הירוקים רושמים הפסד שני ברציפות ברוממה

מכבי שיחקה היום (שישי) מול הפועל אילת, למשחק הפותח את הסיבוב השלישי והמקוצר של ליגת ווינר סל. המארחת הגיעה למשחק לאחר הפסד קשה להפועל תל אביב במחזור ה-22, במשחק הראשון שלאחר החזרה מפגרת הקורונה ואילו האורחת מנגד ניצחה בצורה מרשימה את נס ציונה באילת, לאחר הארכה.

הירוקים נראו יותר אנרגטיים מאשר במשחק מול הפועל תל אביב, אבל למרות שהדרך הייתה אחרת, השורה התחתונה הייתה זהה ובסיום אילת ניצחה 82-90 והנחילה לירוקים הפסד שני ברציפות ברוממה.

"הרבה דברים לא עבדו כמו שצריך, בעיקר המלחמה על הריבאונד והאנרגיות הנמוכות", סיכם סאואנה. "יש לנו עוד הרבה עבודה זה בטוח, אבל אני מאמין בשיטה ובשחקנים״.

"פתחנו לא טוב עם שני הפסדים, זו לא הרמה שאנחנו מצפים מעצמנו ובגלל שהעונה כל כך קצרה אנחנו חייבים למצוא את הדרך להתאושש מהר" סיכם הסנטר הירוק, ג'ראיי גרנט. "במחצית השניה הרמנו את הרמה, אבל נצטרך ללמוד מהרבע האחרון ובכלל מאיבוד המומנטומים לאורך המשחק״.

רשימת הקלעים: סמית' 22 נק' ו-6 אס', גרנט 13 נק' ו-10 ריב', אנדרוז 12 נק', אפשואו 9 נק' ו-6 ריב', סורקין 8 נק', וורקמן 7 נק', אמיתי 6 נק', פישר 5 נק'. בריסקר שותף ולא קלע.

מהלכים נבחרים בירוק:

מהלך המשחק:

סאואנה עלה בחמישייה עם: סמית', אנדרוז, אפשואו, סורקין וגרנט. מכבי פתחה טוב עם שתי שלשות, אילת קלעו ארבע משלהם, גרנט הוסיף סל ועבירה אחרי ריבאונד התקפה. המשחק התאזן והעבירות גם החלו להצטבר, סורקין רשם עבירה שניה וירד לנוח, האורחת עלתה ליתרון נקודה מהקו לאחר עבירה נוספת בירוק, הפעם של גרנט. לאחר ריצה של אילת שהעלתה אותם ליתרון 11-17, סאואנה לקח פסק זמן, שלוש דקות לסיום הרבע הראשון. סמית' עצר בצורת בירוק עם פלואטר יפה, אבל אילת המשיכו לדייק ועלו ליתרון 8. סמית' המשיך להיות הדומיננטי במכבי ורשם כבר תשע נקודות, בסיום הרבע הוא הוסיף שלשה על הבאזר וקבע 22-26 לאילת.

גרנט פתח את הרבע עם נקודה מהקו לאחר שסחט עבירה מרוינה, סאואנה עלה עם חמישייה אחרת לגמרי שכללה את אמיתי, אנדרוז, פישר, מור וגרנט. שתי הקבוצות היו מאוד פיזיות בפתיחת הרבע, אילת עלו שוב ליתרון תשע, אבל אמיתי רשם שלשה וצימק. אנדרוז הסתבך עם עבירה שלישית ששלחה את רוינה אל הקו (קלע שתיים). אילת המשיכו להיות דומיננטיים יותר, מנקו עם שלשה ועוד שתיים מריבאונד התקפה עלה ל-14 אישות ואת אילת ליתרון 13, שלוש דקות למחצית, סאואנה הזעיק פסק זמן. וורקמן קלע נקודה מהקו, לאחר שהדביק לקרטר עבירה שניה, אבל אפשואו חטף את השלישית שלו מהצד השני והצטרף לאנדרוז עם שלוש אישיות. ספידי סמית' עלה לדו-ספרתי אישי עם שתי קליעות עונשין ואילת יצאו להתקפה אחרונה שהסתיימה בשתיים של קרוליין מריבאונד התקפה שקבע 37-51 לאילת במחצית.

לרבע השלישי הירוקים עלו עם: סמית', בריסקר, אנדרוז, אפשואו וגרנט בתקווה לפתוח חזק ולחזור למשחק, בן צבי הראה מהרגע הראשון שזה לא יהיה קל עם שלשה פנויה ויתרון שיא של 17. לאחר שאפשואו נחסם בדרך לטבעת, דויל הוסיף עוד שתיים, גרנט העלה את הירוקים על הלוח עם שתיים. גרנט קטף ריבאונד הגנה וקיבל מספידי אסיסט בדרך לדאנק קליל, אילת ענו בשתיים קלות לאחר החטאות בשני הצדדים. אפשואו הסתבך עם עבירה רביעית והוחלף על ידי סורקין, אילת הראו הגנה מצוינת וחטיפה של בן צבי הריצו אותם לשתיים במעבר וליתרון 19, סאואנה לקח פסק זמן. סורקין חזר מפסק הזמן עם דאנק אדיר, סמית' הוסיף עוד שתיים לאחר איבוד של מנקו ועוד סל ועבירה (החטיא את הבונוס) וצימק ל-13, גרנט חסם יפה ובמתפרצת רומן סחט עבירה שלישית מבן צבי, סמית' ניצל זאת לעוד שלשה, עלה ל-20 אישיות וצימק ל-10 בלבד. אמיתי רשם שלשה שניה במשחק ולאחר שתיים של סמית' גם הוציא מיאנג תוקף ואפשר לירוקים את הכדור האחרון ברבע, אך סורקין לא ניצל זאת והחטיא שלשה. 59-66 לאילת לקראת הרבע המכריע.

סמית', אמיתי, אנדרוז, מור וגרנט פתחו את הרבע האחרון, אותו בן צבי פתח עם שלשה גדולה על הבאזר ועל השמירה של גרנט, אילת רצו יפה וחזרו ליתרון 12, סורקין קלע נקודה מהקו. בן צבי המשיך את היכולת הנהדרת שלו ושלשה שלו הוציאה לירוקים את הרוח מהמפרשים ושלחה אותם לפסק זמן בפיגור 17, שבע דקות לסיום ההתמודדות. הירוקים פשוט לא הצליחו לחזור למשחק ואילת רק הגדילה את הפער, אפשואו רשם סל ועבירה וצימק ל-15 לאחר שהחטיא את הבונוס. אנדרוז קלע חמש רצופות מהקו, הפער הצטמק ל-12, וורקמן צימק עוד קצת עם שתיים מריבאונד התקפה והוסיף דאנק שצימק ל-8, דקה וחצי לסיום. וורקמן עוד הספיק לחטוף ומכבי קלעה עוד שתיים, אבל זה כבר היה מאוחר מדי ובסיום אילת מנצחת 82.90.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *