צילום: גל פרידמן

ככה חוגגים את חג המכבים! הירוקים עם ניצחון שלישי רצוף

מכבי Hunter חיפה חזרה הביתה לרוממה לאחר למעלה מחודש מחוץ לבית, עם שלושה משחקי חוץ רצופים ושני ניצחונות. המשחק החל עם שלשה מהירה מאוד של רודריגז, אבל דאוסון היה חם מהפתיחה והראה יכולת גבוהה, יחד עם גרין שהעלה את הרצליה ליתרון ראשון. גרין המשיך להתחמם עם שלשה, שיבזורי ענה עליה בשלשה משלו, בלייזר ויזרעאלי הוסיפו סל ועבירה ובואומן התחמם עם בלוק אדיר בהגנה. עד לסיום הרבע זליקוביץ' צינן את הריצה בירוק-לבן עם שלשה והרצליה כבר רצו ועלו ליתרון, אבל יזרעאלי שהיה חם חדר יפה וקבע יתרון 21-22 לירוקים בסיום הרבע הראשון. הרבע השני נראה פחות או יותר אותו דבר, בואומן היה מצוין והעלה את מכבי ליתרון שבע, אבל ארצ'י וגרין שמרו את הרצליה במשחק וקבעו 38-40 למכבי בהפסקה.

את הרבע השלישי הרצליה פתחה בסערה ובריצת 0-7, שאילצה את רחימי לקחת פסק זמן מהיר. וורקמן חזר מהטיים אאוט עם שתיים חשובות על הבאזר, אבל החדשות הרעות של רחימי הגיעו מכיוון דגן יבזורי שניסה לחטוף כדור, סובב את הברך וסיים את חלקו במשחק. בואומן לקח אחריות ורשם חמש נוספות ולמרות מלחמה של הרצליה ששמרה על פער סביר, וורקמן נעזר בשלוש שניות אחרונות על השעון כדי לשים שתיים על הבאזר ויתרון 52-57 למכבי בסוף הרבע השלישי. ברבע האחרון הירוקים נתנו הצגה התקפית (29 נקודות) וגם הוציאו את הרצליה מאיזון. ג'ף אדריאן כעס על שריקה לחובתו על רודריגז, חטף טכנית ולאחר חצי דקה טכנית נוספת והרחקה. רודריגז אמר תודה, קלע 4/4 מהקו והעלה את חניכיו של רחימי ליתרון 15, שתי דקות לסוף. הרצליה לא נכנעה וניסתה בכל כוחה לחזור למשחק, אבל זה כבר היה מאוחר ובסיום מכבי Hunter חיפה חוגגת חנוכה עם ניצחון שלישי רצוף, 72-86 ביתי על בני הרצליה.

"אני חושב ששמרנו על אינטנסיביות הגנתית שעזרה לנו לקחת כמה חטיפות ולרוץ טוב והשחקנים שיחקו עם המון מחויבות" סיכם עופר רחימי. "היינו חייבים לשים את פתיחת העונה הרעה בצד ולהתרכז משחק אחרי משחק וזה גם מה שאמרתי לשחקנים. עשינו כמה התאמות והתוספות של רג'י וגוני מאוד משמעותית לקבוצה ואני מקווה שנחבר עוד ניצחונות כדי להיכנס לפלייאוף בסוף".

"פתחנו רע את המחצית השנייה, אבל ברבע השלישי הסתדרו לנו קצת הדברים ואני שמח שזה עבד", סיכם גוני יזרעאלי. "אני שמח שהיום יכולתי לעזור, בעיקר באסיסטים, אני שמח שאחרים קולעים ולא מחפש את הנקודות. קיבלו אותי מאוד יפה בקבוצה, עופר הוא אחד האנשים הכי מדהימים שפגשתי והכל מתחבר טוב בינתיים. הליגה מאוד צפופה ומאוד קשה ובשבוע הבא יש לנו משחק מאוד קשה בגן-נר, מול אחת הקבוצות הכי חמות בליגה".

קלעו למכבי: בואומן 19 נק' ו-11 ריב', בלייזר 18 נק' ו-9 ריב', רודריגז 16 נק' (8/8 מהקו), מרטינז 15 נק', וורקמן 8 נק', יזרעאלי 5 נק' ו-8 אס', יבזורי 3 נק' ובאקנר 2 נק'. בורדיון (5 אס') וברוך שיחקו ולא קלעו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *