סגנית האלופה גברה 78-87 על מכבי תל אביב ברוממה ורשמה ניצחון רביעי רצוף

הירוקים אירחו הערב (ראשון) את הצהובים מתל אביב למשחק ה-31 של ליגת העל. סגנית האלופה חסרה את הרכז, מורן רוט, אשר סובל מפציעה בכתף וצפוי להיעדר בעשרת הימים הקרובים. מנגד, הצהובים הגיעו ללא טיוס ורנדל הפצועים וללא שחורציאניטיס המושהה.

הרבע הראשון של הירוקים היה פשוט מעולה, כאשר הם הצליחו לעצור את מכבי תל אביב על 10 נקודות בלבד ומנגד קלעו 25 נקודות, הרבה בזכות אייק אופייבו, שפתח את המשחק בסערה. מן העבר השני ג'ו אלכסנדר היה הראשון להיכנס לעניינים במדי הצהובים. ברבע השני המגמה השתנתה והצהובים התעוררו, לנדסברג נזכר שהוא אוהב את רוממה ונכנס לעניינים עם 9 אישיות ברבע, מנגד יבזורי וצ'וברביץ' שמרו על הפרש ירוק והקבוצות ירדו להפסקת המחצית בתוצאה 37-41.

במחצית השנייה לנדסברג המשיך להתפוצץ ולצלוף מכל פינה, יחד עם קליעות עונשין רבות של הצהובים, אצל הירוקים חנן קולמן קלע 8 נקודות ברבע ועשה גם את ההבדל עם ריבאונדים חשובים. הצהובים כבר התקרבו מאוד להשוות את המשחק, אבל אופייבו נתן גג אדיר ללנדסברג, אותו ט. אריאלי ניצל לשלשה גדולה. אלכסנדר שהמשיך להיות דומיננטי בצהוב קלע שתיים ולאחר שיבזורי החטיא שלשה משוגעת על הבאזר הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 61-66. ברבע האחרון הירוקים פשוט לחצו על הגז ולא הסתכלו לאחור, אייק אופייבו היה פשוט גדול בצבע והוסיף 11 נקודות למאזנו האישי רק ברבע האחרון. יבזורי יצא בעבירה חמישית והצהובים כבר צמצמו לאחר שלשה של לנדסברג, אבל הזריקות הבאות פשוט לא נכנסו להם וסגנית האלופה רושמת ניצחון רביעי חשוב ומתוק במאבק על הפלייאוף, 78-87 לעיני הקהל הביתי ברוממה.

"אמנם שיחקנו מול סגל חסר של מכבי ת"א, אבל ידענו כל פעם לקום למרות שהם ניסו לחזור", אמר מאמן הירוקים המנצח, רמי הדר. "אמנם שיחקנו בלי מורן רוט והוא שחקן מאוד חשוב לנו, אבל אני שמח שידענו להתעלות ולנצח בלעדיו. אנחנו עושים את אותם הדברים מתחילת העונה ולמרות שההתחלה שלנו הייתה לא פשוטה, אני שמח שעכשיו זה מתחבר".

"ידענו בעקבות שני המשחקים האחרונים שלנו נגדם שיש לנו איתם מאץ' אפ טוב", אמר שחקן חודש אפריל והשחקן המצטיין של המשחק, אייק אופייבו. "הם מנצחים קבוצות כי קבוצות מפחדות מהם. אנחנו לא. אני לא חושב כרגע על שום דבר מלבד הגעה אל הפלייאוף".

קלעו לסגנית האלופה: אופייבו 25 נק', יבזורי 14 נק' ו-5 ריב', קולמן 13 נק', 9 ריב' ו-5 אס', גרייבס 12 נק', רוז'ו (9 ריב' ו-5 אס') ו-ט. אריאלי 9 נק' כ"א וצ'וברביץ' 5 נק'. זיו והנינג שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו למשחק עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. רוז'ו עלה ראשון על הלוח עם שתיים, שנמחקו עם שתיים של פארגו לאחר חטיפה. אחרי שתי דקות ללא נקודות יבזורי קלע שלשה, אך סמית' ענה בשלשה על השמירה. אלכסנדר קלע שתיים מהקו לאחר עבירה של צ'וברביץ', אופייבו קלע שתיים בצבע ורנה חסם בהגנה. אופייבו קלע סל ועבירה יפים ואלכסנדר קלע שתיים. שחקן החודש הירוק הראה שהוא לא מתרגש מהמעמד ושם שלשה שקבעה 9-13 לאחר שבע דקות במשחק. אלכסנדר שם נקודה מהקו ו-ט. אריאלי הגיב בשלשה, גם יפתח זיו עלה על הפרקט ונתן לרוז'ו מנוחה. שלשה של וויל גרייבס העלתה את הירוקים ליתרון 9 והורידה את הצהובים לפסק זמן ראשון. הצהובים קלעו שתיים, אבל ט. אריאלי שוב היה שם כדי לקלוע שלשה שהעלתה כבר להפרש 10. הרבע הסתיים בתוצאה 10-25 לירוקים.

רמי הדר עלה לרבע השני עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. האחרון קלע את הנקודות הראשונות שלו ממש בפתיחת הרבע ולאחר נקודות מהקו של הצהובים גם הוסיף נקודת עונשין. גרייבס לקח ריבאונד יפה בהגנה וקלע שתיים ממש על הבאזר. לאחר דקות טובות של הצהובים שצימקו להפרש שמונה רמי הדר לקח פסק זמן. יבזורי חטף כדור ורץ כל הדרך אל הסל, לדנסברג תפר שלשה בצד השני. יבזורי עלה למאזן דו ספרתי אחרי שלשה. אוחיון עלה על הלוח עם שתי קליעות עונשין וקבע 29-37 לירוקים, כשנותרו שלוש דקות במחצית. לנדסברג שוב לקח שלשה פנויה וקלע ומיד הוסיף שתיים שצימקו לשלוש הפרש בלבד, רמי הדר הוריד את הירוקים לפסק זמן נוסף. אלכסנדר קלע נקודה מהקו, קולמן בתגובה תפר שלשה חשובה ועד לסיום הרבע ההפרש נשמר והקבוצות ירדו למחצית בתוצאה 37-41.

הירוקים עלו לרבע השלישי עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. קולמן החל את הרבע עם שתי שלשות רצופות, אלכסנדר הוציא מרוז'ו את השלישית וקלע נקודה מהקו. רוז'ו הלך חזק אל הסל, הוציא עבירה וקלע שתיים מהקו. אלכסנדר שוב קיבל עבירה, הפעם מגרייבס, קלע שתיים ועלה למאזן דו ספרתי אישי. רוז'ו עם סל ועבירה החזיר ליתרון דו-ספרתי, אך הצהובים שוב הלכו אל הקו ולנדסברג קלע שתיים. אופייבו הלך חזק עד הטבעת, אוחיון עשה את אותו הדבר בצד הצהוב. גרייבס לקח את השומר שלו לטיול וקלע בצבע, אך עשה עבירה על לנדסברג בצד השני, שניצל אותה לעוד שתיים קלות וקבע 46-56 לירוקים לאחר חמש דקות במחצית. אופייבו שוב עשה מה שהוא רוצה בצבע ולנדסברג שוב קלע שלשה על גרייבס בצד הצהוב. אופייבו קלע מהקו ואוחיון היה שם שוב כדי לצלוף מחוץ לקשת. הצהובים הוסיפו עוד ארבע רצופות וכמעט קלעו שש, אבל אופייבו עם גג אדיר זרק את לנדסברג ואריאלי ניצל זאת לשלשה נוספת. קולמן קלע שתיים מהקו, אבל שוב לנדסברג תפר שלשה שהורידה לחמש הפרש. יבזורי שם שתיים יפות ואלכסנדר שם מיד שתיים משלו. בהתקפה האחרונה ברבע יבזורי החטיא זריקה משוגעת לשלוש והקבוצות ירדו ביתרון ירוק 61-66.

לרבע המכריע עלו: זיו, ט. אריאלי, יבזורי, גרייבס ואופייבו. הצהובים שוב קלעו מהקו ולנדסברג הוסיף שלשה חמישית עד לשלב זה. רוז'ו שם שתיים ויבזורי הוסיף עוד שתיים משלו. לנדסברג שם שתיים והירוקים הגיבו בנקודות רצופות שהורידו את גודס לפסק זמן בפיגור שש. לנדסברג החמיץ בצורה לא אופיינית וגרייבס העניק עם שתיים מהצד השני. אלכסנדר הלך אל הקו וקלע נקודה, אופייבו המשיך להיות האיש החם עם חדירה מוצלחת. אופייבו שוב הלך אל הסל והצהובים מנעו סל בחסימה לא חוקית שהשופטים אישרו, 69-80 לירוקים, חמש דקות לסיום. יבזורי עשה את הרביעית שלו והצטרף לרוז'ו שכבר היה עם ארבע ומיד לאחר מכן נשרקה לחובתו החמישית והוא יצא מהמשחק ארבע וחצי דקות לסיום. לנדסברג ניצל את העבירה לשתי קליעות עונשין וצימק לתשע הפרש. השופטים שרקו לחובת אופייבו עבירה על אוחיון, שקלע עוד נקודה מהקו. אופייבו המשיך להראות מדוע הוא שחקן החודש ושם סל ועבירה. הירוקים כבר הובילו ב-13, אבל סל ועבירה של סמית' צימקו לעשר הפרש, דקה וחצי לסיום. שלשה נוספת של לנדסברג הורידה את הירוקים לפסק זמן ביתרון שבע, כאשר נותרו 1:13 דקות לסיום. עד לסיום המשחק הירוקים פשוט לא נתנו לקבוצה הצהובה לחזור למשחק וניצחו 78-87 ענק ברוממה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *