הירוקים נשארים בחיים אחרי 62-69 על אילת במשחק הרביעי בסדרה

הירוקים אירחו הערב את אילת למשחק הרביעי בסדרה, כאשר הם בפיגור 1-2 ולא רוצים לסיים את העונה. וויל גרייבס עדיין פצוע ולא התלבש במדי מכבי.

כמו במשחק השלישי, הירוקים פתחו את הרבע בסערה, כאשר צ'וברביץ', רוז'ו ורוט היו טובים מהפתיחה. אילת קלעו חמש נקודות בלבד בחמש דקות הראשונות ועד לסיום הרבע הם לא הצליחו לטפס והירוקים קלעו מכל מקום ושלשה של יבזורי קבעה 7-26 בסיום הרבע. הרבע השני היה אופרה אחרת, כאשר ניסים חימם את הידית ואוסברי חפר בצבע. הרבה עבירות נשרקו לחובת שתי הקבוצות ואילת הצליחה לצמק, כאשר הירוקים פשוט לא מצליחים לקלוע. נקודה מהקו של אילת קבעה את תוצאת המחצית, 27-32  בלבד לירוקים.

גם במחצית השנייה המגמה נמשכה, כאשר אילת כמעט ומשווים והירוקים דואגים לשמור על היתרון, הרבה בזכות רוז'ו ורוט. אצל אילת יוטר ו-וויאט התעוררו ודווקא הנינג שם שתיים חשובות ששחררו קצת לחץ בירוק, אבל מצד שני כדיר עם שלשה לא אופיינית, ממש בסיום הרבע, קבע 45-49 לירוקים. הרבע המכריע היה מלחמה על העונה, כאשר ארבע דקות לסיום ניסים השווה את התוצאה, יבזורי עם המהלך של המשחק תפר שלשה ולאחר מכן חטיפה ששלח את רוט לשתיים חשובות. עד לסיום, הירוקים שמרו על היתרון והצליחו לנצח 62-69 ושמרו על עצמם בתמונת העליה לחצי הגמר.

"עשינו רבע ראשון טוב, סיימנו פשוט רע מאוד, גם מהקו וגם מהמגרש, אבל ניצחנו וזהו",אמר מאמן הירוקים, רמי הדר. "היום עשינו דברים קצת אחרת. אני מקווה שוויל יהיה בריא ויוכל לשחק איתנו ביום ראשון".

"כולנו פשוט המשכנו להילחם, אדריאן ואייק היו חזקים ומורן, דוגי ואלכס קלעו כמה נקודות אדירות", אמר רנה רוז'ו. היה משחק קשה, אבל ניצחנו עם הרבה סבלנות. פשוט לא רצינו שהעונה תיגמר היום. נצטרך לעשות את אותם הדברים בחוץ, לשמור על הכדור ולהימנע מעבירות".

קלעו למכבי: רוט 17 נק' (4 אס'), רוז'ו 14 נק' (9 ריב'), יבזורי ואופייבו  (15 ריב') 10 נק' כל אחד, צ'וברביץ'  7 נק' (6 ריב' ו-5 חט'), קולמן 6 נק' (4 ריב') והנינג 5 נק'. טמיר אריאלי שותף ולא קלע.

 

מהלך המשחק:

הירוקים עלו עם: רוט, קולמן, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. רוז'ו עלה ראשון על הלוח לאחר איבודים בשני הצדדים, קולמן רץ את כל המגרש ושם עוד שתיים מהירות. ניסים קלע שתיים ראשונות על השמירה של רוז'ו, אופייבו בצד השני תיקן החטאה של צ'וברביץ'. אופייבו קיבל כדור מקולמן לאחר ערבוביה וצלף שלשה ראשונה לערב, רוז'ו הוסיף סל ועבירה ששלחו את שיבק ואילת לפסק זמן. לאחר עבירה של קולמן וויאט הלך אל הקו ולאחר שקלע אחת, החטיא, אבל לקח כדור חוזר ושם שתיים. צ'וברביץ' עם שתיים על הראש של כדיר קבע 5-14 לאחר חמש דקות. אופייבו עם אסיסט יפה לצ'וברביץ' המשיך להגדיל את היתרון הירוק, שלאחר עוד איבוד של אילת סחט עבירה, אך לא קלע מהקו. רוז'ו הוסיף עוד שתי קליעות עונשין ורוט הוסיף שלשה גדולה בדרך ליתרון 16 לאחר שבע דקות במשחק. שתי קליעות של אילת נענו בשלשה של יבזורי שעלה במקום רוט. עד לסיום הרבע אילת לא ייצרו נקודות אבל הירוקים שמו עוד שתיים וקבעו 7-26 בתום הרבע הראשון.

רמי הדר עלה לרבע השני עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. אילת פתחו טוב יותר את הרבע עם ריצת 0-5, צ'וברביץ' שוב החמיץ שתי זריקות עונשין ובמשך מספר דקות שתי הקבוצות לא קלעו. כדיר שבר את הבצורת והמשיך את הריצה של אילת לאחר שתיים בצבע, רוט שבר את הבצרת בירוק עם סל ראשון לאחר חמש דקות (שלשה). רוט קלע נקודת עונשין לאחר בלתי ספורטיבית של פאלמר, קולמן עשה עבירה בצד השני, אוסברי קלע שתיים קלות וקבע 18-30, כאשר נותרו ארבע דקות למחצית. הרבע המשיך להיות מאוד מפוזר בשני הצדדים, קולמן סחט עבירה לאחר עבודת הגנה מצוינת וקלע שתיים מהקו. ניסים עשה את אותו דבר מהעבר השני ולאחר איבוד כדור של הירוקים שתי נקודות של האורחים צימקו ל-10 בלבד. השופטים שרקו לעוד עבירה לחובת הירוקים ששלחה את אוסברי אל הקו שקלע נקודה ולאחר סל ועבירה (שלישית של הנינג) אוסברי השלים מהלך של שלוש נקודות וצימק לשש הפרש בלבד. אופייבו החמיץ שתיים מהקו לאחר שקיבל מרפק לפרצוף מביר-כץ, אך לא קלע נקודות, במאבק על הריבאונד נשרקה לחובתו של רוז'ו עבירה על אוסברי שקלע נקודה בלבד והשאיר לירוקים חמש שניות, כאשר הם מובילים בחמש בלבד. בהתקפה האחרונה רוז'ו החמיץ זריקה בלתי אפשרית והקבוצות ירדו למחצית בתוצאה 27-32.

הירוקים עלו לרבע השלישי עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. לאחר החטאה של אופייבו שגם קיבל מהשופטים את השנייה, וויאט קלע שתיים וצימק לשלוש הפרש בלבד. רוז'ו הלך לסל וברקוביץ' עשה את השנייה, אך הסמול פורוורד קלע נקודה ובמאבק על הריבאונד, אופייבו קיבל את השלישית. יבזורי הלך אל הסל, הוציא מיוטר את השלישית וקלע שתיים מהקו. העבירות המשיכו להצטבר (יבזורי שלישית ורוז'ו שנייה) ויוטר ניצל זאת לנקודת עונשין. צ'וברביץ' גם הוא הלך אל הקו וקלע נקודה ראשונה מהעונשין להערב, במתפרצת רוז'ו חטף גם הוא את השלישית ו-וויאט קלע שתיים מהקו וצימק את ההפרש לארבע ומיד לאחר מכן שם עוד שתיים. רוז'ו שיחרר הרבה לחץ עם סל ועבירה, כאשר הוא החטיא את השנייה, אבל אופייבו תיקן עם טיפ והוסיף שתיים ורוט הוסיף עוד שתיים במתפרצת בדרך ליתרון שמונה. ניסים תפר שלשה אופיינית ורוט עשה את אותו הדבר בצד השני. יוטר הוציא סל ועבירה מצ'וברביץ' וקבע 40-45, כאשר נותרו 2:38 ברבע השלישי. הנינג הציל החטאה של רוט וקלע שתיים, יוטר השיב בשתיים נוספות בצבע. לאחר החטאות בשני הצדדים, רמי הדר לקח פסק זמן. הנינג שם שתיים חשובות, אבל כדיר תפר שלשה ממש בסיום הרבע וקבע 45-49 בתום הרבע.

לרבע על העונה כולה עלו: קולמן, יבזורי, רוז'ו, הנינג ואופייבו. רוז'ו עשה את הרביעית שלו בפתיחת הרבע (כדיר קלע שתיים מהקו) וגם הנינג קיבל רביעית במאבק על הריבאונד. קולמן שם שתיים יפות, אבל שלשה של פאלמר צימקה לנקודה בלבד למכבי. שתיים של אוסברי כבר הסיטו את הנדנדה לצד של אילת, צ'וברביץ' החזיר את היתרון עם שתיים בצבע. לאחר שצ'וברביץ' קיבל את הרביעית גם הוא, הקבוצות ירדו לפסק זמן. אופייבו הוציא עבירה שנייה לפני הבאזר (רביעית של ברקוביץ'), אך הוא קלע נקודה בלבד. ניסים שם שתיים והשווה ל-54-54, ארבע דקות לסוף. יבזורי שיחרר הרבה לחץ בירוק עם שלשה ורוט הוסיף שתיים במתפרצת לאחר חטיפה. וויאט הלך חזק עד הטבעת, נעצר בעבירה של קולמן וקלע שתיים מהקו. אופייבו עם המון נחישות בריבאונד התקפה קבע יתרון חמש, 2:34 לסיום. הנינג קלע נקודת עונשין, וויאט עמד בלחץ וקלע שתיים לאחר שאופייבו קיבל מהשופטים את הרביעית. רוט גם הלך אל הקו וקלע נקודה, יבזורי עם חטיפה גדולה שלח את רוז'ו לשתיים קריטיות ושמחון נותר על הקו, כאשר הירוקים מובילים בשבע, 18:2 שניות לסוף. שתיים של האילתי הורידו את הקבוצות לטיים אאוט. יבזורי קלע שתיים חשובות, אוסברי קלע שתיים מהירות ועבירה של פאלמר על רוט שלחה אותו לקו, כאשר הירוקים ביתרון 5. יבזורי הלך אל הקו ולמעשה סגר את המשחק שנגמר בתוצאה 62-69.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *