פרויקט שחקן אחד ביום – גל זבק

בטח כבר שמתם לב שאנחנו רצים עם פרויקט 'שחקן אחד ביום' על פי חולצות השחקנים, והנה הגיעה גם החולצה הירוקה, חולצה מספר 7, ומי שעומד מאחוריה הוא לא אחר מאשר גארד הקבוצה, גל זבק.
זבק, חתם במועדון בתחילת עונה שעברה ל3 עונות, והוא עתיד לשחק במכבי חיפה עד לסיום עונת 2019/20.

קצת פרטים:
גובה: 1.88
עמדה: גארד
ת. לידה: 13/12/1998
אזרחות: ישראלית

קו נופית-חיפה:
גל זבק, נולד ומתגורר עד היום בישוב נופית הצמוד לטבעון.

לימודים:
גל למד בבית הספר 'כרמל זבולון' ביגור עד התיכון, ולאחר מכן עבר לתיכון 'לאו-בק' שם שיחק עם נבחרת בית הספר וכבר בכיתה י' הגיע לרבע הגמר אליפות בתי הספר.

שירות צבאי:
גל זבק, משרת בבסיס טכני של חיל האוויר ויש לו עוד שנה ועשרה חודשים עד שיגזור את החוגר.

מודל לחיקוי:
כששאלנו את זבק, מי המודל לחיקוי שלו בעולם הכדורסל הוא ענה: "אני לא אוהב להסתכל על אחרים, בכנות, אני גם לא מעריץ באמת אף אחד. אבל, בשלוש שנים האחרונות, אני יכול לציין שאני פשוט נפעם כל פעם שאני רואה את לוקה דונצ'יץ' משחק, איזה יכולות לשחקן בגילי, מדהים".

מכבי, גם בכדורגל:
אם תסתכלו על גל זבק באימונים, או רגע לפני העלייה לפרקט תגלו את החיבה שלו גם לעולם הכדורגל, בין הקפצה להקפצה גל מספיק לספר לנו שהוא שיחק באופן חובבני בנופית מספר שנים בתור ילד, ושאביו, יצחק זבק, שיחק עד לגיל נוער בקבוצת הכדורגל של מכבי חיפה.

לכל שחקן יש שם חיבה:
שאלנו את זבק בשקט בשקט, מה שם החיבה שלו בקבוצה והבטחנו כן לגלות, זבק מיד סיפר לנו: "האמת שמילדות קוראים לי זבק, אבל בשנה שעברה גם זה השתנה. כמה ימים אחרי שגוני יזרעאלי הצטרף אלינו לקבוצה, מספר שהוא שמע באחד האימונים שקוראים לי גל זבה ולא גל זבק, ומאז נתקע הכינוי 'זבה', גם אצל הישראלים וגם אצל הזרים".

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *