הירוקים מביסים 66-97 את הפועל אילת במשחק חוץ

הירוקים התארחו הערב באולמה הביתי של הפועל אילת במסגרת המחזור ה-28 של ליגת העל.

סגנית האלופה פתחה מבערים ממש מהפתיחה ולא הסתכלה לאחור. אופייבו, צ'וברביץ' ורוז'ו היו הראשונים להיכנס לעניינים, כאשר המקומיים קלעו שתי נקודות בלבד לעומת 13 של הירוקים לאחר חמש דקות. הרבע הסתיים ביתרון 10-22 של מכבי. אם הרבע הראשון היה טוב, הרבע השני כבר היה מעולה, כאשר הירוקים לא החטיאו וסגרו את אילת בהגנה בצורה כמעט מושלמת, עד למחצית המקומיים קצת התעוררו והירוקים ירדו להפסקה ביתרון 22-54 מרשים.

המחצית השנייה כולה הייתה לפרוטוקול בלבד, כאשר ברבע השלישי אילת הצליחו קצת לרוץ, אך כל פעם הירוקים עצרו אותם מחדש, בעזרת שלשות של אופייבו, רוט וגרייבס. הרוחות קצת התלהטו כאשר נשרקו טכניות לשני הצדדים, אבל גם בסיום הרבע השלישי נשמר היתרון המבטיח של הירוקים עם 44-75. ברבע האחרון שתי הקבוצות בעיקר העבירו את הזמן, כאשר גם יפתח זיו הצעיר קיבל דקות ותרם שלשה. בסיום הירוקים מביסים 66-97 את הפועל אילת בניצחון חוץ חשוב.

קלעו למכבי: אופייבו 21 נק' (7 אס'), רוט (6 אס') וגרייבס (6 ריב') 15 נק' כ"א, רוז'ו 11 נק' (9 ריב', 6 אס' ו-3 חט'), קולמן (5 אס') והנינג 9 נק' כ"א, ט. אריאלי  7 נק', צ'וברביץ' 4 נק', יבזורי וזיו 3 נק' כ"א.

"אנחנו קבוצה עם הרבה אנרגיות, גם בימים פחות טובים של כדורסל שמרנו על זה", אמר המאמן רמי הדר. "מורן רוט שיחק טוב כמו שחקן מנוסה".

"הבנו את משמעות המשחק לאחר ההפסד להרצליה", אמר רוט. "הפתיחה הטובה נתנה לנו ביטחון להמשך המשחק. אני אישית מרגיש מעולה, הביטחון שלי חזק ואני מקווה להמשיך ככה עד לסיום העונה. אנחנו לא יציבים מספיק ויציבות זה שם המשחק".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמיישיה עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. המשחק החל מאוד מפוזר בשני הצדדים, כאשר אלכס צ'וברביץ' קולע שתי נקודות ראשונות לטובת הירוקים ורנה רוז'ו הוסיף ארבע רצופות. לאחר כשלוש דקות אילת עם שתיים עלו לראשונה על הלוח וצ'וברביץ' עם שתיים מהקו החזיר ליתרון שש ושלשה של אופייבו העלתה לתשע. לאחר שתיים נוספות של מכבי, שיבק הזעיק פסק זמן במצב של 2-13 לאחר חמש דקות. יוטר שם שתיים, אבל הירוקים הגיבו בעוד שתי שלשות של אופייבו ורוט, בדרך להפרש 13. נקודה מהקו של אילת נענתה בסל ועבירה של אופייבו. עד לסיום הרבע אילת הצליחה לרוץ ולצמק עד ל-10-22.

לרבע השני עלתה מכבי בחמישייה עם: רוט, קולמן, רוז'ו, הנינג ואופייבו. המארחים פתחו טוב את הרבע עם שתי נקודות מהירות ועוד שתיים מהקו של וואיט. אילת נראו מפוזרים והירוקים ניצלו את זה למטווח של שלוש שלשות רצופות של רוט, יבזורי וגרייבס ובתוצאה 16-33 למכבי, שיבק הזעיק טיים אאוט נוסף. הירוקים המשיכו להיות פשוט מצוינים, כאשר הזרים של הקבוצה בתצוגת תכלית העלו את ההפרש למעל 20 נקודות. המטווח נמשך בעיקר בעזרת אופייבו, רוט וגרייבס. ממש בסיום הרבע השני, השופטים העניקו עבירה טכנית דו צדדית, לאחר שבלתי ספורטיבית של קולמן הלהיטה את הרוחות. הקבוצות ירדו למחצית כשהירוקים מובילים 22-54.

למחצית השנייה סגנית האלופה עלתה עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. אילת עלו ראשונים על הלוח עם שתיים והירוקים השיבו בשתיים משלהם. שלשה של ניסים העירה את המקומיים, אבל עוד שתיים של אופייבו הרגיעו את הירוקים ששמרו על הפרש 28. ריצת 0-8 של אילת המשיכה לנגוס בהפרש ורמי הדר לקח פסק זמן ראשון. שתיים של גרייבס ושלשה של רוט עצרו את הריצה בכחול. שתי הקבוצות היו נרפות מאוד בהגנה ושלשות יחד עם סלים קלים נקלעו מכל צד. ליי-אפ של טמיר אריאלי קבע את תוצאת הרבע השלישי, 44-75 למכבי.

לרבע האחרון עלו: ט. אריאלי, קולמן, רוז'ו, הנינג וצ'וברביץ'. אילת עם נקודה מהקו עלתה ראשונה על הלוח, אבל גם הירוקים קלעו שתיים. המשחק נכנס לגארבג' טיים ארוך, כאשר שלשה של אריאלי מצד אחד וסל ועבירה של שמחון מהצד השני קבעו יתרון 33. גם יפתח זיו נכנס לחגיגה עם שלשה והמשחק הסתיים בניצחון אדיר בירוק 66-97.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *