מכבי מפסידה לראשון לציון בסדרה ומסיימת את העונה

מכבי חיפה אירחה הערב (ראשון) את מכבי ראשון לציון, למשחק מספר 2 במסגרת רבע גמר הפלייאוף בליגת ווינר סל. הירוקים של סאואנה ידעו כי הפסד נוסף לכתומים, לאחר ההפסד במשחק הראשון בבית מכבי, יסיים להם את העונה כבר הערב ואילו ניצחון יגרור את הסדרה למשחק מכריע בראשון לציון ביום רביעי.

המשחק החל בצורה שקולה מאוד, אבל סיפק את מהלך המשחק כבר בפתיחה עם דאנק אדיר של גרנט על הנקינס. ראשון עלו ליתרון ארבע, אבל שלשה גדולה של אנדרוז בתוספת פלואטר יפה של סמית' החזירו את מכבי ליתרון נקודה, וורקמן הוסיף עוד צמד נקודות וקבע 22-25 לירוקים. הרבע השני נפתח רע מאוד בשני הצדדים, מכבי לא קלעה ארבע דקות וראשון לא קלעה סל שדה זמן דומה. סמית' התעורר וגם בריסקר עם שלשה במתפרצת הגיע למשחק. מכבי היו טובים יותר עד למחצית וסורקין קבע 42-43 למכבי במחצית.

את הרבע השלישי ראשון פתחו בסערה, הדביקו לירוקים חמש עבירות מהירות, כולל ארבע אישיות לגרנט ועלו ליתרון 13 לאחר חמש דקות. ראשון השתלטו על המשחק והגדילו את הפער משמעותית עד ל-18, שש רצופות של הירוקים קבעו 57-69 לראשון לציון בתום הרבע השלישי. מכבי לא וויתרה ברבע המכריע ולמרות יתרון דו ספרתי קבוע של ראשון לציון, הירוקים המשיכו להילחם וצימקו, אבל ראשון עם מתפרצות קטלניות סגרו סיפור למעשה וסגרו לירוקים את העונה עם ניצחון 82-101 ברוממה.

״כל הקרדיט מגיע לראשון, הם שיחקו חכם והראו את כל היכולות שלהם וברבע השלישי הם ברחו", אמר דניאל סאואנה. "אני מאוד גאה בעונה הזו, עלינו מהליגה השניה ושיחקנו טוב מאוד, כמובן שרצינו להגיע לפיינל פור, אבל אנחנו גאים״.

קלעים בירוק: סמית' 21 נק', 9 ריב' ו-7 אס', אנדרוז 16 נק', אפשואו 14 נק', גרנט 10 נק', סורקין (7 ריב') ובריסקר 6 נק' כל אחד, וורקמן 5 נק' ומור 4 נק'.

מהלך המשחק:

סאואנה עלה בחמישייה עם סמית', אנדרוז, אפשואו, סורקין וגרנט. לאחר דקה וחצי ללא נקודות, סורקין קלע שתיים על הבאזר, ראשון הגיבו בארבע רצופות, גרנט הגיב בדאנק אדיר על הנקינס. אנדרוז תפר שלשה יפה וראשון שוב הגיבו בארבע רצופות, שלשה של אפשואו הורידה את גודס לפסק זמן ראשון בפיגור נקודה, חמש דקות לסוף הרבע. מכבי דווקא נכנסה טוב לקצב ושמרה על יתרון, המילטון עם סל ועבירה החזיר את הכתומים ליתרון שתי נקודות, שהפך לארבע לאחר סל נוסף בכתום, הפעם של אריאל. שלשה גדולה של אנדרוז בתוספת פלואטר יפה של סמית' החזירו את מכבי ליתרון נקודה, וורקמן הוסיף עוד שתיים ושלח את הכתומים להתקפה אחרונה ובסופה המילטון החטיא ולוח התוצאות הראה 22-25 לירוקים.

הרבע השני התחיל בקצב מאוד גבוה, אבל גם לא תכליתי, בריסקר החטיא שתי שלשות וראשון איבדו כדורים ולאחר עוד החטאה בירוק (וורקמן), בריסקר עצר את מונרו בעבירה, שלח אותו אל הקו והפער הצטמק לנקודה. שתי הקבוצות שוב לא הצליחו למצוא את הטבעת ושוב מכבי שלחו את ראשון אל הקו, כאשר סמית' עצר את טישמן במתפרצת והיתרון עבר לצד הכתום. לאחר שלוש וחצי דקות ללא נקודות בירוק, סמית' קלע מחצי מרחק, גם הכתומים סוף סוף קלעו סל שדה ושמרו על יתרון נקודה. בריסקר תפר שלשה ראשונה במתפרצת, אבל דקות טובות מאוד של ראשון לצד חוסר דיוק בהתקפה בירוק, הקנו להם יתרון חמש, וורקמן צימק עם דאנק יפה מאסיסט של סמית'. ארבע נוספות ברצף שוב החזירו את היתרון לירוקים, המילטון וסמית' החליפו שלשות ועד למחצית סורקין הספיק לקלוע מריבאונד התקפה והירוקים הובילו 42-43.

ראשון פתחו את הרבע עם ארבע רצופות, אפשואו הגיב בשתיים קשות, המילטון הוציא מגרנט עבירה רביעית, קלע שתיים מהקו והעלה את ראשון ליתרון שלוש, סורקין חזר במקומו של הסנטר הירוק. סדרת החטאות בירוק אפשרו לראשון לציון לעלות ליתרון שמונה תוך שלוש דקות. שלשה של אריאל ושתיים של המילטון הגדילו את הפער ל-11, דו ספרתי ראשון לערב זה ולאחר עבירת תוקף שנייה ברציפות ולאחר עוד איבוד בירוק מונרו עם דאנק קבע יתרו 13, חמש דקות לסוף הרבע השלישי, סאואנה הגיב בפסק זמן. הפער רק הלך וגדל ושלשה של סמית' צימק ל-15, ראשון לא קלעו ושלשה של בריסקר צימקה עוד קצת, 57-69 לראשון לציון.

לרבע המכריע סאואנה עלה עם סמית', בריסקר, וורקמן, אפשואו ומור, האחרון חסם בצד אחד וקלע שתיים בצד השני, אבל בלייזר קלע שתיים וסחט ממור עבירה שלישית בדרך ליתרון 13 ולאחר עוד שתיים במתפרצת, סאואנה לקח טיים אאוט. מכבי לא אמרה נואש ולאחר שלשה של אנדרוז וסל ועבירה של סמית' הפער עמד על 11, שש וחצי דקות לסיום. ארבע רצופות של מונרו הוציאו את האוויר למכבי, גרנט קלע ארבע רצופות מהקו, אבל הירוקים נרדמו בהגנה ואפשרו להמילטון לעלות ל-26 אישיות במתפרצת. הירוקים המשיכו להילחם וצימקו, אבל ראשון עם מתפרצות קטלניות סגרו סיפור למעשה וסגרו לירוקים את העונה עם ניצחון  82-101 ברוממה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *