קבוצת הנוער מפסידה 74-76 למכבי ראשון לציון בתום מותחן אדיר בקריית אתא

קבוצת הנוער של מכבי חיפה הפסידה הערב (רביעי) 74-76 למכבי ראשון לציון בתום משחק צמוד בקריית אתא. המשחק היה צמוד לכל אורכו, אבל שתי נקודות של המצטיין של ראשון, חכמון, קבעו את תוצאת המשחק בשניות הסיום והשאירו את הירוקים עם המקום השני בלבד.

קלעו למכבי: קופברברג 23 נק' (11 ריב'), קמרי (7 ריב'), אביטל ושריד (5 ריב') 11 נק' כל אחד, ארצי 10 נק' (6 ריב'), גרינשטיין 6 נק' (5 אס') וגור 2 נק'. רוור, וויסבך וכהן שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו לגמר עם: גור, שריד, גרינשטיין, קמרי וארצי. קמרי קלע ארבע רצופות לאחר שתיים של הכתומים. לשלשה של ראשון נתנאל ארצי ענה בנקודה מהקו ועוד שתיים מחצי מרחק. נקודה מהקו של ראשון קבעה יתרון כתום, אך שלשה של שריד קבעה 12-12 לאחר שש דקות משחק. ראשון דייקו יותר והחזירו אליהם את היתרון, אך הגנה מצוינת של מכבי ביחד עם אלי-אופ אדיר של קופרברג השוו את התוצאה. עד לסיום הרבע ראשון קלעו ארבע רצופות וקבעו יתרון  18-22.

לרבע השני עלתה החמישייה: שריד, קמרי, גור, גרינשטיין וקופרברג. שתי נקודות של גול מראשון לאחר חטיפה, נענו בשתיים יפות של גרינשטיין. חכמון העניש עם סל ועבירה וראשון הוסיפו עוד שתיים בדרך ליתרון שיא של תשע נקודות. דניאל קופרברג עם שליטה בצבע קלע סל מריבאונד התקפה וגם גרינשטיין הוסיף שתיים יפות בצבע. שריד חדר אל הסל ושם שתיים יפות, אך ראשון הענישה עם שלשה יפה ממש על הבאזר ושמרה על יתרון 26-32, חמש וחצי דקות להפסקת המחצית. קמרי החטיא שלשה, אבל קופרברג המשיך לשלוט מתחת לסלים עם שתיים מריבאונד התקפה. ראשון היו מדויקים יותר בהתקפה ושמרו על יתרון שש שהוריד את השחקנים בירוק לפסק זמן. ארצי קלע שתיים בחדירה מוצלחת אל הסל ולאחר מכן הוסיף שתיים מהקו. שלשה מוצלחת של אופק אביטל הפכה את היוצרות והעניקה יתרון נקודה לירוקים, כשתי דקות לפני המחצית. נקודה מהקו של ראשון השוותה את התוצאה. עד לסיום הרבע נרשמה קליעת עונשין של ארצי, שגם שלח את קופרברג למתפרצת מוצלחת. הרבע נסגר עם חדירה אדירה אל הסל של שריד שקבע את תוצאת המחצית, יתרון 37-42 לירוקים.

למחצית השנייה של הגמר עלתה החמישייה: שריד, רוור, אביטל, ארצי וקופרברג. לוי מראשון עלה ראשון על הלוח עם שתיים, ארצי מיד הגיב בשתיים משלו ועלה למאזן דו ספריתי אישי. שתיים של השחקן הגבוה ביורת על המגרש, נקרשביץ, נענו בשלשה של שריד. לאחר נקודות של קופרברג, לוי מראשון קלע שלשה והמשחק נכנס להילוך גבוה, כאשר לאחר שלוש דקות בלבד במחצית השנייה התוצאה עמדה על 48-48. ראשון היו מדוייקים יותר ושבע רצופות שלהם שלחו את הירוקים לפסק זמן. אביטל חזר מהטיים אאוט עם שלשה וקופרברג הוסיף עוד שתיים ומחק את היתרון בכתום. ראשון היו חדים יותר ועלו ליתרון שלוש, אך שוב קופרברג עם שליטה מוחלטת בצבע שם שתיים והוציא גם עבירה והשווה את התוצאה מהקו. קמרי הלך אל הסל ושם שתיים, אבל ראשון לא נתנו לברוח והשוו שוב. שתי הקבוצות לא דייקו עד לסיום הרבע שנגמר בתוצאה 60-60.

לרבע המכריע של הגמר עלו: שריד, אביטל, קמרי, גרינשטיין וארצי. גול קלע את הנקודות הראשונות ברבע והחזיר את ראשון ליתרון ולאחר דקה ללא נקודות, חכמון קלע נקודה מהקו, אביטל קלע גם הוא נקודה משלו. קופרברג המשיך ליהנות מיתרון גובה בהתקפה ושם עוד שתיים, אזולאי ענה בשתיים משלו וכמעט הגדיל לארבע, אבל חטף גג אדיר מקמרי ששלח את הירוקים למתפרצת מוצלחת, 65-65 כאשר נותרו חמש דקות לגמר. קמרי המשיך להיות האיש החם ותפר שלשה גדולה, אבל גם לוי הראה שהוא יודע לצלוף עם שלשה משלו. בשלב זה המשחק נעצר בגלל פציעות של חכמון וקופרברג שמתחו שרירים וירדו לקבל טיפול מחוץ למגרש. נקודות משני הצדדים השוו את המשחק פעם נוספת, כאשר נותרו שתי דקות על השעון. נקרשביץ עם שתיים בצבע לאחר אסיסט יפה של חכמון והירוקים הזעיקו פסק זמן. איבוד כדור של חיפה שלח את ראשון להתקפה חשובה, כאשר נותרו 49.2 שניות למשחק, אך לא הצליחו לייצר נקודות. ארצי נתן אסיסט יפה לקופרברג שקלע שתיים קריטיות והשווה את התוצאה, 13.2 שניות לסוף. ראשון יצאו להתקפה חשובה ושתי נקודות גדולות של חכמון על השמירה קבעו יתרון שתיים והירוקים ירדו לפסק זמן, 2.4 שניות לסוף. קופרברג הלך אל הסל ולא הצליח לקלוע, ראשון זוכה בגביע עם ניצחון 74-76 לאחר משחק מותח בקריית אתא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *