הירוקים נכנעו להפועל אילת בבית ורשמו הפסד חמישי ברציפות

מכבי בזן חיפה אירחה הערב (חמישי) את הפועל אילת למשחק במסגרת המחזור ה-20 של ליגת ווינר. טרם המשחק נערך טקס לזכרו של שחקן העבר של המועדון, איתי פייגלין ז"ל, שהלך לעולמו בטרם עת.

המשחק החל טוב מאוד מצידם של האורחים, כאשר אפיק ניסים היה מעולה מהרגע הראשון ומולו עמדו אופייבו וקולמן בירוק. הירוקים לא דייקו ועד לסיום הרבע אילת לא ריחמה וירדה ביתרון 20-29. ברבע השני מכבי העלתה הילוך ונגסה ביתרון של אילת, כאשר אופייבו כבר עלה למאזן נקודות דו ספרתי וחנן קולמן המשיך להיות דומיננטי. אלכס צ'וברביץ' נכנס גם הוא למשחק והרבע הסתיים במהפך של הירוקים, 43-46.

אילת עלתה למחצית השנייה חדה ומיד צימקה את היתרון ולאחר חמש דקות הלוח הראה 51-51. מפה העניינים התדרדרו במהירות, כאשר מכבי לא מוצאת את הטבעת ואילת הלכו אל הקו וקלעו באחוזים יפים וחזרו להוביל בהפרש תשע, 53-62. הרבע האחרון החל חזק מאוד מצד אילת שלמעשה סגרה את הסיפור מאוד מהר. וויל גרייבס התעורר לקראת הסיום וקלע שלוש שלשות מהירות, אך זה לא עזר והירוקים עם הפסד חמישי ברציפות, 74-87.

"אין תירוצים. אנחנו בתקופה לא טובה", אמר מאמן הקבוצה רמי הדר. "אני חושב שגם המשחק מול הרצליה וגם המשחק הזה קשורים לחצי גמר ואנחנו צריכים להתאושש במהרה".

חנן קולמן שהיה טוב הערב הוסיף: "ההגנה שלנו לא עבדה כמו שצריך. אנחנו חייבים לחזור ליסודות ההגנה שרמי לימד אותנו ושעבדו לנו בעבר. אני חושב שכולם התאמצו, אבל זה פשוט לא הצליח".

קלעו למכבי: אופייבו 21 נק', קולמן 17 נק' (6 אס'), גרייבס 13 נק', צ'וברביץ' 8 נק', יבזורי (6 אס' ו-5 חט'), רוז'ו (12 ריב') ורוט 4 נק' כ"א, ט. אריאלי 3 נק'. בר-אבן ושוטבין שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו למשחק עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. אפיק ניסים הגיע ראשון למשחק עם סל מחצי מרחק, קולמן הגיב בחדירה יפה. יוטר קלע שתיים ראשונות, לאחר מכן חטיפה של אופייבו שלחה את קולמן לשלשה במתפרצת. נקודות בשני הצדדים כולל שלשה של אילת קבעו יתרון שתי נקודות לאורחים. ניסים המשיך להיות האיש הלוהט של אילת כאשר שתיים שלו העלו את מאזנו ל-9 נקודות לאחר חמש דקות בלבד, שלשה של קולמן השוותה את התוצאה. לאחר דקות לא טובות של מכבי שלשה של ניסים העלתה ליתרון תשע, ארבע רצופות של אופייבו ובלתי ספורטיבית על רוז'ו (קלע נקודה מהקו) צימקו לארבע הפרש. גרייבס עשה את השלישית שלו וירד אל הספסל, כאשר אנטון שוטבין עלה במקומו. הירוקים לא דייקו ועד לסיום הרבע אילת לא ריחמה והרבע נגמר בתוצאה 20-29.

לרבע השני עלתה החמישייה: רוט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. האחרון קלע נקודות ראשונות עם טיפ אוף יפה, אילת הגיבו בארבע רצופות, כאשר אופייבו עם שתיים בצבע העלה את מאזנו לדו-ספרתי. אחרי שהוסיף עוד שתי נקודות מהקו עשה את העבירה בצד השני ששלחה את אוסברי אל הקו לאחר שגם קלע שתיים וקבע יתרון עשר לאילת. רוט עם נקודות ראשונות צימק, אופייבו עם נקודה נוספת מהקו המשיך להיות הדומיננטי על הפרקט וקולמן עם שלשה נוספת ושתי נקודות של רוט במתפרצת צימקו ל-34-38 כאשר נותרו ארבע וחצי דקות למחצית. ט. אריאלי עלה וקלע שתיים לאחר חטיפה של קולמן שתפר לאחר מכן שלשה נוספת צימקו כבר לנקודה לאילת וטמיר אריאלי עם נקודה מהקו השווה. שתיים של צ'וברביץ' העלו את הירוקים ליתרון, אך שלשה של שמחון עצרה את החגיגה. דאנק של צ'וברביץ' ועוד שתיים שלו מחצי מרחק העלו את הירוקים ליתרון שלוש, דקה למחצית. עד לסוף המחצית הירוקים היו טובים יותר וירדו להפסקה ביתרון 43-46.

לרבע השלישי עלו: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. אילת פתחו את הרבע עם שתיים מהקו, אופייבו המשיך להיות נהדר עם שלשה. יוטר שם שתיים על השמירה ושתיים של ניסים מחצי מרחק השוו את התוצאה. שתיים של אופייבו מהקו החזירו את היתרון לסגנית האלופה, אך שתיים של פאלמר מהקו קבעו 51-51 לאחר חמש דקות במחצית. שתי נקודות של יוטר ושתיים של פאלמר העבירו היתרון לאורחים. אילת המשיכו לקלוע רק מהקו, לאחר שהעבירה השלישית של אופייבו שלחה את יוטר אל הקו שקלע עוד נקודה והגדיל להפרש שבע. אוסברי הוסיף עוד נקודה מהקו ואופייבו עם סל ועבירה עצר את הריצה של הדרומיים והוריד להפרש שש (החטיא את הבונוס). עד לסיום הרבע שלשה של ניסים קבעה 53-62 לאילת.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: רוט, יבזורי, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. שתי נקודות של יבזורי פתחו את הרבע ולאחר נקודה מהקו של אילת, רוז'ו תפר שלשה חשובה, אך זו נענתה בחמש רצופות של אילת שהורידו את הדר לפסק זמן שממנו חזרו האילתים עם שלשה נוספת שקבעה יתרון של 13 נקודות, כאשר נותרו שש דקות לסיום. הירוקים המשיכו לשחק רע ונקודות של גרייבס צימקו להפרש 16, כאשר נותרו שלוש וחצי דקות לסוף. שלשה של פאלמר נענתה בשלשה של גרייבס. כדיר שם שתיים וקולמן ענה בסל ועבירה שצימקו ל-15. שלשה נוספת של גרייבס הורידה את ההפרש, אבל וויאט דאג להרגיע את אילת עם שתיים. גרייבס תפר שלשה נוספת, אבל זה כבר היה מאוחר מדי ועד לסיום אילת הורידה את השעון וניצחה 74-87.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *