הירוקים מנצחים 81-82 את חולון במשחק בית מותח ויפגשו את אילת ברבע הגמר

הירוקים יפגשו הערב (ראשון) בשעה 21:05 את הסגולים מחולון, למשחק האחרון של העונה הסדירה של ליגת ווינר סל.

המשחק נפתח טוב מאוד בצד הירוק, כאשר צ'וברביץ' ויבזורי היו חמים אצל מכבי. הקפטן עם שתי נקודות קבע יתרון שמונה לאחר חמש דקות. עד לסיום הרבע השופטים שלחו את שחקני חולון אל הקו ושנקודה של טיילור קבעה 13-19 לירוקים בסיום. ברבע השני מכבי התפוצצה על הפרקט ועלתה ליתרון משמעותי, כאשר הנינג התחיל להיות דומיננטי וטמיר אריאלי תפר שלשות גדולות שהעלו את הירוקים למעל 20 נקודות יתרון. עד למחצית חולון רצו והתחילו לחזור למשחק, כאשר שתיים של בוכמן על הבאזר הורידו את הקבוצות בתוצאה 42-53 למכבי במחצית.

חולון המשיכו את החזרה שלהם למשחק, אבל יבזורי והנינג עצרו את הריצה שלהם ושמרו על יתרון ירוק דו-ספרתי. הסגולים המשיכו ללכת הרבה אל הקו והעבירות התחילו להצטבר בצד הירוק. בסופו של דבר הרבע הסתיים בתוצאה 58-71 לסגנית האלופה. ברבע המכריע חולון עלו חדים והמשיכו להוציא עבירות משחקני הירוקים שירדו אחד אחרי השני אל הספסל, גרייבס, יבזורי, רוז'ו וקולמן סיימו את דרכם במשחק במהלך רבע זה ורמי הדר נשאר עם טמיר אריאלי, אופייבו, בר-אבן, הנינג וצ'וברביץ'. חולון לחצו את מובילי הכדור בירוק, שאיבדו כדורים עד כדי וצימקו ליתרון נקודה, גג של תומר בר-אבן עצר את הסגולים והעניק לירוקים ניצחון 81-82 מתוק שמיקם אותם במקום החמישי וסידר סדרת הטוב מחמש ברבע הגמר נגד אילת.

"עשיתי כמה טעויות רצופות במחצית הראשונה ואיבדנו יתרון 20", אמר רמי הדר. "איבדנו את כל מובילי הכדור שלנו מלבד טמיר אריאלי (בחמש עבירות) וחולון ניצלו את זה כדי לחזור למשחק. אני שמח שהגענו לפלייאוף ואילת היא קבוצה מצוינת שאנחנו מכבדים".

"היה משחק טוב. היה לנו יתרון גדול שאיבדנו ולצערי הפכנו את זה למשחק קשה", אמר חנן קולמן. "הבסנו את אילת במשחק האחרון, אז הם בטח יגיעו מוכנים יותר וחדים יותר לסדרה נגדנו, אבל זו סדרה שאנחנו יכולים לנצח".

קלעו לסגנית האלופה: יבזורי 14 נק', אופייבו 13 נק' ו-10 ריב', הנינג 12 נק', קולמן 11 נק', 7 אס' ו-5 ריב', רוז'ו (7 ריב' ו-8 אס') וטמיר אריאלי  (6 ריב' ו-4 אס') 9 נק' כל אחד, גרייבס 8 נק' וצ'וברביץ' 6 נק'. זיו ובר-אבן שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. יבזורי עלה ראשון על הלוח ותפר שלשה, רוז'ו הוסיף עוד נקודה מהקו וצ'וברביץ' עם דאנק לאחר אסיסט של יבזורי קבע יתרון שש, כאשר חולון לא מוצאים את הטבעת בשלוש הדקות הראשונות למשחק. אוונס היה הראשון שהגיע למשחק במדי חולון עם שתי קליעות עונשין ולאחר חטיפה מקגוויר הוסיף סל ועבירה וכמעט סגר את הפיגור בסגול. יבזורי הלך חזק אל הסל, הוציא עבירה שניה מהירה מאוונס וקלע שתיים מהקו. יבזורי המשיך להיות האיש הלוהט בירוק עם שלשה נוספת והוסיף עוד שתיים (דרך על הקשת) בדרך ליתרון 5-13 ירוק לאחר חמש דקות. צ'וברביץ' שם עוד שתיים והירוקים עלו להפרש 10, חסין הזעיק טיים אאוט. יזרעאלי עלה על הלוח עם שתיים מהקו, באוורס הוסיף שתיים ומקווגיר עם קליעת עונשין העלה את חולון ל-10 נקודות לאחר תשע דקות. עד לסיום הרבע יזרעאלי קלע שתיים מהקו וגם אופייבו, אך השופטים שרקו לחובתו של גרייבס עבירה שניה ממש עם הבאזר וטיילור קלע נקודה שקבעה 13-19 לירוקים.

לרבע השני עלתה החמישייה: ט. אריאלי, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. קולמן עלה ראשון על הלוח עם שלשה, גרייבס וצ'וברביץ' הוסיפו שתיים כל אחד וחולון הגיבו בחמש נקודות. גרייבס חטף ושלח את קולמן לשתיים במתפרצת, אוונס השיב בשתיים מהקו, לאחר שהוציא מצ'וברביץ' את העבירה השלישית (ירד לספסל). לאחר מספר החטאות, אריאלי קלע שלשה ראשונה, באוורס עם שתיים על גרייבס צימק. גרייבס לא נשאר חייב ושם שתיים בצד השני וגם הוציא עבירה (קלע את הבונוס) ומיד לאחר מכן הנינג שם שתיים, העלה את הירוקים ל-14 הפרש וחסין הוריד את חניכיו לפסק זמן נוסף. לאחר החטאה של ספיר, הנינג רץ כל הדרך לשתיים קלות ואופייבו הוסיף שלשה שכבר הריצה את הירוקים ליתרון 19. ט. אריאלי הוסיף עוד שלשה, אך מקגוויר צלף אחת משלו על הנינג. שחקן הבית של הירוקים לא נשאר חייב ותפר עוד שלשה ולאחר מכן סידר אסיסט יפה לרוז'ו. נקודה מהקו של הסגולים שהוסיפו גם שלשה, הורידו את ההפרש מתחת ל-20. אופייבו והנינג הוסיפו ארבע רצופות מהקו וגם יפתח זיו עלה על הפרקט. הנינג עם עבירה שנייה שלח את באוורס אל הקו ולאחר מכן סל ועבירה (צ'וברביץ' עם הרביעית) של חולון קבעו הפרש 18, חצי דקה למחצית. גם זיו הוסיף עבירה שמקגוויר ניצל לשתיים קלות. עד למחצית הסגולים הוסיפו עוד סל ועבירה ובוכמן הוסיף שתיים עם הבאזר וקבע 42-53 למכבי במחצית.

למחצית השנייה עלו: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. שון דניאל פתח את המחצית עם שלשה על השמירה והוריד את ההפרש לחד ספרתי ולאחר חטיפה בסגול, נשרקה בלתי ספורטיבית לחובתו של גרייבס, אותה מקגוויר תרגם לשתיים מהקו. אוונס הוציא מגרייבס את הרביעית שלו והנינג עלה על הפרקט במקומו (אוונס קלע שתיים מהקו). יבזורי עצר את הריצה של חולון עם שתיים בחדירה יפה והנינג הוסיף אלי-אופ אדיר במתפרצת, לאחר אסיסט של רוז'ו. האחרון עשה עבירה על אוונס שקלע נקודה מהקו. קולמן שם עוד שתיים במתפרצת ולאחר תוקף של אוונס הנינג הוסיף שלשה והחזיר את היתרון הדו ספרתי. ספיר ניצל שאננות בהגנה החיפאית ושם שתיים קלות ובאוורס עלה למאזן דו ספרתי עם שתיים בצבע. הנינג קלע נקודה מהקו וקולמן הוסיף עוד שתי עונשין משלו. טיילור גם הלך לקו וקלע נקודה, אופייבו גם קלע שתי עונשים וההליכה לקו נמשכה עם שתיים חופשיות של באוורס ועוד שתיים של קולמן. עד לסיום הרבע טיילור קלע נקודה מהקו והירוקים לא ניצלו שבע שניות בהתקפה האחרונה והרבע נגמר בתוצאה 58-71 למכבי.

לרבע המכריע רמי הדר עלה בחמישייה עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, הנינג ואופייבו. יזרעאלי פתח את הרבע עם שלשה ולאחר תוקף של יבזורי (רביעית), הוסיף הרוש גם הוא שלשה וצימק לשבע בלבד. לאחר חטיפה ומתפרצת מוצלחת של חולון, הדר הזעיק פסק זמן. גרייבס החטיא שלשה ואוונס הלך חזק, הוציא מקולמן את הרביעית וקלע נקודה. רוז'ו שם שתיים על הראש של דניאל, אבל מקגוויר עשה את אותו הדבר לגרייבס ושמר על הפרש ארבע בלבד. הירוקים המשיכו ללכת על רוז'ו שסיפק עוד שתיים בצבע, אבל הסמול פורוורד הירוק עשה עבירה רביעית על אוונס, שלא הצליח לקלוע, אבל במאבק על הריבאונד נשרקה לחובתו חמישית והוא יצא מהמשחק. אוונס שם עוד שתיים על אופייבו, יבזורי השיב בשתיים יפות. מיד לאחר מכן הקפטן יצא בעבירה חמישית וטיילור ניצל זאת לנקודה שקבע 72-77, ארבע דקות לסיום, כאשר שני שחקני חמישייה בירוק עם חמש עבירות. צ'וברביץ' עם חטיפה וגרייבס עם שלשה אדירה קבעו הפרש שמונה לירוקים וחסין הוריד את האורחים לטיים אאוט, שלוש דקות לסוף. טיילור חטף לאריאלי ושם שתיים קלילות, גרייבס החטיא שלשה בצד אחד ועשה את החמישית שלו בצד השני, אוונס לא ניצל זאת והחטיא שתיים מהקו. אופייבו שם שתיים על הבאזר והוריד את חולון לפסק זמן, כאשר 1:13 לסיום הירוקים הובילו 74-82. הרוש נפצע ועזב את המשחק, לחובתו של הנינג נשרקה עבירה, מקגוויר קלע שתיים מהקו וצימק לשש בלבד. הירוקים לא ייצרו נקודות וקולמן עצר את טיילור במתפרצת ויצא גם הוא בחמש עבירות (הרביעי בשורות מכבי), טיילור עמד בלחץ וקלע שתיים. ט. אריאלי מהצד השני לא עמד בלחץ והחטיא שתיים, חולון קלעו מתחת לסל ושלח את רמי הדר לטייים אאוט ביתרון שתי נקודות, כאשר נותרו 15.6 שניות על השעון. השופטים שרקו בלתי ספורטיבית לאופייבו ויזרעאלי קלע נקודה מהקו ובהתקפה שלאחר מכן ועד לסיום המשחק התוצאה נשמרה והירוקים ניצחו 81-82, סיימו במקום החמישי ויפגשו את הפועל אילת לסדרה עם יתרון ביתיות אילתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *