הירוקים חוזרים לנצח עם 81-101 גדול על נהריה

הירוקים אירחו הערב את עירוני נהריה, לעיני 1400 צופים, למשחק במסגרת הסיבוב ה-22 של ליגת ווינר. לאחר סיום המחזור, יקבע לוח המשחקים של הסיבוב השלישי (סיבוב משחקים מלא בן 11 מחזורים).

המשחק החל טוב בצד הירוק ממש מהרגע הראשון, רוט, גרייבס ובעיקר רוז'ו ניצחו על ההתקפה וסגרו רבע התקפי נדיר מבחינת הירוקים של 33 נק' לעומת 18 של נהריה. המגמה המשיכה ברבע השני, כאשר נהריה עם הרבה נחישות הצליחה לנגוס ביתרון, אך מכבי הייתה שם כל פעם כדי לשמור אותו על דו-ספרתי, כאשר השלישייה: רוט, גרייבס ורוז'ו המשיכו להיות חמים ובמחצית זה היה 38-53 ירוק.

במחצית השנייה אופייבו התחיל לחמם מנועים ודקות טובות שלו שמרו על יתרון ירוק, למרות דקות טובות מאוד של הסגולים שכבר צימקו לתשע. אז הגיע למשחק גם הקפטן, דגן יבזורי עם שלשה חשובה, כאשר גרייבס, רוז'ו וגם צ'וברביץ' קבעו את תוצאת הרבע, 68-82. גם ברבע הרביעי, בכל פעם שהיה נדמה שנהריה מסוגלת לחזור למשחק, השחקנים של רמי הדר מנעו זאת מהם, כאשר לקראת הסיום ההפרש כבר צמח ל-20 נקודות ועל המגרש היה ניתן לראות חמישייה ישראלית של בר-אבן, האחים אריאלי, זיו ושוטבין בדקה האחרונה. בסיום המשחק הירוקים אף חצו את רף ה-100 נקודות לראשונה העונה וניצחו 81-101 גדול בהיכל הספורט רוממה. חמישה שחקנים קלעו בדאבל פיגרס ואופייבו וגרייבס תרמו דאבל-דאבל.

רמי הדר אמר בסיום המשחק: "באנו היום יותר משוחררים, יש פה שחקנים עם הרבה אישיות. עברנו תקופה לא פשוטה אחרי ההפסד בחצי הגמר והשחקנים ידעו שזה משחק העונה שלנו. אני מקווה שמפה נתחיל לטפס חזרה".

קלעו למכבי בזן חיפה: רוז'ו 26 נק' (7 ריב' ו-3 חט'), אופייבו 19 נק' (10 ריב' ו-4 חט'), גרייבס (17 נק' ו-13 ריב'), רוט 14 נק' (7 אס'), יבזורי 12 נק', צ'וברביץ' 6 נק' (5 ריב'), קולמן (5 נק' ו-5 אס') ושוטבין 2 נק' (3 ריב'). ט. אריאלי, ל. אריאלי, בר-אבן וזיו שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

פתחו את המשחק: רוט, קולמן, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. נהריה עלו ראשונים על הלוח לאחר שלקחו את הטיפ-אוף, אופייבו ענה בנקודה מהקו. רובינסון קלע שלשה ראשונה לערב ורנה בצד הירוק נתן סל שדה ראשון. שלשה של מורן רוט לאחר נקודות בשני הצדדים העלו את הירוקים ליתרון שתיים, אבל לאוסן ענה בשלשה מהירה משלו. נהריה המשיכה לצלוף לשלוש, אבל גרייבס עם חמש ורנה עם ליי-אפ החזירו את מכבי ליתרון שלוש ושתי שלשות של רוז'ו וקולמן קבעו יתרון תשע לירוקים ונהריה ירדו לפסק זמן ראשון. הירוקים המשיכו ללחוץ על הגז ועד לסיום הרבע לא הרפו וירדו ביתרון 18-33.

לרבע השני עלו: ט. אריאלי, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ושוטבין. גרייבס פתח את הרבע עם שתיים מהקו, אך נהריה התעוררו והצליחו לחבר מספר התקפות טובות, כאשר שש דקות למחצית הירוקים הובילו 26-37 וירדו לפסק זמן. אופייבו חזר מהטיים אאוט והלך אל הקו (קלע שתיים), ליונס ענה עם שלשה ונקודה מהקו וצימק להפרש חד ספרתי. רוז'ו הוציא עבירה והוסיף עוד שתיים מהקו ולאחר החטאה של רותבארט' הספסל של נהריה קיבל טכנית, אך הירוקים לא ניצלו זאת להגדלת הפער. לאחר עוד החטאה של הסנטר בסגול, קולמן הריץ את רוז'ו לסל ועבירה (החטיא את הבונוס). וויל גרייבס המשיך להיות חם וקלע שתיים מריבאונד התקפה שהעלו ל-30-45, כאשר נותרו שלוש דקות עד למחצית. נהריה שוב ירדו לטיים אאוט וחזרו עם איבוד כדור, שמורן רוט ניצל לחדירה יפה אל הסל. בצד השני עבירה שלו שלחה את וויליאמסון אל הקו, לאחר שקלע שתיים. עד לסיום הרבע נשמרה המגמה ולאחר בלתי ספורטיבית של אופייבו (נהריה קלעה נקודה מהקו) נקבעה תוצאת המחצית 38-53.

למחצית השנייה עלתה החמישייה: רוט, קולמן, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. האורחים קלעו חמש רצופות, אופייבו ענה עם שלשה על הבאזר ורוט הוסיף עוד אחת מיד לאחר מכן. רותבארט קלע את השישית שלו וגם סחט עבירה מאופייבו והשלים מהלך של שלוש נקודות. אופייבו עם עוד שתיים המשיך דקות טובות שלו, ליונס ענה בשתיים יפות בחדירה, אופייבו היה שם שוב כדי לתת שתיים מהקו. נהריה עם חמש רצופות, כולל עוד סל ועבירה של רותבארט' הורידו את ההפרש לתשע בלבד, לאחר ארבע וחצי דקות במחצית. המשחק התחמם ונשרקו טכניות לחובת שני הצדדים, רוז'ו עם שתי נקודות מהקו הגדיל את מאזנו כבר ל-20 ויבזורי הגיע למשחק עם שלשה ראשונה. לאחר עוד מתפרצת של הירוקים רוט הוציא בלתי ספורטיבית משולמן וקלע שתיים מהקו. ליונס עם שלשה נוספת צימק ל 57-70, כאשר נותרו ארבע דקות ברבע. רובינסון עם שלשה צימק שוב את ההפרש ל-12, לאחר שיבזורי קלע שתיים בפלואטר. עבירת תוקף של צ'וברביץ'. יבזורי שם עוד שתיים בתגובה לשתיים בסגול. שתיים נוספות של האורחים מהקו הורידו להפרש 10 בלבד. צ'וברביץ' לא נתן לנהריה לברוח ושם דאנק ועבירה (החטיא את הבונוס). גרייבס שם עוד שתיים והוריד את נהריה לטיים אאוט בפיגור 14. חטיפה של קולמן שלחה את רוז'ו כל הדרך אל הסל. צ'וברביץ' הוסיף לחגיגה עוד שתיים מהקו. עד לסיום הרבע נהריה עם שלשה קבעה את תוצאת הרבע 68-82.

הירוקים עלו לרבע המכריע עם: רוט, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. האחרון קיבל את החמישית שלו מיד עם פתיחת הרבע ורותבארט' ניצל זאת לשתיים מהקו, כאשר וויליאמסון הוסיף עוד שתי עונשין וצימק ל-10 בלבד. אופייבו עם חמש רצופות וגרייבס עם שתיים העלו להפרש 15, כאשר נותרו ארבע וחצי דקות לסוף. יבזורי עם שלשה קבע 74-92, כאשר נותרו פחות מחמש דקות לסיום. יבזורי עם עוד שתיים ענה לשתיים של ליונס ורוז'ו סחט בלתי ספורטיבית וקלע עוד שתיים מהקו. גרייבס עם נקודת עונשין נענה בצד השני. הירוקים עברו לשחק בעיקר עם הישראלים, כאשר בר-אבן, ט. אריאלי, זיו ושוטבין שיחקו על הפרקט עם אופייבו ששתיים שלו מהקו קבעו את תוצאת המשחק 81-101 גדול לירוקים בהיכל הספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *