מכבי בזן חיפה גוברת 73-74 על מכבי אשדוד

מכבי בזן חיפה אירחה הערב (שבת), לעיני 1450 צופים את מכבי אשדוד בהיכל הספורט רוממה, למשחק במסגרת מחזור 1 (שהוקדם בשל נסיעת הקבוצה למסע המשחקים בצפון אמריקה) של ליגת ווינר סל.

האורחים היו אלו שפתחו את המשחק טוב יותר והם עלו ליתרון שבע נקודות. ברודי אנגלי קלע נקודות ראשונות עם שלשה יפה וקבע את תוצאת הרבע 14-18 לאשדודים. ג'ף אלן היה זה שהגיע ראשון לרבע עם שתי נקודות לסגנית האלופה. למרות רבע טוב של אשדוד שכבר הובילה בהפרש דו-ספרתי, נקודות טובות של סטיט ואלן צמצמו את הפער ל-33-36 בהפסקת המחצית.

לרבע השלישי הירוקים עלו כבר טוב יותר, ושתי נקודות חשובות של צ'וברביץ' השוו את התוצאה באמצע הרבע ושתיים מהקו של סטיט מעלות ליתרון 46-48. עד סוף הרבע הירוקים הוסיפו עוד שמונה נקודות, בעיקר בעזרתם של אלן ויבזורי והתוצאה נקבעה על 50-56 למכבי. הרבע האחרון היה מותח עד הסוף, כאשר הירוקים שמרו על יתרון לאורך הרבע, בעיקר בזכות דקות טובות של בר-אבן (7 נק' ברבע האחרון), אך לא הצליחו לברוח לאורחים. נקודות חשובות של אלן וניסיון לא מוצלח של אורלנד להשוות קבעו את תוצאת המשחק, 73-74 לירוקים שיוצאים למסע משחקים בצפון אמריקה.

מאמן הירוקים, רמי הדר, סיכם את המשחק "אני נורא שמח שניצחנו. אנחנו צריכים לשחק יותר טוב. אנחנו נסע לארה"ב ומקווה שנחזור יותר טובים". קפטן מכבי בזן חיפה המשיך ואמר: "המשחק היה לא אטרקטיבי של שתי הקבוצות- מפוזר ומבולגן. אנחנו טסים  לארה"ב ונתראה עוד שבועיים, אני מקווה שנהיה יותר טובים".

קלעו למכבי בזן חיפה: אלן 18 נק' (5 ריב', 4 אס' ו-4 חט'), יבזורי 14 נק' (4 ריב', 4 חט' ו-6 אס'), סטיט 13 נק' (4 ריב'), בר-אבן 9 נק' (5 ריב') צ'וברביץ' 8 נק' (9 ריב'), אנגלי (5 חט', 5 ריב' ו-4 אס') והרננדז (4 ריב') 5 נק' כ"א, רוז'ו 2 נק'. אנטון שוטבין שותף ולא קלע.

 מהלך המשחק:

הירוקים פותחים עם סטיט, יבזורי, רוז'ו, אלן וצ'וברביץ'. יבזורי פותח את המשחק עם שלשה ראשונה ורוז'ו מוסיף עוד שתי נקודות. אלן כבולט ברבע זה מוסיף עוד שתי נקודות ומצמצם את הפער ל11 נקודות למכבי בזן חיפה אל מול 18 של מכבי אשדוד. אנגלי קולע שלשה וקובע את תוצאת הרבע 18-14 לאשדוד.

את הרבע השני פתחה מכבי בזן חיפה עם בר-אבן, אנגלי, סטיט, יבזורי והרננדז. את הסל הראשון לרבע זה קולע אלן ומעניק 2 נקודות לסגנית האלופה. שלשה לאשדוד שמעלה אותם ל26 נקודות. צ'ובריץ' קולע עוד שתי נקודות ומעלה את הירוקים ל20 נקודות, האחרון מוסיף וקולע עוד צמד נקודות. אלן קולע נקודה מהעונשין ודגן יבזורי קולע שלשה ומעלה את הירוקים ל26 נקודות. חיפה יוצאת במתפרצת וסטיט מעניק עוד 2 נקודות לסגנית האלופה. סטיט קולע שלשה ואלן משלים לעוד שתי נקודות וכך שניהם מצמצמים את הפער של 36-33 לאשדוד.

את הרבע השלישי פותחת חיפה עם סטיט, יבזורי, רוז'ו, אלן וצ'ובריץ' . האשדודים קולעים 2 נקודות מהעונשין. צ'ובריץ' קולע שתי נקודות למכבי חיפה ומעלה אותה ל35 נקודות. סטיט מוסיף עוד שתי נקודות. שלשה ליבזורי, קפטן הירוקים, המעלה את מכבי בזן חיפה ל40 מקודות ומצמצמת את ההפרש ל2 נקודות בלבד. 2 נקודות עונשין לאשדוד ומנגד סטיט מוסיף 2 נקודות לסגנית האלופה. צ'ובריץ' קולע עוד 2 נקודות ומשווה את התוצאה. אשדוד קולעת עוד שתי נקודות מהעונשין ואנגלי משווה שוב. סטיט קולע שתי נקודות מהעונשין ומעלה את מכבי בזן חיפה ליתרון 48-46 לירוקים. יבזורי קולע שלשה והעלה את הירוקים ליתרון נוסף של 51-46. אלן קולע מקו מהעונשין נקודה נוספת. האחרון מוסיף וקולע עוד שתי נקודות לטובת הירוקים. סטיט קולע עוד שתי נקודות וקובע את סיום הרבע השלישי בתוצאה 56-50 לטובת סגנית האלופה.

צילום: שרון בוכבינדר

צילום: שרון בוכבינדר

את הרבע הרביעי פותחת מכבי בזן חיפה עם  סטיט, אנגלי, יבזורי,אלן ושוטבין.  חילוף למכבי בזן חיפה – בר אבן נכנס במקום שוטבין והרננדז מחליף את סטיט. נקודה מהעונשין לאשדוד שמעלה אותם לשיוייון 56-56. הרננדז קולע שלשה ומעלה את הירוקים ליתרון 56-59. הרננדז מוסיף עוד שתי נקודות ואלן קולע נקדה נוספת ומעלה את הירוקים ליתרון 58-63. בר אבן קולע נקודת עונשין נוספת. הירוקים יוצאים המתפרצת שמסתיימת בשתי נקודות מידיו של בר- אבן. נקדה מהעונשין לאשדוד ובר אבן מוסיף שתי נקודות נוספות לסגנית. בר אבן קולע שתי נקודות נוספות ומעלה את חיפה ל 67-70. נקודה נוספת לאשדודים מהעונשין אך מנגד יבזורי קולע צמד נקודות נוספות. אלן קולע עוד שתי נקוודת, ומוסיף עוד נקודה מהעונשין וקובע את תוצאת המשחק: 73-74 למכבי בזן חיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *