחק המצוין שלו וצלף שלשה נוספת, הצהובים עלו להפרש 22 כבר, כאשר הירוקים מתקשים לקלוע. הצהובים המשיכו לדייק ועלו ליתרון 40-68, ארבע דקות לתום הרבע, רמי הדר לקח פסק זמן. באקנר שם שתיים ראשונות (עונשין), וארגס הוסיף שתיים יפות. הרכז הירוק הוסיף עוד שתיים מהקו, לנדסברג ענה בשלשה (עשירית של הצהובים בשלב זה). באקנר עשה את השלישית שלו ובלתי ספורטיבית על באנדר ומיד לאחר מכן עשה את הרביעית על פארמר בדרך לשלשה (קלע את שלושת הזריקות מהקו). באקנר עם החמישית שלו ירד אל הספסל ושלח את לנדסברג לעוד שתיים קלות מהקו ופארמר עם שתיים בסוף שעון קבע 46-83 למכבי תל אביב בתום הרבע.

לרבע האחרון עלתה החמישייה: דיברתולומאו, סלסטין, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. בלייזר פתח עם שלשה, פארמר ענה מיד באחת משלו ובנדר גם הוא הוסיף אחת בדרך ל-40 הפרש. איתי שגב הקפיץ את האוהדים בצהוב והמשיך להגדיל את ההפרש, כאשר הירוקים לא מצליחים לקלוע במשך שלוש וחצי דקות. ההפרש רק המשיך לטפס ומכבי תל אביב עלו ל-101 נקודות אחרי שלשה של יבזורי, כאשר הירוקים קלעו 55 בלבד, 2:20 לסוף. שלשה של יפתח זיו קבעה את תוצאת המשחק, 63-103 למכבי תל אביב.