הירוקים מפסידים 74-95 באילת במשחק הראשון של רבע הגמר

הירוקים שיחקו הערב (ראשון) באילת למשחק הראשון של סדרת רבע גמר הפלייאוף נגד הפועל אילת.

מהפתיחה היה קל לזהות שזה פשוט לא המשחק של מכבי, אבל כן של אילת ואפיק ניסים שצלף מכל פינה בדרך ליתרון 11-26 משמעותי בסיום הרבע הראשון. ברבע השני הירוקים התעוררו ויבזורי יחד עם רוז'ו צימקו את ההפרש לחד ספרתי. כדיר ופאלמר מהצד השני שמרו על אילת ביתרון משמעותי, אבל קולמן היה זה שקבע את תוצאת המחצית עם חדירה יפה ממש לפני הבאזר שקבעה 35-43 לאילת במחצית.

ברבע השלישי סגנית האלופה חזרה כבר למשחק ושתיים של יבזורי לאחר חטיפה של אופייבו שלחה את שיבק לפסק זמן ביתרון שלוש בלבד. הירוקים כבר כמעט והשוו את התוצאה, אבל המארחים רצו ועלו בחזרה ליתרון עשר, כאשר עד לסיום הרבע הם עוד הגדילו את ההפרש וסיימו אותו ביתרון 56-69. ברבע האחרון אילת עוד המשיכו להגדיל את הפער, כאשר שישה שחקנים בשורותיהם סיימו בדאבל פיגרס בדרך לניצחון 74-95 ויתרון 0-1 בסדרה, כאשר המשחק השני יתקיים ביום רביעי בשעה 19:30 ברוממה.

"הצלחנו כבר לחזור למשחק, אבל איבדנו יותר מדי כדורים ולא הצלחנו לעשות את הקאמבק עד הסוךף", אמר מאמן הירוקים רמי הדר.

קלעו למכבי: גרייבס 17 נק' (5 ריב'), יבזורי 16 נק', אופייבו 12 נק' (5 ריב'), רוז'ו 9 נק' (7 ריב'), קולמן 8 נק' (6 ריב'), צ'וברביץ' 6 נק', רוט (8 אס), הנינג וטמיר אריאלי 2 נק' כל אחד. לירז אריאלי ויפתח זיו שותפו ולא קלעו.

הירוקים החלו את המשחק עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. אילת פתחו את המשחק בשטף ועלו ליתרון מהיר של 4-11 לאחר ארבע וחצי דקות. ארבע נקודות רצופות של המארחים מהקו קבעו יתרון 11 נקודות מהיר והירוקים לא הצליחו להיכנס למשחק. רוט עלה למגרש לאחר שנעדר משלושה משחקים, אך החטיא את השלשה הראשונה ורמי הדר הוריד את שחקניו לפסק זמן. אילת המשיכו לצלוף והירוקים להחטיא ודווקא לאחר שלשה של גרייבס ואיבוד של המקומיים, השופטים שרקו לגרייבס את העבירה השנייה שלו (תוקף). שתי הקבוצות החטיאו מספר זריקות, עד שוויאט קלע שלשה והוסיף שתיים מהקו בדרך ליתרון 17. רוז'ו נכנס לעניינים עם סל ועבירה (החטיא את הבונוס), אסברי שם שתיים וצ'וברביץ' מנגד הוציא עוד סל ועבירה והחטיא גם הוא מהקו. הרבע הסתיים בתוצאה 11-26 למקומיים.

לרבע השני עלו: רוט, יבזורי, גרייבס, הנינג וצ'וברביץ'. הירוקים פתחו עם חמש רצופות של הנינג ויבזורי, שתי הקבוצות בעיקר איבדו כדורים, עד שיותר גמר בצורת של שתי דקות עם שתי נקודות משוגעות. העניינים התחילו להתחמם והשופטים עצרו את המשחק לכדקה להרגיע את הרוחות, רוז'ו קלע שתיים מהקו ויבזורי הוסיף סל ועבירה ששלחו את שיבק לפסק זמן ביתרון 9. שלשה של שמחון על הבאזר ציננה את ההתלהבות הירוקה, אך רוט עם שתיים החזיר את ההפרש לחד ספרתי. כדיר שם שתיים וגם הוציא עבירה, אך החטיא את הבונוס ויבזורי קלע שלשה. יוטר שוב היה שם כדי לשים שתיים וגם לעשות עבירה על אופייבו שקלע שתיים מהקו. פאלמר קלע שתיים בצבע ורוז'ו הלך שוב אל הקו וקלע רק נקודה, גם שמחון קלע נקודה מהקו ואילו רוז'ו קלע שתיים בחדירה. עד למחצית קולמן שם שתיים בחדירה על הבאזר וקבע 35-43 לאילת.

לרבע השלישי רמי הדר עלה עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. גרייבס שם שתיים מחצי מרחק, כדיר ענה בשתיים מריבאונד התקפה. יוטר עשה את השלישית שלו על רוז'ו שהלך אל הקו וקלע שתיים, רוט החטיא שלשה וניסים קלע מחוץ לקשת מהצד השני, גרייבס ענה עם שתיים ואופייבו הוסיף שתיים מריבאונד ולאחר שתיים של יבזורי לאחר חטיפה של אופייבו, אילת ירדו לפסק זמן בתוצאה 45-48. רוז'ו קיבל את השלישית, ניסים קלע שלשה וגרייבס שם שתיים יפות. אילת איבדו כדור ואופייבו שם שתיים יפות. הירוקים כמעט והשוו כבר את התוצאה, אבל הרבו להחטיא וארבע מהקו של יוטר קבעו הפרש 8 ולאחר עוד שתיים של שמחון שקבעו 49-59 לאילת, רמי הדר לקח פסק זמן, שלוש וחצי דקות לסוף הרבע. צ'וברביץ' הלך אל הקו ולא קלע, שמחון ויבזורי קלעו שלשות וכדיר הלך אל הקו לזריקות בונוס לאחר שקלע והוציא מצ'וברביץ' את הפאול. אופייבו שם סל במתפרצת, אבל עשה עבירה ששלחה את כדיר אל הקו והאחרון קלע שתיים ואז עשה עבירה על אופייבו שקלע גם הוא שתיים מהקו. עד לסוף הרבע, אריאלי הוציא תוקף מכדיר (רביעית) וב-5 שניות שנותרו אילת חטפו כדיר וקלאיף וויאט קלע שלשה ממש על הבאזר והוריד את מכבי לרבע השלישי בפיגור 56-69.

לרבע המכריע עלו: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. גרייבס שם שתיים ועלה ראשון על הלוח ברבע, פאלמר הלך אל הקו וקלע שתיים. לאחר שתיים של יוטר שהגדיל את הפער ל-15, הירוקים ירדו לפסק זמן. אילת המשיכו לרוץ והירוקים התפרקו, עד לפיגור 61-85 כאשר עוד נותרו שלוש דקות על השעון. מטווח שלשות של גארבג' טיים התחיל בדרום, כאשר הירוקים קולעים שלוש והאילתים אחת. כדיר עם שתיים מהקו שמר על יתרון מעל 20. בסיום אילת מנצחת 74-95 ועולה ליתרון 0-1 בסדרת רבע הגמר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *