לאחר משחק הפכפך הירוקים מפסידים 68-70 להפועל ירושלים

מכבי בזן חיפה אירחה הערב (מוצ"ש) את הפועל ירושלים, למשחק אימון אחרון לפני הטיסה למסע המשחקים ב-NBA. כ-700 אוהדים באו לצפות בירוקים, שפתחו טוב מאוד ועלו ליתרון 10 לאחר שש וחצי דקות. ירושלים התעוררו ורצו יפה, אבל צ'ין, שנבחן בשורות מכבי, היה דומיננטי ושלשה שלו החזירה ליתרון תשע. דונטה סמית' קלע שתיים מהקו ובסיום הרבע הראשון הירוקים הובילו 17-24. לרבע השני האדומים עלו חדים יותר, הלפרין קלע שלשה, אבל נענה מיד בשלשה של סלסטין. מכאן ועד למחצית האורחים לקחו שליטה על המשחק, רצו קדימה והשוו את התוצאה. אליהו החטיא שתיים מהקו ולא הצליח לעלות ליתרון ראשון, שתיים של בלייזר מריבאונד התקפה קבעו 34-36 במחצית.

ברבע השלישי שתי הקבוצות לא הצליחו למצוא את הטבעת כדקה וחצי, עד שהאדומים עשו זאת ראשונים, רוז'ו קלע שתיים אחרי שלוש וחצי דקות של בצורת במכבי. לאחר שירושלים עלו ליתרון, ורגאס קלע והשווה, אבל חברו לנבחרת וונצואלה, דונטה סמית' קלע שתיים והחזיר את היתרון לאלופה. שלשה של סלסטין לאחר נקודות רצופות של האדומים,קבעה יתרון 48-52 למכבי חיפה בתום הרבע השלישי. הרבע הרביעי היה מותח במיוחד, כאשר היתרון עבר מצד לצד. בדקה האחרונה המתח הגיע לשיאו, כאשר ירושלים מובילה בשתיים, צ'וברביץ' השתטח על הפרקט ושמר על הכדור אצל הירוקים. נקודות של רוז'ו לאחר חטיפה גדולה השוו את התוצאה, אבל בהתקפה האחרונה דאנקן קלע שתיים ממש על הבאזר וירושלים ניצחו 68-70 לאחר משחק הפכפך.

קלעו לירוקים: עוז בלייזר 18 נק' (8 ריב'), רנה רוז'ו 14 נק' ואוראן צ'ין 12 נק', גרגורי ורגאס 7 (8 אס', 4 חט'), אלכס צ'וברביץ' (7 ריב') ואמיר סלסטין 6 נק' כ"א, חנן קולמן 3 נק', יפתח זיו 2 נק'.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. רוז'ו עלה ראשון על הלוח לאחר מתפרצת שהוציא ורגאס ומיד לאחר מכן הוסיף שתיים מריבאונד התקפה. אליהו העלה את האורחים על הלוח עם שתיים מוצלחות. הירוקים שמרו מעולה ורצו טוב בהתקפה, עד שעלו ליתרון 6-16 שהוריד את האורחים לפסק זמן, שלוש וחצי דקות לסוף הרבע. ירושלים התעוררו ורצו יפה, אבל הירוקים המשיכו לרוץ, כאשר צ'ין הנבחן היה מאוד דומיננטי ושלשה שלו הקפיצה ליתרון תשע לירוקים. עד לסיום הרבע סמית' קלע מהקו וצימק מעט, 17-24 לירוקים בתום הרבע.

לרבע השני עלו: ורגאס, סלסטין, בלייזר, צ'ין וצ'וברביץ'. הירוקים המשיכו להיות דומינטיים וקלעו שתיים, הלפרין קלע שלשה, אבל גם סלסטין עשה את אותו הדבר בצד השני. בלייזר עם סל ועבירה נענה מהצד השני עם תשע רצופות של האדומים. רולנד עם דאנק במתפרצת כבר השווה את התוצאה, 34-34, כאשר נותרה דקה וחצי ברבע. שתיים של בלייזר מריבאונד התקפה שלחו את הקבוצות להפסקת המחצית, כאשר הירוקים מובילים 34-36.

לרבע השלישי עלו בשורות הירוקים: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר וצ'וברביץ'. אחרי דקה וחצי בלי נקודות האדומים קלעו שתיים והשוו שוב ולאחר החטאות של מכבי האדומים קלעו 2 ועלו ליתרון. רו'ז'ו העלה את הירוקים על הלוח ברבע השלישי, לאחר שלוש וחצי דקות של בצורת, אבל פישר ענה עם דאנק מהצד השני. ורגאס קלע והשווה, אבל חברו לשעבר לנבחרת וונצואלה, דונטה סמית' קלע שתיים מהקו והחזיר את היתרון לאלופה. בלייזר עם שתיים יפות וצ'ין עם שתיים אחרי אסיסט אדיר של ורגאס, החזירו את היתרון למכבי. שתי נקודות של יפתח זיו הצעיר קבעו יתרון חמש לירוקים. שלשה של סלסטין לאחר נקודות רצופות של הירושלמים, קבעה את תוצאת הרבע, 48-52 לירוקים.

לרבע המכריע רמי הדר עלה עם: ורגאס, סלסטין, זיו, בלייזר וצ'וברביץ'. בלייזר קלע שתיים יפות, אבל נענה מיד בשתי קליעות עונשין של דאנקן. ורגאס סידר לצ'וברביץ' יופי של כדור והענק הירוק קלע שתיים. שתי הקבוצות המשיכו להיות לא מדויקות במיוחד, עד שרולנד קלע שתיים וצימק ליתרון חיפאי של ארבע נקודות, 7 דקות לסיום. רולנד קלע שלשה וצימק ליתרון מינימלי, סל ועבירה של גפני החזירו את היתרון לאדומים וקבעו 56-58 לאדומים, חמש וחצי דקות לסיום המשחק. סל ועבירה של ורגאס החזירו את היתרון למכבי, נקודות מהקו של ירושלים החזירו את הנדנדה לצד האדום. סל ועבירה נוספים של גפני הגדילו את ההפרש כבר לשלוש, ורגאס סידר עוד כדור גדול לרוז'ו שסחט עבירה וקלע שתיים מהקו. הירוקים חזרו מפסק זמן עם שתיים של רוז'ו אחרי אסיסט יפה של קולמן, רייט עם שתיים מהקו שמר על יתרון של האלופה. קולמן הלך חזק עד לטבעת, שם שתיים וגם הוציא עבירה, רולנד ורייט עם ארבע העלו את ירושלים ליתרון שתיים, כאשר נותרו 1:08 על השעון, רמי הדר לקח פסק זמן. 19 שניות לסוף הקבוצות שוב ירדו לפסק זמן, אחרי שצ'וברביץ' נמרח על הפרקט והוציא כדור ביניים (כדור ירוק), במצב של יתרון שתי נקודות להפועל. איבוד כדור של הירוקים שלח את האדומים להתקפה, 18 שניות לסוף, נקודות של רוז'ו לאחר חטיפה גדולה השוו את התוצאה, אבל בהתקפה האחרונה דאנקן קלע שתיים ממש על הבאזר וירושלים ניצחו 68-70 לאחר משחק הפכפך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *