הירוקים מול יוטה

הירוקים מפסידים 78-117 ביוטה

מכבי Hunter חיפה פתחה את מסע שלושת משחקי הראווה מול קבוצות ה-NBA מול היוטה ג'אז, כאשר החמישייה שעלתה אצל עופר רחימי כללה את בורדיון, מרטינז, וורקמן, בלייזר וסמית'. כוכב ה-NBA לשעבר שהצטרף לירוקים למסע המשחקים, התכבד בשש הנקודות הראשונות של מכבי במשחק ולאחר מספר חילופים של רחימי המארחת השתלטה על המשחק וסיימה את הרבע ביתרון 13-23. קופרברג וארצי עלו לקבל דקות ברבע השני ויוטה רק הגדילה את הפער, שבואומן צימק ל-17. ארצי חטף יפה, הריץ את מרטינז ותיקן החטאה שלו, אבל יוטה כבר עלו ל-21 הפרש ולמרות שתיים יפות של גרייבס המחצית הסתיימה ביתרון 34-57 של יוטה ג'אז.

המחצית השנייה המשיכה באותה מגמה, רק שבואומן נכנס חזק לעניינים ונראה מצוין. וורקמן קלע ארבע וקבע 56-88 לג'אז בתום הרבע השלישי. ברבע הרביעי בורדיון תפר שלשה יפה לאחר שלא קלע (אבל מסר 5 אסיסטים עד לשלב זה). קופרברג רשם אלי-אופ יפה לאחר עוד אסיסט של בורדיון ובואומן המשיך את המשחק המצוין שלו עם עוד שלשה לאחר אסיסט יפה של קפטן בלייזר. בדקה האחרונה המקומיים המשיכו הצליחו להגדיל עוד יותר את הפער ורשמו ניצחון 78-117.

"שיחקנו רך הגנתית ולמרות שהם קבוצה מצוינת, אנחנו צריכים לשחק יותר ביחד ויותר אגרסיבי", סיכם מאמן הירוקים, עופר רחימי. "בהתקפה היינו צריכים להניע את הכדור טוב הרבה יותר טוב. אני מקווה שניראה טוב יותר במשחק הבא".

"מובן שאנחנו לא קבוצת NBA. שיחקנו חזק מאוד, למרות שאולי זה לא נראה ככה על פי התוצאה", אמר המצטיין במשחק, ברנדון בואומן. "אנחנו עדיין קבוצה חדשה ויש לנו עוד שני משחקים מול פורטלנד ואינדיאנה וגם אליהם נבוא ונשחק חזק. אנחנו עוד בתהליך למידה, אבל נגיע מוכנים לליגה הישראלית".

סטטיסטיקה בירוק-לבן: בואומן 28 נק' (6/9 לשלוש), סמית' 18 נק' ו-6 ריב', סמואלס 7 נק' (7/9 מהקו), קופרברג 6 נק', בורדיון (6 אס') וגרייבס 5 נק' כל אחד, וורקמן 4 נק', מרטינז 3 נק' וארצי 2 נק'. בלייזר (10 ריב') והובר שיחקו ולא קלעו

מהלך המשחק:

 

הירוקים פתחו את המשחק עם: בורדיון, מרטינז, וורקמן, בלייזר וסמית'. האחרון עלה ראשון על הלוח ולאחר דקה וחצי ללא נקודות של המארחת, הם השוו את המשחק. הכדורים המשיכו ללכת לסמית' שהניח עוד שתיים קלות ולאחר שתיים של הג'אז, בלייזר החטיא שלשה, לקח את הריבאונד של עצמו וסידר לסמית' עוד שתיים קלות ואת כל השש הראשונות של מכבי. רחימי הוציא את סמית' ובלייזר והכניס את בואומן וגרייבס, הג'אז עלו ליתרון ראשון, 6-8. סמואלס עלה ומיד קיבל עבירת תוקף ולאחר סל ועבירה (שניה של בורדיון), הובר עלה לקבל דקות. בואומן שלח יד ארוכה, חטף ורשם דאנק ראשון, שסיים בצורת ירוקה של מספר דקות, גוברט מיד השיב בדאנק משלו ושמר על יתרון שש לג'אז. גרייבס נכנס לעניינים עם שתיים קשות בסוף שעון, אבל מיד קיבל שתי שלשות בצד השני ויתרון 10 ליוטה. הקבוצות החליפו שלשות והרבע הראשון הסתיים בתוצאה 13-23.

גם ברבע השני המארחת המשיכה להיות דומיננטית יותר, קופרברג קלע שתיים ראשונות, כאשר גם ארצי עלה לקבל דקות ראשונות. בואומן השתלט על כדור ורשם שתיים קשות שצימקו ל-17, רחימי לקח פסק זמן בתוצאה 17-34. סמית' הלך חזק אל הטבעת, נעצר בעבירה ורשם נקודה מהקו ומנגד שלח את רוביו אל הקו שדייק בשתי הזריקות. ארצי חטף ותיקן החטאה של מרטינז, אבל יוטה שוב השתלטו על המשחק ועלו ליתרון 21, שלוש דקות למחצית. סמואלס הוציא טכנית, קלע נקודה ולאחר מכן שוב הלך אל הקו והוסיף עוד שתיים לירוקים, אבל הובר שנתקע בחסימה לא הצליח לעצור שלשה של אינגלס ששמרה על יתרון 21 הנקודות ולמרות שגרייבס רשם שתיים יפות, יוטה הספיקו לרשום עוד שתיים על הבאזר וקבעו 34-57 במחצית.

לרבע השלישי עלו: בורדיון, מרטינז, גרייבס, בלייזר ובואומן. האחרון תפר שלשה לאחר נקודות של יוטה ועלה לדו ספרתי אישי, לאחר שבורדיון סחט תוקף, הג'אז הגיבו בשני דאנקים רצופים ועלו ליתרון 27, שמרטינז צימק עם שלשה מהפינה. גרייבס הלך חזק אל הסל, הוציא עבירה והוסיף עוד נקודה מהקו. בואומן המשיך להיות דומיננטי מאוד ושלשה שלו הוציאה את הקבוצות לטיים אאוט בתוצאה 44-70 למקומיים. בלייזר סידר אסיסט יפה מאוד לסמית' שרשם עוד שתיים לאחר שעלה מהספסל. וורקמן חזר מהספסל ורשם שתיים, אבל הג'אז תפרו שלשה אחרי שלשה. סמית' קלע שלשה יפה, וורקמן הוסיף עוד שתיים מאסיסט של ארצי וצימק ל- 56-88 בתום הרבע השלישי.

לרבע הרביעי עלו: בורדיון, וורקמן, ארצי, סמית' וקופרברג. הסנטר הירוק תיקן עם ריבאונד התקפה, אך יוטה המשיכה את המטווח שלה מחוץ לקשת ועלתה ליתרון 38. בואומן רשם שתיים ממהלך קבוצתי יפה ועוד שלשה פנויה לחלוטין וצימק מעט את ההפרש. בורדיון תפר שלשה יפה ולאחר חמישה אסיסטים במשחק הוא גם קלע, מנגד יוטה בלמה ריצת 0-8 של מכבי עם שני סלים קלים. שתי הקבוצות החליפו אלי-אופים, כאשר היה זה קופרברג שנהנה מאסיסט של בורדיון בצד הירוק. אקס גלבוע/גליל, אריק גריפין, עלה לשחק במדי יוטה, בלייזר מיד סחט ממנו עבירת תוקף. חמש דקות לסיום הקבוצות ירדו לפסק זמן, כאשר המקומיים הובילו ב-36. באומן המשיך את המשחק המצוין שלו ותפר שלשה שישית שצימקה ל-31, לאחר ריבאונד התקפה ואסיסט של בלייזר. בדקה האחרונה לא קרה הרבה ומי שנתן את אקורד הסיום של המשחק היה של המקומיים שהוסיפו קליעת עונשין וניצחו 78-117.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *