מכבי בזן חיפה מפסידה 72-87 לבני הרצליה

הערב (שני), התארחה מכבי בזן חיפה אצל בני הרצליה, במסגרת משחק שהוקדם מהמחזור ה-21.

המשחק החל טוב יותר בצד הירוק, כאשר דגן יבזורי היה דומיננטי מהפתיחה וצ'וברביץ' גם הוא החל טוב עד שירד לספסל לאחר שעשה עבירה שנייה. סלבי וג'ונסון אצל המקומיים היו חדים גם הם והרבע הסתיים בתוצאה 17-20 למכבי. ברבע השני הרצליה שטפה את המגרש ומכבי בקושי הצליחה לקלוע, רבע של 7-26 בראשותו של רייט (סיים עם 20 נק' את המשחק) הוריד את הקבוצות למחצית בתוצאה 27-43.

ברבע השלישי היה נראה שהירוקים מתחילים להתעורר, בעיקר בעזרת דגן יבזורי, רוז'ו ואופייבו, אך בכל פעם שהם התקרבו הרצליה לא נתנה, כאשר זליקוביץ' היה דומיננטי מאוד וקלע מכל מצב. טמיר אריאלי שעלה לקבל דקות קלע שלשה על הבאזר וקבע את תוצאת הרבע, 52-64. ברבע הרביעי הירוקים רצו יפה מאוד והורידו כבר להפרש שלוש, כאשר יבזורי וגרייבס נכנסו לעניינים, אבל הרצליה פשוט לא נתנה והמשחק הסתיים בהפסד חוץ 72-87.

רמי הדר אמר לאחר המשחק: "שיחקנו נגד קבוצה טובה ומוכשרת. היה לנו קשה מנטלית להתמודד עם הריצות במשחק ומשהו לא עבד כמו שצריך. יכול להיות שיש לזה קשר לחצי הגמר, אבל לא בהכרח. יש גם ימים כאלה".

קלעו למכבי בזן חיפה: יבזורי 21 נק' (4 ריב' ו-4 אס'), אופייבו 13 נק' (11 ריב'), רוז'ו 11 נק' (6 ריב' ו-4 חט'), גרייבס 10 נק', צ'וברביץ' 9 נק' (5 ריב'), קולמן 5 נק' וטמיר אריאלי 3 נק'. מורן רוט שיחק ולא קלע ( 4 אס').

מהלך המשחק

הירוקים עלו עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. המארחים פתחו את המשחק עם ארבע נקודות רצופות, כאשר צ'וברביץ' עם שתיים לאחר אסיסט של יבזורי עשה את הספתח בירוק. הלבנים שמו נקודה שנענתה בעוד שתיים של צ'וברביץ', שגם עשה תוקף ואת השנייה שלו וירד אל הספסל. קולמן קלע שתיים מהקו והשווה ל-6-6 לאחר חמש דקות. הרצליה עם נקודה מהקו נענו בשלשה של יבזורי, שתיים של רוז'ו ועוד שלשה של יבזורי שהעלו ליתרון שבע נקודות ומיקי גורקה הוריד את חניכיו לטיים אאוט. ג'ונסון שהיה מעולה במשחק ברוממה בסיבוב הקודם שם שתיים בצבע. סלבי עם דאנק הוביל ריצה של הכחולים שנעצרה בשלשה נוספת של הקפטן הירוק שהחזיר להפרש חמש. דקות טובות של הרצליה קבעו את תוצאת הרבע 17-20.

לרבע השני עלו: רוט, קולמן, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. סלבי פתח את הרבע עם שתיים ולאחר מכן הרצליה הוסיפה שלשה שהעבירה את היתרון לצד שלהם. רוז'ו איבד שני כדורים רצופים וירד אל הספסל, וושינגטון שם עוד שתיים. צ'וברביץ' קלע את הנקודה הראשונה ברבע וירד אל הספסל, רייט עם סל משוגע ובלייזר העלו כבר ליתרון שבע. רייט עם עוד שתיים הגדיל את הפער והירוקים המשיכו לאבד כדורים ולהחטיא. רוז'ו קלע נקודה מהקו, אך ג'ונסון מיד ענה עם שתיים והגדיל ליתרון 10. אופייבו עשה את השלישית וירד אל הספסל. צ'וברביץ' שוב הלך אל הקו, אך הפעם קלע שתיים. רוז'ו עם סל שדה ראשון מזה כתשע דקות צימק להפרש תשע, אך קיבל בצד השני מיד חמש נקודות של סלבי שהעלו ליתרון שיא של 14 נקודות ששלחו את הירוקים לפסק זמן נוסף. עד לסיום הרבע המארחים עוד הגדילו את היתרון וקבעו 27-43.

לרבע השלישי עלתה החמישייה: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. האחרון הגיע ראשון למחצית עם שתיים במתפרצת, רייט ענה עם נקודה מהקו לאחר שתי דקות. אופייבו ורוז'ו עם סל ועבירה כל אחד צימקו להפרש חד ספרתי לאחר שלוש דקות. זליקוביץ' הגיע למחצית עם שתי שלשות רצופות שהחזירו ליתרון 15.  חנן קולמן עם שלשה וגרייבס עם שתיים מהקו שוב צימקו ל-10 הפרש. דאנק של המארחים ושתיים של נעימי הגדילו שוב את היתרון ולא אפשרו למכבי לחזור למשחק. נקודות של אופייבו ונעימי קבעו 42-57 להרצליה כאשר נותרו שתי דקות ברבע השלישי. סלבי הוסיף סל ועבירה והגדיל את ההפרש עוד יותר, צ'וברביץ' ענה עם שתיים מהקו. נקודות של יבזורי, יחד עם שלשה חשובה של גרייבס צימקו רק קצת כי רייט המשיך להיות דומיננטי בכחול. טמיר אריאלי עם שלשה על הבאזר קבע 52-64 בסיום הרבע השלישי.

לרבע המכריע עלו: ט. אריאלי, רוט, יבזורי, גרייבס וצ'וברביץ'. זליקוביץ' פתח את הרבע עם ארבע נקודות רצופות, יבזורי ענה בשלשה לאחר התקפה קבוצתית יפה. יבזורי חטף בצבע וסיים יפה בצד השני עם ליי-אפ ולאחר בלתי ספורטיבית של נעימי על אופייבו (שקלע 2 מהקו וגרייבס הוסיף שלשה אדירה) ההפרש ירד לשש בלבד. אופייבו עם שתיים בצבע השלים ריצת 0-9. זליקוביץ' עם סל ועבירה עצר את הריצה, אבל יבזורי עם שלשה גדולה הוריד שוב להפרש ארבע. פלואטר של דוגי לאחר נקודה של וושינגטון מהקו הוריד לשלוש הפרש. וושינגטון קלע נקודה מהקו ורייט הוסיף דאנק אדיר וההפרש עלה שוב לשש, רמי הדר לקח פסק זמן. זליקוביץ' הלך אל הקו וקלע שתיים, אופייבו קלע שתיים בחדירה אל הסל וצימק לשש הפרש, וושינגטון הלך אל הקו לאחר עבירה של רוט וקלע שתיים ורייט הוסיף שתיים שהעלו ל-10 הפרש, כאשר נותרו 1:20 על השעון. בלייזר עם סל ועבירה סגר סופית את הסיפור. גרייבס עוד הלך לשלוש זריקות, אבל החטיא שתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *