הירוקים בפיגור 1-2 בסדרת רבע הגמר לאחר הפסד 79-85 באילת

הירוקים משחקים בשעה זו מול הפועל אילת, במסגרת המשחק השלישי של סדרת רבע גמר הפלייאוף ביניהן.

מכבי עלתה חדה יותר למשחק ומנעה מאילת סלי שדה במשך דקות ארוכות. לאחר שלשה של אופייבו הירוקים עלו ליתרון עשר והתכולים הצליחו להוריד רק נקודה מההפרש עד לסיום הרבע, 11-20 למכבי בזן חיפה. הרבע השני היה אופרה אחרת, כאשר מורן רוט בילה על הספסל בשל בעיית עבירות והירוקים שלחו את אילת פעם אחר פעם אל הקו (20 פעמים במחצית) וכך המקומיים חזרו למשחק ובסוף גם ביצעו מהפך והורידו את הקבוצות להפסקה ביתרון אילתי 36-40.

ברבע השלישי אילת, בעיקר בעזרת ברקוביץ' וכדיר עלו ליתרון תשע, אבל ארבע דקות מעולות של רוז'ו, אופייבו ורוט קבעו 63-63 בתום הרבע השלישי. ברבע המכריע האילתים שמרו על יתרון קל, שהירוקים לא הצליחו להפוך. יבזורי והנינג התעוררו לקראת הסיום, אבל זה לא הספיק, כאשר שתי הקבוצות היו מאוד מפוזרות בסיום והירוקים לא הצליחו לנצל שלשה של רוט וחטיפה של יבזורי בכדי לכפות הארכה. אילת מנצחת 79-85 ועולה ליתרון 1-2 בסדרת רבע הגמר המותחת.

"באנו מוכנים טוב למשחק ואני חושב שהבעיות שלנו עם העבירות גרמו לי לעשות שינויים"' אמר רמי הדר. "היינו קצרים היום בגלל וויל ובגלל הפאולים וזה מה שהכריע את המשחק".

"שיחקנו חזק, אבל לפעמים היינו מבולבלים בהתקפה ובמשחקים כאלו צמודים זה בעייתי", אמר אדריאן הנינג. "אנחנו באים לרוממה עם הגב לקיר, אנחנו חייבים לחשוב שזה יכול להיות המשחק האחרון, להגן על הבית שלנו ולתת את הכל כדי לנצח".

קלעו לירוקים: רוט 19 נק' (9 אס' ו-6 ריב'), אופייבו 17 נק' (6 ריב'), רוז'ו 15 נק' (7 ריב' ו-5 חס'), הנינג (8 ריב') וצ'וברביץ' (6 ריב') 9 נק' כל אחד, קולמן (4 אס' ו-4 ריב') ויבזורי (5 אס' ו-1/7 לשלוש) 5 נק' כל אחד. שוטבין וטמיר אריאלי שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו למשחק השלישי בסדרה עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. האחרון עלה ראשון על הלוח עם נקודת עונשין לאחר עבירה של יוטר. הקבוצות היו מפוזרות בשתי הדקות הראשונות ולא קלעו סלי שדה, אך רוז'ו עם שתיים ורוט עם שלשה קבעו יתרון שש לאחר שתיים וחצי דקות ושיבק הזעיק פסק זמן. התכולים לא מצאו את הטבעת, לאחר החטאה של כדיר וצ'וברביץ' ניצל זאת לשתיים לאחר אסיסט של הקפטן. יוטר ביקר לראשונה על קו העונשין לאחר עבירה של צ'וברביץ' וקלע שתיים ראשונות לאילת לאחר שלוש וחצי דקות במשחק. הירוקים עלו ליתרון 2-10 לאחר חמש דקות ו-וויאט שם סל שדה ראשון לאילת, אך הנינג שעלה לקבל דקות שם שתיים ראשונות. לאחר נקודה מהקו של יוטר, אופייבו קלע שלשה ראשונה והעלה את הירוקים ליתרון 10. וויאט קלע שתיים מארבע מהקו וצימק את היתרון הירוק, רוט העניש עם שלשה לאחר אסיסט של אופייבו. מיד לאחר מכן התפקידים התחלפו והרכז סידר לפורוורד הירוק שתיים יפות. רוט עשה עבירה שניה וטמיר אריאלי עלה במקומו, ברקוביץ' ניצל זאת לשתיים קלות מהקו. וויאט העלה הילוך, אבל לא מצא את הטבעת ולאחר עבירה של הנינג קלע שתיים מהקו. עד לסיום הרבע הירוקים לא הצליחו לקלוע נקודות והרבע הסתיים ביתרון 11-20 למכבי.

לרבע השני עלו: ט. אריאלי, קולמן, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. האחרון שוב היה הראשון לעלות על הלוח עם שתיים, פאלמר ענה עם שלשה שמיד נענתה באחת של אופייבו. המטח המשיך וגם וויאט קלע שלוש, צ'וברביץ' הוציא עבירה, הלך אל הקו והחטיא את שתי הזריקות וגם ריבאונד התקפה ירוק לא עזר לייצר נקודות במהלך. ברקוביץ' קלע שתיים וצימק ל-7 ורמי הדר הגיב בטיים אאוט. הנינג עשה עבירה שלישית וירד אל הספסל, אסברי קלע נקודה מהקו ומיד לאחר מכן וויאט העלה את מאזנו האישי לדו ספרתי וקלע עוד שתיים מהקו. רוז'ו ניצל ריבאונד התקפה כדי לשים שתיים ולעצור את הריצה של אילת. כדיר ואסברי קלעו 4 רצופות וכמעט והעלימו את היתרון הירוק. רוט שם שתיים, אסברי מיד ענה בשתיים משלו. שלשה של ברקוביץ' כבר הפכה את התוצאה והאילתים עלו ליתרון נקודה ואסברי רץ והגדיל את הפער לשלוש, רמי הדר לקח פסק זמן. רוז'ו חזר עם שתיים, אבל אילת קלעו שתיים גם הם והעניינים התחילו להתחמם בצבע. רוז'ו קלע שתיים מהקו ועד לסיום הרבע כדיר קלע נקודה מהקו, רוז'ו קלע גם הוא אחת ולאחר שלשה של ניסים הקבוצות ירדו למחצית כאשר אילת מובילים 36-40.

למחצית השנייה של המשחק רמי הדר עלה עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, הנינג ואופייבו. יוטר שם שתיים ראשונות במחצית, על השמירה של הנינג, רוז'ו ענה בשתיים לאחר אסיסט יפה של רוט. וויאט המשיך להיות האיש החם של אילת ותפר שלשה, רוט המשיך להיות האיש החם בצד הירוק וסידר אסיסט נוסף מתחת לסלים, הפעם לאופייבו. שוב רוט סידר אסיסט, הפעם להנינג שקלע מחצי מרחק ולאחר החטאות בשני הצדדים, אסברי שם שתיים לאחר חדירה מוצלחת. רוט קלע נקודת עונשין ולאחר חסימה יפה של רוז'ו ועבירה אילתית נוספת, אופייבו קלע שתיים מהקו. פאלמר קלע שלשה ראשונה שלו וכדיר הוסיף שתיים בדרך ליתרון 45-54 לאילת, כאשר נותרו ארבע דקות ברבע. רוט וכדיר החליפו ליי-אפים וצ'וברביץ' הלך שוב אל הקו לאחר שהוציא את השלישית מיוטר וקלע שתיים מהקו. כדיר גם הוא קלע מהקו, קולמן ענה בשלשה על השמירה, רוט סידר לאופייבו שתיים יפות וצימק לארבע הפרש. כדיר עלה למאזן אישי דו ספרתי, רוז'ו עם מבצע אישי קלע שתיים חשובות. קולמן קלע עוד שתיים מהירות, אבל אסברי עם סל ועבירה הרגיע את אילת והחזיר לחמש הפרש. רוט עם שלשה מדהימה ואסיסט אדיר לרוז'ו קבע 63-63 בסיום הרבע השלישי.

לרבע המכריע עלו: רוט, קולמן, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. גם ברבע הזה צ'וברביץ' עלה ראשון על הלוח עם שתיים מריבאונד התקפה, יוטר ענה בשתיים בנקודת עונשין. חמש רצופות של אילת החזירו את היתרון אליהם, אופייבו צלף שלשה מן העבר השני. יוטר עם עוד סל ועבירה לא הצליח להשלים מהלך של שלוש נקודות, אך וויאט עם עוד שתיים שוב העלה את התכולים לחמש הפרש. שתי הקבוצות החטיאו מספר זריקות, עד שדגן יבזורי קלע שלשה ראשונה. אסברי קלע שתיים משוגעות וקבע 71-75 כאשר נותרו 2:10 לסוף. אסברי שם שתיים על הבאזר והנינג ענה עם שלשת קלאץ' לאחר אסיסט של רוט. ברקוביץ' רשם חדירה מוצלחת והעלה את ההפרש לחמש, רמי הדר לקח פסק זמן כאשר נותרו 1:12 לסוף המשחק. הנינג קלע עוד שתיים ואילת הורידו את השעון וכמעט איבדו כדור, אך הנינג עשה את העבירה החמישית שלו והשאיר את הכדור בידיים של המארחים. לאחר עבירה נוספת, הפעם של קולמן, פאלמר הלך אל הקו, קלע שתיים ולמעשה סיים את המשחק. יוטר עוד הספיק לקלוע שתיים ושלשה של רוט כולל חטיפה של יבזורי כבר לא עזרו, בסופו של דבר אילת ניצחו 79-85 ועלו ליתרון 1-2 בסדרת רבע הגמר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *