לאחר ארבעה ניצחונות רצופים הירוקים מפסידים 72-79 להפועל ת"א

הירוקים שיחקו הערב מול הפועל תל אביב במסגרת המחזור ה-15 של ליגת העל, לפני המשחק חנן קולמן קיבל את פרס השחקן הישראלי המצטיין של השבוע.

בפתיחת המשחק שתי הקבוצות החלו צמוד מאוד, כאשר לאחר יתרון 2-5 של הפועל, לא נרשמו נקודות במשך כארבע דקות. לקראת סוף הרבע גייטס מצד אחד וגרייבס מהצד השני הצליחו לייצר נקודות והרבע הסתיים ביתרון להפועל תל אביב 11-15. האדומים לחצו על הגז ברבע השני וסקוט נכנס למשחק ועם רבע טוב דאג להוריד את המקומיים למחצית ביתרון 28-33.

ברבע השלישי היה רושם שהירוקים חוזרים למשחק ושתי נקודות של אופייבו השוו את המשחק. האדומים רצו ליתרון שמונה ורמי הדר הזעיק פסק זמן, כאשר ממנה אופייבו חזר עם שלשה, אך הפועל עם ארבע נקודות רצופות קבעו 44-53 בסיום הרבע השלישי. ברבע המכריע הירוקים הצליחו לנגוס ביתרון ולהישאר במשחק, אבל הפועל לא נתנו להם לחזור והירוקים ירדו מנוצחים 72-79, לאחר ארבעה ניצחונות רצופים.

רמי הדר: "אני חושב ששמרנו נהדר, הייתה לנו נפילה בשניים שלושה מהלכים, אבל חוץ מזה שמרנו טוב. אחוזי הקליעה שלנו לא היו כמו במשחקים האחרונים שלנו, אם הם היו גבוהים יותר היינו מגיעים צמודים לסיום ואולי מנצחים את המשחק".

אייק אופייבו: "היינו יכולים לעשות עבודה טוב יותר. ברור שמורן רוט חסר, הוא אחד הרכזים הטובים בליגה הזו, אבל יכולנו לנצח גם בלעדיו".

מהלך המשחק

הירוקים עלו עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. הפועל עלו ראשונים על הלוח, קולמן איזן מיד. סל ועבירה של יינסי גייטס העלו את הפועל ליתרון שוב, אבל מכאן שתי הקבוצות לא קלעו במשך ארבע דקות, עד שדגן יבזורי איזן עם שלשה. שתי נקודות מהקו ועוד שתיים של גייטס בצבע נתנו יתרון ארבע להפועל, שצומק על ידי שתיים של גרייבס. יינסי גייטס שוב הלך חזק אל הסל וסחט סל ועבירה והעלה את הפועל ליתרון חמש, לאחר שבע דקות. בסיום הרבע הראשון האדומים היו ביתרון 11-15.

הרבע נפתח מצויין מבחינת הירוקים עם נקודות של אופייבו ושש רצופות של גרייבס העלו את הירוקים ליתרון. בדקות הקרובות שתי הקבוצות נשארו צמודות, כאשר אופייבו מצד איחד ובעיקר גייטס מהצד השני העבירו את היתרון מצד לצד. נקודות של אופייבו העלו את הירוקים ליתרון נקודה, אך חדירה יפה אל הסל של סקוט ועוד שתיים שלו מהקו העלו את הפועל ליתרון שלוש. דוראנד סקוט המשיך להיות האיש החם באדום עם עוד שתיים שהוריד את הירוקים לפסק זמן בפיגור חמש. בסיום הרבע הפועל הובילו 28-33.

מכבי עלתה עם: קולמן, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ואופייבו למחצית השניה. שני השחקנים המרכזיים של הירוקים, אופייבו ויבזורי חטפו עבירה שלישית מיד עם פתיחת הרבע. סקוט הלך אל הקו וקלע נקודה, קולמן הגיע לרבע עם שתיים, סקוט ענה עם שתיים גדולות והמשיך להיות האיש החם באדום. דגן יבזורי צלף שלשה והוריד להפרש שתיים, אופייבו נתן עוד שתיים בריבאונד התקפה. אובאנון הלך חזק אל הסל וסחט את השלישית מרוז'ו בדרך, האדומים חזרו להוביל בארבע, יבזורי השיב בשתיים נוספות. שתי הקבוצות איבדו כדורים, רוז'ו שם שתיים אחרי אסיסט של קולמן, לימונד ענה בשתי נקודות יפות משלו ולאחר עוד שתיים שלו רמי הדר הזעיק פסק זמן בפיגור שמונה, כאשר נותרו שתי דקות ברבע השלישי. שלשה של אופייבו אחרי אסיסט של ט. אריאלי החזירה להפרש 5, אך שולדרבראנד נתן עוד שתיים בחדירה אל הסל ושתי נקודות של אובאנון קבעו 44-53 לאדומים בסיום הרבע.

לרבע המכריע עלו: ט. אריאלי, קולמן, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. האחרון קלע נקודה מהקו, סקוורר הלך אל הקו וקלע שתיים. אופייבו הלך שוב אל הקו, הפעם קלע שתיים ולאחר ששתי הקבוצות בעיקר החטיאו קולמן קלע שלשה והוריד ליתרון חמש בלבד לאחר שתיים וחצי דקות ברבע. גרייבס הלך אל הקו ודייק בשתיים. אופייבו עם שתי נקודות בריבאונד התקפה צימק לנקודה יתרון להפועל בלבד. אופייבו עשה את הרביעית שלו על גייטס והאחרון שבר את הבצורת של האדומים עם שתי קליעות. גם גרייבס הצליח לעצור את גייטס רק בעבירה, אך הפעם הסנטר האדום דייק רק בקליעה אחת. צ'וברביץ' שלח את אובאנון אל הקו שדייק בשתי הזריקות והעלה את הפועל ליתרון 54-60 כאשר נותרו חמש דקות על השעון. נאור עשה את הרביעית שלו ושלח את גרייבס אל הקו, שעמד בלחץ וקלע שתיים. נאור קלע שלשה והקפיץ את ההיכל החדש של האדומים. הירוקים המשיכו ללכת אל הקו והפעם היה זה אופייבו שדייק בקליעה הראשונה בלבד. לימונד קלע שתיים מחצי מרחק על היד של גרייבס, אופייבו ענה בשלשה שהשאירה את הירוקים בעניינים, אך עשה את החמישית שלו על גייטס וירד מהפרקט. גייטס דייק בשתי הזריקות ורמי הדר הוריד את השחקנים לפסק זמן. גרייבס הלך אל הסל, הדביק לגייטס עבירה רביעית וקלע שתיים. לימונד גם הלך אל הקו וקלע שתיים והחזיר את היתרון ל-7, גרייבס שוב היה שם כדי להשאיר את הירוקים במשחק עם שתיים משלו, אך לימונד בדקות טובות קלע על השמירה והוריד שוב את הירוקים לספסל. גרייבס חזר מפסק הזמן ותפר שלשה, אך עשה עבירה בצד השני ששלחה את נאור אל הקו שלא התבלבל, קלע שתיים והגדיל שוב ליתרון שש. יבזורי החטיא שלשה ואריאלי עשה עבירה ששלחה את סקוט אל הקו שקלע שתיים שסגרו סיפור. קולמן עוד הלך אל הקו וקלע שתיים ורוז'ו עשה את החמישית שלו על לימונד שגם הוא קלע שתיים מהקו ויבזורי הלך אל הקו, אך קלע רק נקודה. גייטס גם הוסיף סל ועבירה ולבסוף הירוקים ירדו מנוצחים 72-79 להפועל ת"א.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *