טורניר גרינבוך השלישי התקיים בשבת

טורניר גרינבוך השלישי התקיים בשבת 12.5 ובסופו זכתה מכבי ת"א במקום הראשון.

הטורניר לזכרו של חבר הנהלת מכבי חיפה, אמיר גרינבוך, שנפטר באופן מפתיע בגיל 51, התקיים באווירת כדורסל נהדרת, זאת על פי חזון משפחת גרינבוך שרצתה להנציח את זכרו של אמיר במקום שאמיר הכי אהב להיות ולתרום בו, מגרשי הכדורסל של מכבי חיפה.

הטורניר כלל ארבע קבוצות ילדים ב' כאשר את מכבי חיפה ייצגה קבוצת ילדים ב' הבכירה שנקראת על שמו של אמיר, "מכבי אמיר חיפה".

בחצאי הגמר נפגשו מכבי אמיר חיפה מול הפועל גליל עליון, משחק שהסתיים בניצחון 37-70 של המקומיים. חצי הגמר השני בין מכבי ת"א להפועל עמק יזרעאל היה הרבה יותר מותח ואחרי פתיחה טובה של מכבי ת"א העמק צמצמו את ההפרש ואף עברו להוביל במהלך הדקות האחרונות. מכבי ת"א לא נכנעה והצליחה לנצח 43-48 במשחק שהתעלה לרמה גבוהה.

מכבי ת"א המשיכה את המומנטום ופתחה טוב גם את משחק הגמר, אם כי לקראת המחצית מכבי "אמיר" חיפה עוד צמצמה והייתה בתמונת המשחק. בחצי השני שחקניו של אסף אמגר ניסו להילחם ולחזור למשחק אך שחקני מכבי ת"א ומאמנם נעם לוי שמרו על מרחק ביטחון לאורך כל החצי ובסופו של דבר הם זכו בטורניר עם ניצחון 40-53.

במשחק על המקום השלישי גליל עליון הצליחה להתאושש בפתיחה ממשחק חצי הגמר הפחות טוב מבחינתה, אך עמק יזרעאל, להם הייתה סיבה להיות מאוכזבים מחצי הגמר הצמוד, לא התכוונה לפספס גם את זה ודאגה לסגור סיפור עם ניצחון ומקום שלישי מכובד.

במהלך הטורניר התקיימו פעילויות להנאת הקהל, תחרויות שלשות (הזוכה, איתי לוי ממכבי ת"א), ותחרויות שלשות בין חבריו של אורי גרינבוך, לבנו של אמיר ז"ל והחברים אותם אמיר ליווה לאורך כל קריירת הנוער שלהם. אורי גרינבוך הצליח לנצח את החברים עם 8 שלשות מתוך 15 ניסיונות כאשר את תחרות הקליעות ליוו שחקני קבוצת הבוגרים אנג'ל רודריגז וגל ברוך. גם בוגר מחלקת הנוער של מכבי חיפה ושחקן עירוני נהריה ונבחרות ישראל, יפתח זיו, הגיע לצפות בטורניר.

ראש העיר יונה יהב, מנהל מחלקת הספורט שמוליק זגגי ויו"ר מחלקת הנוער אילן בק צפו בכל הטורניר ונשאו דברים לזכרו של חברם ושותפם לדרך אמיר גרינבוך ז"ל.

צפו בתמונות מהאירוע המרגש:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *