הירוקים מנצחים את עירוני נהריה 76-86 ועולים למקום השישי

הירוקים אירחו הערב (ראשון) את עירוני נהריה, למשחק ה-29 של ליגת העל.

המשחק היה צמוד מאוד מהפתיחה, כאשר צ'וברביץ' עלה ראשון על הלוח אבל נהריה היו אלו שעלו ליתרון מוקדם עד ששתי שלשות של הירוקים השוו לאחר חמש דקות. מטח השלשות נמשך וגרייבס עם הראשונה שלו לערב זה קבע 22-25 לסגנית האלופה בסיום הרבע הראשון. הסגולים רצו בפתיחת הרבע השני והעבירו את היתרון אליהם, רמי הדר הזעיק פסק זמן, ממנו הירוקים חזרו טוב יותר, כאשר רוז'ו עם שתיים ושלשה של רוט לאחר הגנה טובה של יפתח זיו החזירו את היתרון לירוקים. בסיום הרבע ליונס קלע שלשה ממש על הבאזר והקבוצות ירדו להפסקה ביתרון 44-45 של נהריה.

הירוקים עלו חדים יותר ברבע השלישי ועצבים של נהריה הובילו לטכנית של ליונס. למרות שהירוקים שיחקו טוב יותר, הסגולים הצליחו להשוות, אך אלי-אופ של צ'וברביץ' החזיר את היתרון למכבי. נהריה כבר הובילו לאחר בלתי ספורטיבית של רוז'ו, אבל אופייבו עם שתיים וגרייבס עם שלשה קבעו 60-65 בסיום הרבע השלישי. ברבע המכריע הסגולים ניסו כל פעם לחזור למשחק ולהשוות ומהצד השני המארחים לא הצליחו לברוח. בסופו של דבר, הקפטן הירוק דגן יבזורי היה זה שנתן את הטון במאני טיים והירוקים הצליחו לנצח 78-86 ולהתברג במקום השישי, לאחר שאשדוד ניצחו את הרצליה.

"נהריה אחת הקבוצות המאומנות בליגה ולא פשוט לשחק מולה", אמר מאמן הקבוצה רמי הדר. "החטאנו המון סלים קלים ולא הצלחנו לברוח, אבל אני שמח שניצחנו. ביום חמישי משחק מאוד חשוב שאנחנו חייבים לנצח וגם אם ננצח לא בטוח שזה יספיק לנו לפלייאוף".

"לא הגענו למשחק כמו שרצינו, אבל אני שמח שבמחצית השנייה התעוררנו", הוסיף הרכז מורן רוט. "היה לנו משחק קשה ולא הצגנו את הכדורסל הכי יפה, אבל ככה זה משחקים גורליים כמו זה. אשדוד זו חתיכת קבוצה ויהיה לנו קשה בשבוע הבא".

קלעו למכבי: אופייבו עם שיא עונה של 27 נק', 8 ריב' ו-5 אס', רוט 14 נק' ו-8 אס', יבזורי וגרייבס (6 ריב') 11 נק' כ"א, צ'וברביץ' 10 נק' ו-5 ריב' רוז'ו נק' ו-12 ריב', קולמן וזיו עם 3 נק' כ"א. הנינג ו-ט. אריאלי שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. האחרון עלה ראשון על הלוח עם שתיים בצבע, נהריה הגיבו בנקודות רצופות, אך שלשה של אופייבו עצרה את האורחים. לאחר מכן שלשה של רוז'ו השוותה את התוצאה ל-10-10 לאחר חמש דקות משחק. הירוקים הוסיפו עוד שתי שלשות, הפעם של אופייבו רוט ועלו ליתרון שש. צ'וברביץ' הלך אל הקו ואמנם קלע רק את הראשונה, אבל אופייבו היה במקום לשים שתיים מריבאונד התקפה. וויליאמסון עם שתיים מהקו עצר ריצה משמעותית של הירוקים וליונס הוסיף שלשה שצימקה ליתרון ארבע למכבי. אופייבו הוסיף עוד שתיים מתחת לסל, נהריה הגיבו בסל ועבירה. רובינסון הוציא מיבזורי את השנייה שלו וקלע שתיים מהקו. הסגולים הוסיפו עוד שתיים מהקו, אבל גרייבס עם שלשה החזיר ליתרון ארבע. עבירה של ט. אריאלי 5 שניות לסוף הרבע שלחה את שולמן אל הקו שקלע נקודה ובהתקפה האחרונה הירוקים לא ייצרו נקודות והרבע נגמר ביתרון 22-25 לסגנית האלופה.

מכבי עלתה לרבע השני עם: ט. אריאלי, קולמן, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. נהריה עם ארבע נקודות רצופות העבירו את היתרון אליהם ורמי הדר הזעיק פסק זמן ראשון. רוז'ו עצר את הריצה בסגול עם שתיים ויפתח זיו הצעיר עלה לשחק וחטף כדור מיד לאחר מכן ורוט הוסיף שלשה אחרי אסיסט של אופייבו. האחרון הוסיף עוד שתיים יפות בצבע ושוב החזיר את היתרון לשש הפרש. נהריה הגיבו בשתיים, אבל זיו עם שלשה העלה לשבע הפרש. נהריה טיילו אל הטבעת, אבל שוב אופייבו היה שם, הפעם עם שלשה. רובינסון עם שלשה ועוד נקודה מהקו לאחר שתיים וויליאמסון הורידו לשתיים הפרש. האחרון הוסיף עוד דאנק על ההגנה החיפאית והשווה ל-38-38 כאשר נותרו שלוש דקות ברבע. רוט עם הטעיה יפה הלך עד הטבעת וצ'וברביץ' שם עוד שתיים לאחר אסיסט של רוז'ו. האורחים שוב קלעו שתיים מהקו (11/15 עד לשלב זה) ורובינסון עם שתיים ועוד נקודת בונוס מהקו השווה את התוצאה. יבזורי עם נקודות ראשונות שם שתיים לאחר אסיסט של צ'וברביץ', ליונס עם שלשה על הבאזר של המחצית קבע יתרון דווקא לנהריה 44-45.

לרבע השלישי עלו: רוט, יבזורי, רוז'ו אופייבו וצ'וברביץ'. שתי הקבוצות התקשו למצוא את הטבעת בפתיחת הרבע עד שצ'וברביץ' עם נקודה מהקו השווה. רוז'ו קלע שתיים והריץ את אופייבו לדאנק שהחזירו את הירוקים ליתרון ארבע. האורחים הגיבו בסל ועבירה של וויליאמסון שצימקו לנקודה. ליונס זרק לשופטים הערה, קיבל טכנית וירד אל הספסל, רוט קלע נקודה מהקו ויבזורי הוסיף עוד שתיים במתפרצת לאחר חטיפה של צ'וברביץ' והמשיך מומנטום אישי עם שלשה ראשונה לערב ששלחה את רועי חגאי לפסק זמן. רובינסון תיקן החטאה של הובר ושולמן הוסיף עוד שלשה שצימקה לשתיים בלבד. הסגולים כבר השוו, אבל צ'וברביץ' עם אלי-אופ יפה החזיר את היתרון לירוקים. רוז'ו עשה בלתי ספורטיבית על שולמן שקלע שתיים ועלה למאזן דו-ספרתי. שלשה של נהריה החזיר את היתרון אליהם. אופייבו שם שתיים ואופייבו הוסיף שלשה גרייבס גם הוסיף אחת וקבע 60-65 לירוקים בסיום הרבע השלישי.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: רוט, קולמן, גרייבס, אופייבו וצ'וברביץ'. נהריה פתחו טוב יותר, רוט קלע שלשה לאחר שתי דקות בצורת. נהריה קלעו שתיים ואופייבו הלך אל הקו לאחר עבירה וקלע שתיים. סל ועבירה של הובר צימקו לשלוש הפרש בלבד. קולמן קלע שלשה חשובה, ליונס הגיב בשתיים מחצי מרחק. גרייבס המשיך את מטח השלשות בירוק והעלה לשבע הפרש שנהריה צימקו לאחר שלוש רצופות מהקו. גרייבס הוסיף שתיים מחצי מרחק ועלה למאזן דו-ספרתי ורוט הוסיף שתיים במתפרצת לאחר חטיפה של יבזורי. רועי חגאי הזעיק פסק זמן, אבל דווקא יבזורי חזר ממנו חד עם סל מחצי מרחק שהעלה ליתרון עשר לירוקים כשנותרו פחות משתי דקות לשחק. שתיים בצבע של נהריה נענו שוב על ידי הקפטן הירוק. שולמן קלע שתיים במתפרצת, רנה עם שתיים למעשה סגר סיפור והמשחק הסתיים בניצחון ירוק חשוב, 78-86.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *