מכבי בזן חיפה בניצחון ביתי רביעי ברציפות 77-87 על נס ציונה

הירוקים אירחו הערב (שני) את הכתומים מנס ציונה למשחק במסגרת המחזור ה-16 של ליגת העל. מכבי הגיעה למשחק לאחר שרצף ארבעת הניצחונות שלה נקטע בהפסד להפועל תל אביב באולם הדרייב אין. סגנית האלופה רצתה לחזור לנצח את המדורגת שלישית בטבלה.

מפתיחת המשחק הירוקים עלו בהגנה חזקה מאוד ושתי נקודות של יבזורי קבעו 8-9 לאחר חמש דקות. לאחר מכן דקות מצוינות בירוק וסל ועבירה של אופייבו כבר העלו את מכבי ליתרון שמונה, אבל ראשון הצליחה לצמק ובסיום הרבע הראשון התוצאה עמדה על 19-25 לירוקים. ברבע השני הירוקים המשיכו לשחק חזק ודאנק יפה של אופייבו הרים את רוממה וקבע יתרון תשע לאחר חמש דקות. טמיר אריאלי עם שלשה ודגן יבזורי עם שתיים העלו את הירוקים ליתרון דו-ספרתי ותוצאת המחצית עמדה על 33-44.

ברבע השלישי היתרון הירוק התנדנד אך נשאר על מספרים דו ספרתיים, לקראת סוף הרבע דקות מצוינות של סגנית האלופה קבעו הפרש שיא של ולאחר שלשה נוספת של ט. אריאלי הלוח הראה 48-68. ברבע האחרון הירוקים הורידו קצת את הרגל מהגז ונס-ציונה רצו 0-8 ואף הורידו את ההפרש למספר חד-ספרתי. דגן יבזורי עם שלשה ענקית על הבאזר הרגיע את הקהל ביציעים ושתי נקודות בכל צד קבעו את תוצאה המשחק 77-87 יפה למכבי בזן חיפה.

קלעו לירוקים: רוז'ו 19 נק' (5 ריב' ו-5 אס'), גרייבס (3/5 לשלוש) 18 נק', יבזורי (10 אס') ואופייבו (6 ריב') 15 נק' כ"א, ט. אריאלי 11 נק' (4 אס'), קולמן 8 נק' (6 אס') ושוטבין עם נקודה. אלכס צ'וברביץ' (12 ריב' ו-2 חט') ותומר בר-אבן שותפו ולא קלעו.

"אני חושב שאנחנו עוברים תהליך מאוד מיוחד ואנחנו התחברנו ואנחנו מלאים אנרגיה ושמחים לשחק ביחד", אמר מאמן הירוקים רמי הדר. "נס-ציונה קבוצה נהדרת ואני חושב שזה המשחק הכי טוב שלנו העונה".

רנה רוז'ו שחזר לקלוע בדאבל פיגרס אמר: "תחילת המשחק לא הייתה קלה, אבל אחרי זה הרגשתי טוב יותר. וויל גרייבס מאוד עוזר לקבוצה ואני מעריך אותו. חשוב שיש אווירה טובה בקבוצה שלנו".

מהלך המשחק:

סגנית האלופה עלתה למשחק עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. בדקה הראשונה כל קבוצה החטיאה פעמיים, אופייבו הלך אל הקו לאחר עבירה של ווילסון וקלע שתיים ראשונות. רוז'ו קלע שלשה ונכנס לעניינים, ווילסון ענה בשתיים. קולמן קיבל עבירה שניה לאחר שלוש דקות והוחלף על ידי טמיר אריאלי. אופייבו החטיא שלשה, צ'וברביץ' הוריד ריבאונד ואייק ניצל את זה לחדירה יפה אל הסל. ארבע רצופות של ראשון לציון העבירו את היתרון לצד הכתום, אבל יבזורי עם שתיים קבע 8-9 למכבי לאחר חמש דקות. טל דן עם שתיים נענה על ידי שתיים של רוז'ו לאחר חסימה של צ'וברביץ', שירד אל הספסל ופינה מקום לגרייבס. האחרון צלף שלשה יפה שנענתה בשלשה של בוסטיין ולאחר דקות טובות של הירוקים ועם סל ועבירה של אופייבו היתרון בירוק עלה ל- 14-22 כאשר נותרו שתי דקות ברבע. שתיים של סולומון ושלשה של בוסטיין צימקו את היתרון תוך דקה, אבל אליי-אופ אדיר של וויל גרייבס את ט. אריאלי שלח את הכתומים להתקפה אחרונה ברבע שבה לא הצליחו לייצר נקודות וקבעו 19-25 למכבי בסיום הרבע הראשון.

לרבע השני עלו: ט. אריאלי, קולמן, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. כמו בפתיחת המשחק, גם בתחילת הרבע השני שתי הקבוצות החטיאו בדקה הראשונה עד שגרייבס הלך אל הקו לאחר עבירה של וואט, אך הוא דייק רק בזריקה השנייה. וואט הלך חזק אל הטבעת, סחט עבירה והשלים שלוש נקודות. בוסטיין צלף עוד שלשה וצימק להפרש נקודה, אך שוב גרייבס עם שלשה על השמירה דאג להרגיע את הירוקים ולאחר מכן גם הקפטן צלף והגדיל שוב לפער שבע נקודות. וואט נתן שתיים ובר-אבן עלה מהספסל לראשונה לערב זה, גרייבס המשיך להיות חם עם עוד שתיים מחצי מרחק ואז מתפרצת אדירה של הירוקים הסתיימה בדאנק של אופייבו שהקפיץ את הקהל ברוממה, 27-36 למכבי, חמש דקות למחצית. שתי נקודות מהקו של נס ציונה עם עוד שתיים של נואלס הורידו שוב להפרש חמש ולאחר החטאה של רוז'ו רמי הדר הוריד את הקבוצה לפסק-זמן. שוטבין קלע נקודה מהקו, ט. אריאלי תפר שלשה ועוד שתיים של דוגי העלו את מכבי ליתרון דו-ספרתי שנותרו שתי דקות במחצית. נואלס צימק עם שתיים במתפרצת, אופייבו נתן עוד שתיים בצבע ותוצאת המחצית עמדה על 33-44 לסגנית האלופה.

לרבע השלישי עלתה החמישייה: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. נס ציונה החלו את המחצית עם סל ועבירה, רוז'ו השיב בדאנק יפה. וואט עם שתיים מחצי מרחק הוריד להפרש חד-ספרתי של שמונה נקודות לאחר ארבע וחצי דקות ברבע. אופייבו עם שתיים ויבזורי עם שלשה העלו ליתרון 13. וואט המשיך להיות האיש החם בכתום ושתיים שלו העלו את מאזנו לדו-ספרתי ולאחר שסמית' הוסיף סל ועבירה ההפרש ירד לתשע, אך שתיים מהקו של גרייבס החזירו ליתרון 11. שלשה ושתיים של קולמן לאחר נקודה מהקו של הכתומים הגדילו כבר ליתרון 14. דקות אדירות של הירוקים שבסיומה שלשה של ט. אריאלי הגדילו את היתרון ל-20 הפרש וקבע את תוצאת הרבע על 48-68 למכבי.

ברבע המכריע עלתה החמישייה: ט. אריאלי, קולמן, יבזורי, גרייבס ואופייבו. בוסטיין פתח את הרבע עם שתי נקודות לאחר חדירה אל הסל אך ט. אריאלי הגיב עם שלשה יפה. יבזורי עשה עבירה רביעית כשנותרו 8 דקות למשחק ורוז'ו עלה במקומו אל הפרקט. ווילסון קלע שתיים ובלתי ספורטיבית של קולמן שלחה את סולומון אל הקו שקלע רק נקודה, כאשר מיד לאחר מכן, כאשר קולמן עשה עליו עבירה נוספת הוא הלך אל הקו והחטיא שתי זריקות, הכתומים לקחו ריבאונד התקפה ו-ווילסון ניצל זאת לסל ועבירה שהגדילה את הריצה הכתומה ל-0-8. רנה רוז'ו עצר את השטף עם שלשה חשובה, בוסטיין המשיך להצטיין במדי האורחים עם שתי נקודות לאחר ריבאונד התקפה ואמיתי הוסיף עוד שתיים מהקו והוריד ליתרון 12 בלבד למכבי. יבזורי חזר לשחק ונתן כדור יפה לרוז'ו ששם שתיים, סחט עבירה וקלע את הבונוס. דגן יבזורי עם שלשה אדירה על הבאזר הקפיץ את הקהל הירוק, אך נס-ציונה חזרו לעניינים עם שלשה שהורידה את ההפרש ל-11 בלבד, כאשר על השעון נותרו שתי דקות. לאחר נקודה של קולמן, סמית' הלך אל הקו ושם שתיים שהורידו להפרש 10 בלבד. גרייבס עם שתיים על השמירה הרגיע את הרוחות, אבל דאנק יפה של וואט שוב הוריד את ההפרש. טמיר אריאלי עם שתי נקודות ודאנק של סמית' קבעו את תוצאת המשחק, ניצחון ביתי גדול 77-87 של מכבי בזן חיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *