צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

פתיחה רעה באשדוד – מכבי מפסידה 61-90

מכבי Hunter חיפה יצאה לאשדוד, במטרה לפתוח את עונת 2017-18 בדרך הנכונה. כשעתיים לפני המשחק הודיע איגוד הכדורסל על מינויו של מאמן מכבי, עופר רחימי, לעוזר המאמן של עודד קטש, שמונה למאמן הנבחרת. המשחק דווקא החל מצוין בצד הירוק, כאשר חניכיו של רחימי עלו ל-0-10 מהיר ואילצו את גרינברג לקחת פסק זמן לאחר פחות משלוש דקות. לאחר פסק הזמן אשדוד פשוט שטפו את המגרש, כאשר שחקני מכבי לא מצליחים להסתדר הגנתית וגם לא לשחזר את היכולת ההתקפית מהפתיחה ובסוף הרבע לוח התוצאות הראה 17-27 למארחת בצהוב. הרבע השני נמשך בסערה של אשדוד שעלו ליתרון 16, רחימי הזעיק מהספסל את ארצי שנראה טוב ואינטנסיבי, אבל זה לא מנע מאשדוד להמשיך לרוץ על הפרקט ולרדת למחצית ביתרון 25-51 מוחץ.

המחצית השנייה גם היא לא בישרה טובות לסגנית האלופה, בלייזר אמנם קלע חמש רצופות, אבל אשדוד סחטו בלתי ספורטיבית והמשיכו להראות כדורסל יפה. רודריגז הצליח לרשום שתי חדירות מוצלחות וגם ארצי תפר שלשה פנויה, אבל זה היה רחוק מלהספיק והתוצאה הייתה 41-71 בסוף הרבע השלישי. וורקמן והובר הצליחו להעלות קצת את הרמה ולהוריד את הפער, אבל זה היה מאוחר מדי ובסוף המשחק הירוקים רשמו פתיחה רעה עם הפסד 61-90 באשדוד.

"זו דרך לא נעימה לפתוח את הליגה, אין ספק", אמר מאמן מכבי Hunter חיפה, עופר רחימי. "אני לוקח אחריות על ניהול משחק לא טוב וגם היינו מאוד רכים הערב. אני לא נתלה בתירוצים כמו עייפות. שיחקנו לא טוב, לא היינו מחויבים מספיק וזו התוצאה".

קלעו למכבי: וורקמן (6 ריב') ורודריגז 11 נק' כל אחד, בואומן 9 נק', ארצי ובלייזר 7 נק' כל אחד, בורדיון 6 נק', הובר 5 נק', גרייבס ויבזורי 2 נק' וקופרברג נקודה.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: רודריגז, וורקמן, גרייבס, בלייזר ובואומן. לאחר דקה בלי נקודות, בואומן עם הטעייה יפה על לי דפק דאנק ראשון לעונה, לאחר עצירה הגנתית, רודריגז רשם חדירה מוצלחת וגם הוסיף נקודה מהקו. בלייזר עם הגנה יפה סידר לירוקים עוד התקפה שהסתיימה בשלשה של וורקמן שגם קיבל כדור אדיר מבלייזר והעלה את מכבי ליתרון 0-10, לאחר פחות משלוש דקות משחק. לאחר פסק זמן של גרינברג, אשדוד עלו על הלוח עם שתיים של יזרעאלי שעלה מהמספסל וגם לי הוסיף שתיים וצימק את הפער ולאחר חסימה שלו על בואומן, גם סידר ללוי שלשה שצימקה לשלוש בלבד. רחימי הזעיק פסק זמן לאחר שרודריגז שלח את יזרעאלי אל הקו. הריצה של אשדוד המשיכה ולאחר חמש דקות משחק הם עלו ליתרון ראשון, רחימי הקפיץ מהספסל את קופרברג, יבזורי ובורדיון. וורקמן הלך אל הקו והשווה את התוצאה, אבל אשדוד שוב הפכו ורק נקודה מהקו של קופרברג השוותה שוב, אבל רק עד ש-לי קלע שתיים על השמירה של הסנטר הירוק. אשדוד השתלטו על המשחק ועד סוף הרבע עלו ליתרון משמעותי של 17-27.

הרבע השני המשיך בסערה של אשדוד שעלו עד מהרה ליתרון 16, ארצי לקח ריבאונד ושם שתיים. אשדוד עלו ליתרון 20 ורחימי הזעיק פסק זמן נוסף. ארצי המשיך להיות דומיננטי ורשם שתי נקודות מהקו. המשחק המשיך להיות חד צדדי ולאחר בלתי ספורטיבית של ארצי וחטיפה של לונג, הצהובים עלו ליתרון 25. עד למחצית המגמה המשיכה ובהפסקה אשדוד הובילו 25-51.

לרבע השלישי עלו: רודריגז, וורקמן, גרייבס, בלייזר ובואומן. הרבע התחיל עם שלשה של אשדוד, שנענתה בשלשה של קפטן בלייזר אחרי הנעת כדור יפה. חטיפה יפה של בלייזר הריצה אותו לדאנק מוצלח, אבל אשדוד סחטו בלתי ספורטיבית (לי החטיא פעמיים מהקו) וניצלו אותה לשלשה שהעלתה את הפער כבר ל-31. רודריגז רשם חדירה מוצלחת, אבל הפער של אשדוד המשיך לצמוח עם שליטה בריבאונד ומתחת לסלים. הובר וארצי עלו לשחק וקופרברג עם העבירה החמישית שלו סיים את חלקו במשחק עם נקודה אחת ב-11 דקות. ארצי תפר שלשה פנויה וגם חטף כדור ששלח את בורדיון לשתיים קלות במתפרצת. בסוף הרבע השלישי אשדוד הובילו 41-71.

לרבע האחרון רחימי עלה עם: בורדיון, יבזורי, וורקמן, ארצי וגרייבס. גם את הרבע הזה אשדוד פתחו עם שלשה, הפעם של אריאל, רחימי הכניס את בואומן ורודריגז, אריאל הוסיף עוד נקה מהקו ועלה ל-15 אישיות ואת אשדוד ליתרון 34. יבזורי קלע שתיים ראשונות ולאחר שתיים של אשדוד מהקו, בואומן נהנה מאסיסט של רודריגז לאלי-אופ. וורקמן היה הראשון לעלות לדו-ספרתי אישי בירוק, בואומן עם שלשה קבע 81-50 לאשדוד, חמש דקות לסיום. הובר נעזר בכדור ארוך של וורקמן כדי לרשום שתיים ראשונות משלו, וורקמן מיד חטף עוד כדור וסידר להובר שלשה. גרינברג לקח פסק זמן, אשדוד חזרו ממנו עם שתיים, בלייזר רשם שתי קליעות עונשין בתגובה. בסיום מכבי Hunter חיפה פותחת עונה ברגל שמאל עם הפסד 61-90 באשדוד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *