קבוצת הנוער לאומית מנצחת 54-72 את מכבי ראשון-לציון בפתיחת סדרת רבע הגמר

בצל שביתת השופטים ודחיית המפגש משבוע שעבר, נפגשו שתי הקבוצות לשחזור של גמר גביע המדינה בו זכתה ראשל"צ בשניות הסיום. הפעם, למשחק הראשון של רבע הגמר בליגה הלאומית לנוער, כאשר סדרת רבע הגמר תשוחק בשיטת הטוב משלושה משחקים.

עוד לפני שריקת הפתיחה ניתן היה לראות כי שחקני הירוקים הגיעו חדורי מוטיבציה והמתח היה באוויר.
המשחק התחיל מצד לחץ של שחקני ראשון לציון וניסיונות חטיפה בעיקר על ניר שריד, שחקני חיפה הגיעו מרוכזים ובזכות משחק קבוצתי שברו את ניסיונות הלחץ של ראשון פעם אחר פעם ועלו ליתרון 2-9. שחקני ראשל"צ התאוששו וצמצמו את הפער עד ל-3 אך שחקני חיפה ידעו להמשיך וללחוץ על הגז ושמרו על היתרון עד לסוף הרבע שנגמר בתוצאה 12-18.

הרבע השני המשיך ואופיין במשחק מאוד אגרסיבי של שתי הקבוצות בצד ההגנתי, שחקני חיפה המשיכו להציג משחק הגנה קשוח שהכריח את שחקני ראשון לציון לזריקות קשות ובצד ההתקפי המשיכו החיפאים לשחק בצורה קבוצתית וסיימו עם 11 אסיסטים במחצית הראשונה. להפסקה ירדו הקבוצות כאשר לוח התוצאות מראה 25-35 למכבי.

בתחילת הרבע השלישי שחקני ראשון לציון הרימו הילוך והצליחו לצמצם את היתרון של החיפאים ל-4 בלבד.פסק זמן של מאמן חיפה אבנר יאור החזיר את שחקניו למשחק שאפיין אותם במחצית הראשונה,
הצעירים בירוק יצאו מפסק הזמן באנרגיות מחודשות ונעלו את הסל עד סוף הרבע, תוך כדי שהם הצליחו להחזיר את יתרון 10 הנקודות עד לסיום הרבע השלישי.

לרבע האחרון עלו שתי הקבוצות בידיעה שכל ניצחון בסדרה קצרה זו הוא משמעותי ביותר והראשון יכול להעניק יתרון משמעותי להמשך. מתחילת הרבע הייתה רק קבוצה אחת על המגרש, כאשר שחקני חיפה במשחק הקרבה בהגנה (עצרו את הכתומים על 12 נקודות בלבד ברבע המכריע). בהתקפה חיפה הייתה בלתי ניתנת לעצירה תוך שהיא ממשיכה להציג משחק התקפה קבוצתי ומהנה לעין ואף הצליחה להגדיל את יתרון לקראת סוף המשחק ל-19 נקודות.

בסיום המשחק 54-72 למכבי חיפה, שעולה ליתרון 0-1 בסדרה ויוצאת ביום חמישי למשחק מספר 2 על מנת לעלות לחצי הגמר. שחקני חיפה סיימו את המשחק עם מעל ל-20 אס' ועם חמישה שחקנים בדאבל פיגרס.

ראוי לציין כי שפטו במשחק אילן רון מאגודת עמק חפר ומתן בירנבויים מאגודת עמק יזרעאל בצורה מצויינת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *