הירוקים טסים לאילת למשחק על כל הקופה

מכבי בזן חיפה תעלה מחר (ראשון) על הפרקט באולם "בגין" באילת בפעם האחרונה העונה, זאת לאחר ניצחון 62-69 גורלי, על הפועל אילת ברוממה, שהשווה את הסדרה ל-2-2 ושלח אותה למשחק מכריע. הסיכויים נגד הירוקים, שכן בהיסטוריה של הליגה, רק 4 קבוצות מתוך 16 קבוצות שהשוו סדרה ל-2-2, השלימו מהפך מלא.

המשחק הרביעי לא היה משחק של כדורסל גדול, אבל שתי הקבוצות הראו נחישות ומלחמה, כאשר הירוקים פתחו פתיחה מוחצת ועלו ליתרון דו ספרתי מהיר ואילו האילתים דאגו לקאמבק, כמו במשחק השלישי, רק שהפעם ידם של הירוקים הייתה על העליונה. המשחק היה גם אגרסיבי, כאשר נשרקו 48 עבירות לחובת שני הצדדים, שהלכו 60 פעם לקו במשותף.

מי שעד כה מסתמן כשחקן המפתח של הירוקים בפלייאוף, מורן רוט, קלע 17 נקודות והוא כעת עם ממוצע של 14.5 נקודות למשחק בסדרה. אייק אופייבו רשם דאבל-דאבל תשיעי שלו העונה (ושני בסדרה מול אילת), כאשר קלע 10 נקודות והוריד 15 ריבאונדים. גם רנה רוז'ו, שמעמיד עד כה בסדרה ממוצעים יפים (13.0 נקודות ו-8.3 ריבאונדים), היה מרחק ריבאונד אחד מדאבל-דאבל משלו, כאשר קלע 14 נקודות וקטף 9 כדורים חוזרים.

הסנטר הירוק, אלכס צ'וברביץ', קלע 7 נקודות והוריד 6 ריבאונדים, אבל הנתון המעניין הוא שהענק חטף לא פחות מ-5 כדורים וקבע שיא עונתי אישי בקטגוריה זו.

"אנחנו צריכים לבוא ולהילחם חזק יותר מאשר כל משחק בעבר נגד אילת", אמר הענק הירוק. "הם יבואו בטירוף, אבל אנחנו מוכנים לבוא ולתת את המשחק הכי אינטנסיבי שלנו העונה".

האילתים מגיעים למשחק השמיני שלהם נגד הירוקים העונה, כאשר הם יודעים שיתרון הביתיות לצדם, כאשר הקבוצות שיחקו באולם המקומי באילת כבר ארבע פעמים והירוקים הצליחו לנצח רק משחק אחד (66-97). במשחק הרביעי, היה זה בריאן אוסברי שהצטיין בשורות הדרומיים, עם דאבל-דאבל של 16 נקודות ו-12 ריבאונדים.

לעומת הירוקים, שהישראלים שלהם תרמו 40 נקודות, הישראלים של אילת קלעו 22 נקודות בלבד, 11 מתוכן של אפיק ניסים. מלבד משחק אחד העונה, זה היה המשחק הגרוע ביותר של האילתים מחוץ לקשת, כאשר הם לקחו 21 זריקות לשלוש וקלעו 3 בלבד (14%). קאליף וויאט אמנם הצליח לקלוע 13 נקודות, אבל 7 מתוכן היו מהקו, כאשר הוא זרק 6 זריקות לשלוש ואף לא אחת נכנסה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *