מכבי בזן חיפה סגרה סיבוב בטעם מתוק עם ניצחון חוץ ראשון 69-83 על נהריה

הירוקים שיחקו הערב (שלישי)ו מול עירוני נהריה במסגרת המחזור ה-11 של ליגת העל. סגנית האלופה שיחקה בסגל חסר ועם שני זרים בלבד, לאחר שחרורם של דמונטז סטיט וג'ף אלן. חנן קולמן, שחתם ביום שישי האחרון בקבוצה, ערך את הופעת הבכורה המחודשת שלו בירוק.

המארחים החלו את המשחק טוב יותר עם נקודות של וויליאמסון ומילר. נקודות של צ'וברביץ' ואופייבו קבעו שוויון לאחר חמש דקות. חנן קולמן הגיע לעונה עם שלשה ראשונה ולבסוף היה זה מילר שקבע את תוצאת הרבע, 15-18 לנהריה. ברבע השני הירוקים רצו יפה ושתי שלשות רצופות של ט. אריאלי וקולמן העלו ליתרון שמונה. המארחים ענו בריצת 0-8 והשוו את התוצאה. שלשות של קולמן בצד אחד וסטולרו בצד שני שמרו על השוויון, אך חדירה מוצלחת אל הסל של דגן יבזורי קבעה 38-40 לירוקים במחצית.

סגנית האלופה עלתה חדה מאוד למחצית ונקודות מהקו של קולמן ואופייבו העלו ליתרון חמש. אופייבו המשיך להיות דומיננטי וסל ועבירה שלו הקפיצו את היתרון לדו-ספרתי, רוז'ו בדקות טובות הגדיל כבר ליתרון 15, אך נהריה הצליחו לצמק עד לסיום הרבע, 53-63. ברבע הרביעי הירוקים לחצו עוד על הגז ולא נתנו לנהריה לחזור למשחק, רוז'ו עם שש נקודות רצופות ומשחק הגנה קבוצתי חזק שמרו על היתרון הדו ספרתי והמשחק הסתיים בתוצאה 69-83 , ניצחון חוץ ראשון של הירוקים, לאחר שבוע קשה.

קלעו למכבי בזן חיפה: אופייבו 21 נק' (9 ריב' ו-4 אס'), רוז'ו (8 ריב', 7 אס' ו-7 איב'), וקולמן (3/4 לשלוש) 15 נק' כ"א, יבזורי 13 נק' (4 ריב' ו-4 אס'), שוטבין 8 נק', צ'וברביץ' 6 נק' , ט. אריאלי 3 נק' ותומר בר-אבן 2 נק'.

"ניצחון חוץ ראשון, הורדנו לחץ ושיחקנו עם משמעת", אמר מאמן הירוקים רמי הדר, הייתה השבוע סיטואציה לא פשוטה, אבל זה חלק מהמקצוע והחוכמה היא להתאושש".

קפטן הירוקים, דגן יבזורי הוסיף "ניצחון של הרבה רוח, עברנו שבוע לא פשוט ולא נרחיב את הדיבור על זה. לא היה לנו כדורסל הכי גדול, אבל הייתה רוח לחימה שלפעמים זה לא פשוט חשוב ואני שמח שהבאנו את האנרגיות".

החמישייה הפותחת של הירוקים הייתה: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. וויליאמסון קלע את הנקודות הראשונות לטובת נהריה, כאשר מילר הוסיף עוד נקודה מהקו לאחר עבירה של קולמן. אופייבו קלע נקודות ראשונות לירוקים לאחר שתיים וחצי דקות במשחק. שלשה של המארחים נענתה בנקודות של יבזורי ושל צ'וברביץ'. לאחר חמש דקות התוצאה עמדה על שוויון 8-8, אך שלשת בכורה של קולמן העלתה את הירוקים ליתרון ראשון. וויליאמסון עם דאנק יפה ושתי נקודות מהקו החזיר את היתרון למקומיים. אופייבו עם שתיים נוספות, שלשה של נהריה ושתי נקודות ראשונות של בר-אבן שוב החזירו לשוויון 15-15. אקס הירוקים, רות'בארט נתן שתיים ומילר הוסיף נקודה מהקו וקבע את תוצאת הרבע, 15-18 לנהריה.

לרבע השני עלו: ט. אריאלי, יבזורי, רוז'ו, אופייבו ושוטבין. האחרון החל את הרבע עם ארבע רצופות והעביר את היתרון לירוקים, שתי נקודות של יבזורי הגדילו את היתרון, אך חמש רצופות של נהריה החזירו את היתרון לצד השני. נקודות של אופייבו וחדירה יפה לסל של יבזורי החזירו את היתרון לירוקים ושלחו את נהריה לפסק זמן ראשון. עוד שתיים בצבע של אייק וחדירה מוצלחת אל הסל של קולמן הגדילו ליתרון שש, וויליאמסון ושולמן דאגו להוריד ליתרון שתיים. הירוקים לחצו על הגז ושתי שלשות של ט. אריאלי וקולמן העלו ליתרון שמונה. ריצת 0-8 של המארחים השוותה את התוצאה ל- 35-35 כאשר נותרה כדקה למחצית. חנן קולמן עצר את השטף עם שלשה נוספת, אך סטולרו השווה מיד עם שלשה משלו. יבזורי חדר יפה אל הסל ושם שתיים וקבע את תוצאת המחצית 38-40 לחיפה.

מכבי עלתה למחצית השנייה עם החמישייה: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. נייט מילר שנפצע במחצית הראשונה לא התאושש וסיים את המשחק. לאחר דקה וחצי ללא נקודות וויליאמסון שם דאנק והשווה את התוצאה, צ'וברביץ' הגיב מיד עם שתיים בצבע. שוב היה זה וויליאמסון עם שתיים, רוז'ו ענה עם שתיים מהקו. נקודות של קולמן ואופייבו מהקו הריצו ליתרון חמש. לאוסן עם הטבעה בצבע עצר את הירוקים, אבל הקפטן הירוק החזיר עם שלשה על השמירה ועוד שתיים מחצי מרחק ושלח את המארחים לפסק זמן. הלבנים לא הצליחו לקלוע והירוקים יצאו להתקפה שהסתיימה בסל ועבירה על אופייבו, שהשלים מהלך של שלוש נקודות והגדיל ליתרון דו-ספרתי. רוז'ו הוציא כדור ישר לידיים של האורחים ששמו שתיים קלות, אך כיפר על כך בשש נקודות רצפות שהגדילו את הפער ל-15 לירוקים. רות'בארט שם שתיים וליונס הוסיף גם הוא שתיים על צ'וברביץ', רוז'ו החטיא זריקה פנויה לשלוש ושלח את שולמן שסחט עבירה, צימק בעוד נקודה וקבע 53-63 לירוקים בסיום הרבע.

לרבע המכריע עלו: קולמן, יבזורי, רוז'ו, אופייבו ושוטבין. שלשה של המארחים פתחה את הרבע ולאחר דקה הקבוצות ירדו לפסק זמן. לאחר שתי דקות ללא נקודות הירוקים הגיעו לרבע עם שתי נקודות של אופייבו על הבאזר, לאחר משחק קבוצתי יפה. אופייבו הוסיף עוד נקודה מהקו ומן העבר השני היה זה וויליאמסון עם נקודה. שוטבין וקולמן החליפו מסירות שהסתיימו בהטבעה יפה של הסנטר, המארחים הגיבו בשלשה ונקודות מהקו וצימצמו להפרש שבע בלבד. דקות מצוינות של רנה רוז'ו החזירו את היתרון הדו ספרתי, 74-61 שעוד ארבע דקות על השעון. אופייבו הוסיף עוד נקודה מהקו והגנה חזקה של הירוקים שלחה את קולמן לעוד התקפה שהסתיימה על הקו (קלע את שתיהן). לחץ חזק של המארחים על הכדור הקשה על הירוקים לצאת להתקפות מסודרות ורנה רוז'ו הלך שוב אל הקו ודייק בזריקה אחת. ליונס הראה שיש לו יד שקלע שלשה על השמירה, שוטבין החזיר בהטבעה בצד השני. אייק אופייבו נכנס חזק וסחט סל ועבירה והשלים שלוש נקודות, יתרון 16 לירוקים, דקה וחצי לסוף. ווילאמסון עוד שם שתי נקודות מהירות, אך זה לא הספיק והירוקים מנצחים ניצחון חוץ ראשון העונה, 69-83.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *