הירוקים נעצרים עם הפסד 67-90 נגד הפועל ירושלים

הירוקים עלו לבירה והתמודדו מול הפועל ירושלים, במסגרת המחזור ה-32 של ליגת העל, כאשר נותרו 2 משחקים בלבד עד לסיום העונה הסדירה.

מהפתיחה המשחק הלך קשה לירוקים, אבל פתיחה מצוינת של צ'וברביץ' השאירה את מכבי בעניינים. מן העבר השני, אקס הירוקים דונטה סמית' נכנס מצוין למשחק ובסופו של דבר שלשה של גרייבס קבעה 20-26 בסוף הרבע הראשון. ברבע השני הירושלמים התחילו את הבריחה שלהם ועלו להפרש דו ספרתי מהר. יבזורי ורוז'ו כבר הורידו לחד ספרתי שוב, אבל הירושלמים לחצו על הגז והורידו את הקבוצות למחצית ביתרון אדום 34-47.

האדומים נתנו רבע שלישי מצוין, אל מול רפיון הגנתי בירוק, כאשר אליהו ומקי העלו את ההפרש מעל 20 נקודות בבליץ מפתיחת הרבע. הנינג אמנם חזר לקלוע לאחר בצורת של שלושה משחקים, אבל זה עזר לירוקים שירדו לרבע בפיגור משמעותי של 47-70. הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד, כאשר אליהו ומקי המשיכו להיות דומיננטיים ובשורות הירוקים היו אלו גרייבס ואופייבו ששיפרו סטטיסטיקות אישיות. בסיום, הפועל ירושלים עוצרת רצף ארבעה ניצחונות של הירוקים עם 67-90 מוחץ. למרות כל זאת, בשל ההפסד של הרצליה, מכבי הבטיחה את מקומה בפלייאוף.

קלעו למכבי בזן חיפה: גרייבס 17 נק' (6 ריב'), אופייבו 13 נק' (7 ריב'), צ'וברביץ' 11 נק' (8 ריב'), יבזורי 8 נק' (6 אס'), הנינג 7 נק', רוז'ו 6 נק' וקולמן 5 נק'. ט. אריאלי (5 אס') ויפתח זיו שותפו ולא קלעו.

"משמח אותי שאנחנו בפלייאוף, עברנו עונה לא פשוטה. היום שיחקנו מאוד לא טוב ואני לוקח על כך אחריות מלאה, כי אני מרגיש שברמת ההכנה המנטלית לא באנו מספיק טובים", אמר מאמן הירוקים, רמי הדר. "אני לא מרגיש שהניצחון ביום ראשון הביא לנפילה. יש לנו קבוצה מאוד מיוחדת עם אנשים שנתנו הרבה לאורך כל העונה. שיחקנו היום נגד קבוצה מצוינת, בעלת הכושר הכי טוב בליגה".

"זה הפסד קשה, אף אחד לא רוצה להפסיד ובטח לא ככה", שיתף וויל גרייבס בתחושות שלאחר ההפסד. "ניסינו לתת הכל לקראת הפלייאוף והערב זה לא הצליח. אני כן שמח שהצלחנו להבטיח את מקומנו בפלייאוף. גם אם נשחק מול הפועל ירושלים בסדרת רבע גמר זה בסדר, הערב אולי עשינו הרבה טעויות אבל זה לא אנחנו ולי אישית יש ביטחון רב בקבוצה שלנו".

מהלך המשחק:

הירוקים פתחו את המשחק עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. האחרון עשה עבירה על תומפסון שהלך אל הקו וקלע שתיים ראשונות. הסנטר הירוק השווה מיד לאחר אסיסט יפה של יבזורי ולאחר נקודות ראשונות של אליהו גם אופייבו נשאר לבד בצבע. צ'וברביץ' שוב מצא את עצמו חופשי ליד הטבעת, שם שתיים והוציא עבירה. אליהו המשיך את המגמה של שתי הקבוצות, ללכת רק פנימה, אך אדם אריאל שינה זאת עם שלשה ראשונה שהעלתה את המארחים ליתרון שתיים. יבזורי נתן עוד אסיסט מעולה לצ'וברביץ' שסיים עם עוד שתיים קלות. שתיים ראשונות של רוז'ו קבעו 11-11 לאחר ארבע וחצי דקות. דונטה סמית' הזכיר מה הוא יודע עם דאנק ועם שלשה שבאה לאחר שלשה של קולמן. לאחר עוד שתיים של אליהו הפועל עלו ליתרון ארבע ורמי הדר לקח פסק זמן ראשון. שתי מתפרצות רצופות של האדומים העלו אותם ליתרון שמונה נקודות. גפני עם דאנק העלה ליתרון דו-ספרתי, אופייבו ענה עם שלשה ראשונה. עד לסיום הרבע הפועל הצליחו לקלוע שתיים והירוקים הוסיפו שלשה של גרייבס שקבע 20-26 לאדומים בסיום הרבע הראשון.

ברבע השני עלתה סגנית האלופה עם החמישייה: ט. אריאלי, קולמן, גרייבס, הנינג וצ'וברביץ'. הסנטר הירוק עלה ראשון על הלוח עם שתיים וגם גרייבס נתן שתיים משלו. בר טימור עם שלשה שמר על הפרש חמש להפועל. הנינג עם שלשה שבר בצורה של שלושה משחקים, מקי עצר בצורת של הפועל וקלע שלשה משלו. האדומים שוב התחילו לרוץ ואלי-אופ יפה שהקפיץ את הארנה העלה אותם לתשע הפרש. סל ועבירה של תומפסון הקפיצו את האדומים להפרש 12. רוז'ו עצר בצורה ירוקה עם שתיים ממש בסוף שעון, אליהו הגיב בשתיים אופייניות. יבזורי התחמם והלך עד הטבעת וגם הוציא פאול (קלע את הבונוס) ומיד לאחר מכן סידר לרוז'ו אסיסט אדיר שהוריד את פרנקו לפסק זמן. האדומים חזרו חדים וקלעו ארבע רצופות ומקי הוסיף גם שתיים על הבאזר והוריד את הקבוצות להפסקה בתוצאה 34-47 להפועל ירושלים.

לרבע השלישי עלו: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. האחרון קלע נקודת עונשין, סמית' קלע שתיים לאחר מהלך אישי. הקפטן הירוק שם שתיים בפלואטר ולאחר שתי דקות מנומנמות משני הצדדים מקי הוסיף שלשה מרחוק וסמית' שם שתיים במתפרצת. קולמן קלע שתיים לאחר עוד אסיסט של יבזורי, מקי הוציא את השלישית מקולמן שירד לנוח וגם קלע את השתיים, הפועל עלתה ל-39-57 לאחר חמש דקות במחצית. אריאל הוסיף שלשה והעלה את הפועל ליתרון 21, אופייבו נכנס חזק אל הסל ושם שתיים. גפני לא ריחם על מכבי ושם עוד שתיים, גרייבס ענה רק עם נקודה מהקו. סמית' המשיך לחגוג על האקסית עם סל ועבירה ועלה למאזן 13. הנינג שם שלשה שנייה ומיד מצא גם את צ'וברביץ' מתחת לסל והסנטר עלה למאזן דו ספרתי אישי. עד לסוף הרבע גפני תפר שלשה ואליהו הוסיף דאנק על הבאזר בדרך ל-47-70 בארנה.

לרבע האחרון עלתה החמישייה: ט. אריאלי, רוז'ו, הנינג, גרייבס וצ'וברביץ'. גרייבס פתח את הרבע עם שתיים, אבל ירושלים השיבו בשתיים משלהם מיד. לאחר שתי נקודות נוספות של אליהו רמי הדר לקח פסק זמן בהפרש 25 למארחים. יבזורי שם שלשה אחרי נקודה מהקו של הנינג, אליהו עלה לראש טבלת הקלעים עם שתיים נוספות. גרייבס גם הוא תפר שלשה, אבל גם טימור. גרייבס עם שלשה נוספת הפך לקלע המוביל, הקלע המצטיין של האדומים, אליהו, ענה עם שתיים. עד לסיום שתי הקבוצות העבירו את הזמן והירושלמים הביסו את החיפאים 67-90.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *