הירוקים שומרים על הבית עם ניצחון 64-70 על הפועל תל אביב

שחקני מכבי חיפה שמרו על הבית ורשמו ניצחון 64-70 יפה על הפועל תל אביב. גרגורי וראגס שוב היה לוהט מהפתיחה ושתיים שלו קבעו יתרון חמש מהיר למכבי. האדומים הצליחו לצמק לשתיים, בעיקר בעזרת אוונס שעלה לדו-ספרתי אישי מהר מאוד. רוז'ו, באקנר ובלייזר נכנסו לעניינים והירוקים ירדו ביתרון 18-25, בתום הרבע הראשון. הרבע השני היה מאוד מפוזר מצד שתי הקבוצות והפועל ניצלו זאת כדי לשמור על פער נמוך ואף השוו את התוצאה. קולמן התחמם ושם שתיים והקבוצות ירדו להפסקת המחצית, כאשר מכבי ביתרון 32-36.

ברבע השלישי המגמה נמשכה והקבוצות התקשו לדייק בהתקפה. אוונס המשיך להיות דומיננטי, כאשר גם באטל התעורר באדום. בלייזר ו-ורגאס שמרו על הירוקים ביתרון ונקודת עונשין של הקפטן האדום, מתן נאור, קבעה את תוצאת הרבע, 46-50 למכבי. את הרבע המכריע דיברתולומאו פתח עם שלשה ונקודות ראשונות, ורגאס המשיך להיות ה-איש של הירוקים, יחד עם דקות טובות של בלייזר. ג'ף אלן עוד ניסה לשמור על האדומים בעניינים מול האקסית, אבל ורגאס נתן דקות מאני טיים מעולות והירוקים סיימו עם ניצחון יפה, 64-70 על הפועל תל אביב.

"אנחנו מגשימים את החזון של הכדורסל שלי ואני מאוד אוהב את מה שאני רואה, כי זה ניצחון שנעשה בדרך שלנו", אמר מאמן הירוקים, רמי הדר. "הגנתית זה הכדורסל שלי ב-100%, אבל התקפית יש לנו עוד מה לשפר".

"אני מרגיש מצוין, זה היה יופי של משחק, שלי ושל כל הקבוצה", אמר הרכז המצטיין, גרגורי ורגאס. "אנחנו צריכים להישאר מפוקסים ולהמשיך לעבוד קשה באימונים".

קלעו לירוקים: ורגאס 21 נק' (7 ריב' ו-5 אס'), בלייזר 15 נק', רוז'ו וקולמן (4 חט') 10 נק' כ"א, באקנר 6 נק', צ'וברביץ' (9 ריב') ודיברתולומאו (6 ריב') 4 נק' כ"א. יפתח זיו שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. בלייזר פתח את המשחק עם דאנק יפה ולאחר שלשה של האדומים, צ'וברביץ' הוסיף עוד שתיים מחצי מרחק. הירוקים רצו יפה עם ורגאס ורוז'ו ועלו ליתרון שש, עד שאלי-אופ יפה של הפועל עצר את הריצה. גרגורי ורגאס שם עוד שתיים במתפרצת וקבע 8-13. האדומים הצליחו לצמק לשתיים בלבד לאחר שתי נקודות של אוונס מהקו, שבשלב זה כבר עלה למאזן אישי של 10 נקודות. באקנר כיבד את הקהל הירוק בדאנק אדיר ורוז'ו הוסיף עוד שתיים אחרי אסיסט יפה של בלייזר, שגם הוסיף דאנק משלו במתפרצת. לאחר נקודה של לימונד, ורגאס הוסיף שתיים ועלה לדו-ספרתי אישי, וויליאמסון ענה בסל ועבירה ועד לתום הרבע הירוקים שמרו על יתרון 18-25.

לרבע השני רמי הדר עלה עם: ורגאס, זיו, קולמן, רוז'ו וצ'וברביץ'. הקפטן פתח את הרבע עם שלשה והירוקים עלו ליתרון עשר. ג'ף אלן העלה את הפועל על הלוח עם שתיים מחצי מרחק, לאחר שלוש דקות ללא סל, רוז'ו ענה בשתיים על השמירה של רות'בארט. שתי הקבוצות הציגו משחק מאוד מפוזר והרבו לאבד כדורים והתוצאה עמדה על 30-32 לירוקים, שלוש וחצי דקות למחצית. שתיים נוספות באדום השוו את התוצאה ורמי הדר לקח פסק זמן. רוז'ו חפר בצבע והוציא שתי נקודות, האדומים ירדו לטיים אאוט, קולמן חטף ושם שתיים ועד למחצית, הירוקים ירדו ביתרון 32-36.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. לאחר שתי נקודות של רות'בארט, בלייזר שם שתיים מהקו, אבל הסנטר האדום הוסיף עוד שתיים על רוז'ו ושמר על יתרון שתיים לירוקים. לאחר בלוק יפה של צ'וברביץ' קולמן שם שתיים על השמירה ולאחר דקות בלי נקודות רוז'ו הוסיף עוד שתיים בחדירה אל הסל, אוונס הדומיננטי ענה בשתיים מריבאונד התקפה. בלייזר שם שתיים מהקו והירוקים שוב הובילו בשש, באטל ענה בחדירה יפה. שתי נקודות של האדומים ולאחריהם בלתי ספורטיבית של באקנר, שהובילה לעוד נקודה של הפועל. קולמן תפר שלשה לאחר אסיסט יפה של ורגאס, באטל רשם בתגובה חדירה מוצלחת נוספת. בהתקפה הירוקה האחרונה ברבע בלייזר קלע שלשה משלו, צ'וברביץ' עשה עבירה על לימונד, שנפצע וירד לקבל טיפול. נאור קלע נקודת עונשין, כאשר לירוקים נותרו 5.6 על השעון, אך הם לא הצליחו לקלוע ובסיום הרבע השלישי הוליכו 46-50.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: ורגאס, דיברתולומאו, קולמן, בלייזר וצ'וברביץ'. שתי הקבוצות החליפו שלשות מיד בפתיחה (דיברתולומאו עם סל ראשון) וקטש לקח פסק זמן. אוונס קלע שלשה וצימק ליתרון ארבע לירוקים, נאור רצה שלשה משלו, אבל יצא לו איירבול. ורגאס ודיברתולומאו שיתפו פעולה יפה והרכז הוונצואלי שם עוד שתיים במתפרצת ובלייזר חטף ונעצר בעבירה (קלע נקודה). באקנר שם שתיים והעלה ליתרון תשע, חמש וחצי דקות לסיום. אלן שם שתיים אופייניות בצבע, אבל הירוקים שמו גז עם שלשה של ורגאס שקבעה יתרון 54-64 וקטש לקח עוד טיים אאוט. הפועל חזרו חדים יותר עם חמש רצופות וגם רמי הדר הזעיק פסק זמן ביתרון חמש למכבי. באטל שם עוד שתיים ואלן הוסיף עוד שתיים וקבע יתרון נקודה בלבד לירוקים, שתי דקות לסוף. ורגאס לקח את אלן לטבעת ושם שתיים חשובות ומיד לאחר החטאה של הפועל עשה שוב את אותו הדבר. באטל קלע נקודה מהקו, אבל הפועל נתפסו עם ארבעה זרים על הפרקט ונשרקה לחובתם טכנית. ורגאס הלך אל הקו וקלע נקודה, אבל הירוקים לא ניצלו את הכדור הנוסף. דיברתולומאו שם עוד נקודת עונשין וקבע את תוצאת המשחק 64-70 לירוקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *