צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מכבי בפיגור 0-1 בסדרת רבע הגמר לאחר הפסד חוץ בראשון לציון

מכבי חיפה עלתה הערב (חמישי) על הפרקט בבית מכבי למפגש מול מכבי ראשון לציון, במסגרת משחק מספר 1 של רבע גמר הפלייאוף. הירוקים שסיימו במקום השישי את העונה הסדירה קיוו להפתיע את הכתומים בביתם ולעלות ליתרון בסדרה, כאשר לראשונה מזה מספר משחקים עמדו כל שחקני הסגל לרשותו של דניאל סאואנה, לאחר יציאתו מבידוד של ספידי סמית'.

המשחק החל בשליטה מוחלטת של ראשון לציון, כאשר הירוקים התקשו בעיקר בצד ההתקפי ולא הצליחו לייצר קצב קליעת נקודות טוב. המארחת כבר הובילה ב-12 בראשותו של הנקינס שסיים את הרבע עם 8, מכבי הצליחה רק לצמק עד לסיום הרבע ולוח התוצאות הראה 12-21 למקומיים. הרבע השני היה מאוד דומה לראשון ולמעט סשן שלשות יפה בשני הצדדים הקבוצות לא היו מדויקות. אפשואו וגרנט היו השחקנים החמים בירוק וסיימו את המחצית עם 8 נקודות כל אחד ולמרות שמכבי כבר הצליח לצמק לחמש בלבד, ראשון לציון הייתה יותר חדה עד למחצית שהסתיימה בתוצאה 32-41 למארחת.

המחצית השנייה החלה עם חמש רצופות של הכתומים סורקין תפר שלשה במעבר וצימק, אבל ראשון עם סדרת חטיפות הצליחה לטפס לפער 16, שלוש וחצי דקות מפתיחת המחצית. למרות פסק זמן של סאואנה ההפרש עלה ל-22, אבל מכבי לא נשברה והעלתה הילוך בשני צידי המגרש עם ריצת 0-13. בסופו של דבר לוח התוצאות הראה 51-61 בסיום הרבע. הרבע הרביעי נפתח טוב מאוד בצד של ראשון לציון שהיו מדויקים ויעילים. מזה הירוקים כבר לא הצליחו לחזור ובסיום ראשון לציון ניצחה 72-87 ועלתה ליתרון 0-1 בסדרה.

״הייתה לנו תכנית משחק שלא ביצענו כמו שצריך בפתיחה, בטח עם כל הכדורים שהגיעו להנקינס בפתיחה", סיכם מאמן הירוקים, דניאל סאואנה. "ראשון לציון קבוצה מנוסה ומחוברת והם לא נתנו לנו להתקרב אליהם יותר מדי וכל הכבוד להם על זה. התפקיד שלנו עכשיו זה לעשות את ההתאמות לקראת יום ראשון״.

קלעים בירוק: אפשואו 14 נק' ו-7 ריב', אנדרוז 13 נק', וורקמן 11 נק' ו-8 ריב', בריסקר וסורקין 10 נק' כל אחד, גרנט 8 נק' וסמית' 6 נק' ו-8 אס'. מור (10 דק') אסייג, אלון ונג'ר (דקה) שותפו.

 

מהלך המשחק:

בהתקפה הראשונה של המשחק גרנט עשה את הספתח עם שתיים בצבע ולאחר כדקה ללא נקודות, הריסון איזן מקו העונשין לאחר עבירה של בריסקר. הכתומים שיחקו טוב יותר בשני צידי המגרש ועלו ליתרון 4-10 לאחר חמש דקות, גרנט, היחיד שקלע עד לשלב זה שלח את הנקינס אל הקו והסנטר הכתום הוסיף עוד שתי נקודות למאזנו האישי. לאחר שתיים יפות של המילטון אפשואו עצר את הבצורת הירוקה עם שלשה, אבל הכתומים הגיבו עם חמש רצופות ועלו ליתרון 12. עד לתום הרבע מכבי הצליחה לקזז קצת את הפער והוא הסתיים ב-12-21 לראשון לציון.

הרבע השני נפתח עם שלשה של הריסון בצד אחד, שאוזנה מיד עם סל ועבירה יפים של אנדרוז. גם בלייזר וסמית' החליפו שלשות והמטווח נמשך בצד הכתום עם שלשה של הריסון שהחזירה את הפער ל-12. המשחק התנהל בקצב גבוה, אבל בלי הרבה דיוק מצד שתי הקבוצות, בריסקר תפר שלשה והוריד את חניכיו של גודס לפסק זמן ביתרון תשע, שש דקות למחצית. טישמן החטיא שלשה, אפשואו מנגד כן דייק מחוץ לקשת ולאחר שמכבי כבר הורידה את הפער לחמש בלבד המארחת חזרה ליתרון תשע, אפשואו קלע שתיים יפות בצבע וצימק. המגמה המשיכה עד למחצית ובסיומה 32-41 לראשון לציון.

המחצית השנייה החלה עם חמש רצופות של הכתומים, סורקין תפר שלשה במעבר וצימק, אבל ראשון עם סדרת חטיפות הצליחה לטפס לפער 16, שלוש וחצי דקות מפתיחת המחצית, סאואנה הזעיק פסק זמן ולאחר שניגש אל השופטים גם קיבל טכנית. ראשון שוב חטפו לאחר קליעת עונשין מוצלחת והוסיפו עוד שתיים בדרך ליתרון 19. שתי הקבוצות הירבו לאבד, ראשון כבר טיפסו ל-22 הפרש, אבל אנדרוז סחט בלתי ספורטיבית ו-4 נקודות בהתקפה אחת צימקו את הפער ואפשואו עם ריבאונד בצד אחד ושתיים בצבע בצד השני הוריד את הפער ל-15, גודס לקח פסק זמן. עצירה נוספת בהגנה אפשרה לאנדרוז לרשום שלוש נקודות נוספות מסל ועבירה, שלשה של אנדרוז השלימה ריצת 0-13 בירוק. מור הצליח לחסום יפה את הריסון פעם אחת, אבל בפעם השניה הוא כבר הוציא ממנו סל ועבירה ושוב החזיר את הפער לדו ספרתי, דקה וחצי לתום הרבע. בסופו של הרבע לוח התוצאות הראה 51-61 לראשון לציון.

הרבע האחרון נפתח עם שלשה של טישמן, בריסקר מיד איזן עם שלשה משלו. הקצב עלה וראשון שוב חזרו ליתרון 14 עם שתי שלשות, אנדרוז עם שתיים קשות הוריד את הפער, אבל חוסר דיוק בהתקפה, למרות שתי הזדמנויות, אפשר להנקינס להגדיל את הפער ל-14 בחזרה. למרות שלשה של סורקין ראשון טיפסו שוב להפרש 15, חמש דקות בדיוק לסיום המשחק. הפער הלך וגדל ולמרות זאת הנקינס קיבל טכנית מהשופטים ולאחר הבלתי ספורטיבית שלו במחצית הראשונה, הוא הורחק מהמשחק, שתיים וחצי דקות לסיום. וורקמן המשיך להילחם והוציא סל ועבירה ממונרו, אבל זה לא הספיק וסאואנה כבר העלה את נג'ר, אלון ואסייג. בסיום המשחק ראשון לציון ניצחה 72-87.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *