קבוצת הנוער מעפילה לרבע הגמר לאחר ניצחון על רעננה

משחק הגביע הפגיש את שתיים מהקבוצות המובילות בארץ, ושיחזר את מפגש שמינית הגמר מהשנה שעברה בליגת הנוער.

טרם המשחק מול יציע מלא באוהדים נערך טקס לזכרו של אמיר גרינבוך ז"ל אשר נפטר בטרם עת ביום שבת האחרון. אמיר ז"ל היה חבר הנהלה באגודת מכבי חיפה,דמות מוכרת ואהובה על כל מחלקת הנוער של מכבי חיפה וכמו כן אביו של אורי גרינבוך קפטן קבוצת הנוער ונבחרת הריאלי חיפה בעונה שעברה, לזכרו עלו שחקני הנוער לשחק עם סרטים שחורים.
לאחר הקראת הדברים ודקת דומייה לזכרו התפנו שני הקבוצות למשחק.

החיפאים אשר באו למשחק לאחר שרוב שחקני הנוער הודחו לפני שבועיים על ידי אותה רעננה במסגרת התיכונים הגיעו למשחק חדורי קרב והתחילו את המשחק בסערה כאשר הם שוטפים את המשחק הן בהגנה והן בהתקפה ועולים בשלב מוקדם מאוד ליתרון 6-18, רון נווה מאמן רעננה הזעיק פסק זמן בשלב מוקדם של המשחק דבר שלא עצר את שחקני חיפה ובזכות אחוזי קליעה מצוינים ברבע מסיימים את הרבע הראשון ביתרון 14-29.

הרבע השני התחיל באותה מגמה כאשר שחקני חיפה משתקים את משחק ההתקפה הקבוצתי של רעננה ומענישים אותם בצד השני, יתרון החיפאים עלה לאחר ארבע דקות ל-17 הפרש ומשם רעננה התחילה להיכנס למשחק ולצמצם מעט את הפער. 50 שניות לסיום המחצית שעון המשחק נכבה, ובמחצית ירדו הקבוצות כאשר חיפה מחזיקה עדיין ביתרון 35-44.

לרבע השלישי עלו החיפאים עם רוח קרב מחודשת והוכיחו שהרבע הראשון לא היה מקרי. בזכות הגנת ברזל ומשחק התקפה קבוצתי עלו ליתרון השיא במשחק -22 הפרש, כאשר באותו הזמן מאמן רעננה מחליף חמישיות בקצב מהיר בניסיון למצוא פתרון.

הדבר היחידי שהצליח לעצור את החיפאים היה שוב שעון המשחק שנכבה והוחלף על ידי שעון חלופי,
שחקני רעננה ניצלו את ההפסקה במשחק ולסוף הרבע השלישי ירדו במינוס 13 בלבד 54-67.

הרבע הרביעי התחיל בסימן שליטה של רעננה כאשר הם קולעים באחוזים גבוהים ולשחקני חיפה הכדור פשוט לא נכנס על אף שלקחו זריקות טובות, רעננה רצו 6-15 וקיזזו את הפער ל-4 בלבד 4:30 דקות לסיום.
בנקודה הזאת פסק זמן של מאמן חיפה -אבנר יאור איפס מחדש את שחקני חיפה ומאותו רגע הראו המון אופי, נחישות ומלחמה ,רעננה לא הצליחו להתקרב יותר מזה, וקלעו רק 3 נקודות עד סוף המשחק.

לסיום חיפה עולה לשלב רבע הגמר, הצופים שהגיעו והיו רובם מכל גילאי המחלקה חוו משחק כדורסל ברמה גבוהה מאוד.

ההגרלה של שלב רבע הגמר תיערך ביום ראשון הקרוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *